Přejít na obsah

Wifi modem od UPC


Návštěvník kros74

Doporučené příspěvky

Návštěvník dave67

Měnil jsem tarif na nižší rychlost a přesně ve chvíli, kdy měl nový tarif naběhnout (v 0:00 ze 6. na 7.1.), přestal fungovat internet. Po návštěvě technika byl údajně problém ve skříni venku, ale taky odešel 4 roky starý modem ED 3. Všechny ledky svítily, neblikaly. S nový modemem vše funguje. Je to náhoda nebo může UPC modem nějak zablokovat a donutit mě ke koupi nového?:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zby

Mně se nedávno stalo něco podobného s modemem Ubee (taky 4 roky starý). Z ničeho nic přestal jít internet - svítily všechny diody a pomohla jen výměna za nový Technicolor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník skanderborg

Podezření "dave67" je zajímavé. I velice nepravděpodobné náhody se stávají, ale....

Já mám odkoupený modem Cisco, po celou dobu záruky vše OK a jen co záruka prošla, došlo ke zpomalení internetu. Po kontaktu se zák. podporou zjistilo UPC

rušení v naší lokalitě, odstranilo, vše šlo asi týden OK, pak znovu zpomalení, UPC navrhlo výměnu modemu, odmítl jsem.

Pomohlo vypnutí napájení modemu (restart). Modem jsem pro jistotu otestoval pingplotterem v rozsahu provozních teplot, vše OK.

Od té doby uplynuly 3 měsíce, vše bez závad, a dnes dopoledne jsem přes retenční vyjednával změnu rychlosti 120 na 100, upozorňoval jsem, že modem mám odkoupený, nový že nepotřebuji. Večer přijdu domů a internet vypadává. Po restartu modemu situace stejná. Vypnutí modemu na cca 10 min., po zapnutí vše perfektní, test pingplotterem 2 hod., bez ztráty jediného paketu, bezvadná odezva i rychlost.

Netroufám si tvrdit, jestli jsou to náhody nebo ne, ale jsem přesvědčen, že vhodným bordelem v signálu lze modem bezpečně vykolejit, že bez restartu nepojede

jak má. No a jestli občasný bordel v signálu je náhoda nebo záměr ponechám na úvaze každého, kdo se s tím setkal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...