Jump to content

platnost dokoupených dat


Guest tomus
 Share

Recommended Posts

Zajímalo by mne ,jak se praktikuje dokoupení dat. Už jsem si data dokupoval ,ale do konce mého zůčtovacího období jsem je vyčerpal. Potřeboval bych vědět, jak to je. Mám turbo 1000, tzn. 10GB/10GB. Dnes jsem data vyčerpal ,tudíž mi spadla rychlost na 64. Mám za 4 dny konec období. Když si teď dokoupím 5GB dat a vyčerpám jen 2GB. Převede se mi zbytek do dalšího měsíce, nebo mi naběhne jenom 10GB co mám standartně?

Díky za odpovědi

Link to comment
Share on other sites

jo jednou jsem si pekne nabehl, zjistil jsem pred vanocnimi svatky, ze jest vycerpano a pozadal o navyseni a zaplatil internetovym bankovnictvim. NO a protoze byly ty svatky, tak navyseni nabehlo az po nich a 27 o pulnoci mi koncil ten jejich pseudomesic, tj. na vycerpani prikoupenych 5G bylo asi 10 hodin a to se oplati:-), mohu vas ujisti, ze se ty data neprevadi di dalsiho obdobi a nestihlo se to odcerpat, pac byl den rodinnych navstev:-(

Link to comment
Share on other sites

Guest gambrinus_63

Je to jednoduché, jakmile překročíš limit v jakémkoliv směru, dojde k omezeni rychlosti. Pokud si dokoupíš data, počitadlo se vynuluje a jedeš původní rychlostí tak dlouho, dokud opět nepřekročíš objem dat (v jakémkoliv směru), která jsi si objednal (5 GB/10 GB). Z vlastní zkušenosti vím (několikrát už jsem to již reklamoval), že ti rychlost rádi omezí ještě dříve, než stačíš dokoupený balíček vyčerpat a pak se vymlovají na automat, který to všechno způsobil. Hlavně měj na vědomí to, že když překročíš data v jednom směru, tak automaticky přijdeš i o data, která jsi v druhém směru nevyčerpal. Vedl jsem před pár měsíci s Karnevalem malou emailovou válku, samozřejmě předem prohranou. :?

 

Teoretický příklad:

Máš limit 40GB/40GB a v jednom období se utrhneš, začneš hodně sosat a vyčerpáš svůj limit. Na počítadle Karnevalu máš počet přenesených dat Down 40 GB / Up 5 GB, tzn. že ti zbývá vyčerpat 0 GB / 35 GB. Krouhnou ti rychlost, ty potřebuješ aby to jelo tak si dokoupíš balíček 10/10 GB, Karneval ti to milostivě pustí, a ty v domnění, že máš uploadu na rozdávání, začneš data vesele pouštět do světa. Ale ouha, za pár dní ti to jede jako šnek a vzápětí ti přijde mail, že už máš vyčerpáno. A tak jsi zas omezenej. Sice jsi teď stáhnul jen 2 GB, ale bohužel jsi uploadnul 10 GB. A vůbec nevadí, že jsi ze svého původního paušálu 35 GB uploadu nevyčerpal, ty jsou prostě fuč... páč jsi překročil objem přenesených dat v jednom směru. Takže tentokrát jsi přišel jen o 8 GB... Ta dokoupená data se pochopitelně do dalšího měsíce nepřevádí.

Je to od Karnevalu samozřejmě pěkná sviňárna, ale vše je v rámci všeobecných podmínek a smlouvy, tak co bys ještě víc chtěl. :evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...