Přejít na obsah

Připojení nefunguje po reinstalaci systemu !!!


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Tak a je to tady zase - musel jsem přeinstalovat systém (w98), opětovně jsem zadal všechny přístupové hodnoty (proxy samozřejmě nikoliv) a jako po každé reinstalační

proceduře to ZASE nefunguje !!! Modem je v pohodě, svítí všechno jak má, všechno je v pořádku nainstalováno, nastaveno a prostě se odmítá připojit k síti. Co to mám, tak jsem musel 3x přeinstalovat a vždycky to po nějaké delší době (pár hodin až 2 dny) najednou naběhlo samo od sebe. Dokáže mně tohle někdo vysvětlit ??? Nepomáhá ani x-krát vytažení modemu - reset. Možná, že až dneska přijdu domů, tak to poběží ... hmm, anebo taky ne ? Upozorňuji, že všechno (jsem si jistej), je nastavený tak, jak to bylo předtím, protože mám diskový obraz systému, na kterém to chodilo ráno a po přetočení systému to prostě nejede. Jestli někdo máte podobný zkušenosti, tak poraďte. Jakmile to jednou najede, tak už to jede pořád - zase až si vzpomenu přeinstalovat systém a zase milion hodin resetovat modem, vytahovat kabely a pořád se ujištovat, že je to určitě všechno dobře nastavený :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě, předtím to chodilo bez potíží, potřeboval jsem dát systém na jinej disk, čiže instalace od nuly, v biosu žádná změna atd. Všechny ovladače a zařízení se tváří v pořádku, všechno je stejné jako předtím. V modemu problém nebude, první čtyři ledky svítí, žlutá activity po připojení do sÍťovky taky v pořádky. Nastaven Klient microst, TCP/IP a síťová LAN karta. Všechny údaje IP, maska, brána i oba DNS nastaveny shodně. Ještě jsem zkusil vyhodit a znovu načíst driver pro síťovku, opět zadat přístupy a pořád nic. Prostě při startu systému se systém nepřipojí, nepomáhá ani několikánosobné restarty modemu ani počítače - ale opravdu to není poprvé, možná že to dneska doma zapnu a najede to úplně normálně -takhle to bylo někdy před půl rokem úplně to samý. Chyba v kabelu není, kompletně jsem ho proměřil - tady už může být potíž ve hvězdách :-( Naposled to bylo taky tak, nehrábnul jsem na to a zkusmo jsem to zkoušel - prostě jenom spustit IE a zavřít ho a najednou šup a už to jelo. Do doby reinstalace bez jediného problému - tak opravdu nevím co se děje. Můžu tam hodit PCI síťovku a vyřadit tu na desce, ale nevim nevim. Jinak je to ASUS deska AN8X7-VM (nebo tak nějak ty písmenka), čipset NVidia - všechno na desce. S ničím se to nehádá a není tedy problém už kde hledat. Když před rokem přišel technik to připojit, tak to taky nerozjel a odešel a ono se to samo rozjelo asi po 4 hodinách, takže z toho byl taky hotovej. Víc k tomu nemám co říct....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde ti pripojeni k netu vubec, nebo ti jen nejdou www stranky v prohlizeci, zkousel jsi ping, FTP, ICQ atd. ?

Dostanes se do manazera modemu - ma modem nactenou MAC tve sitovky ?

Co nastaveni sitovky, zkus ji prepnout na jen na 10 Mbit rychlost, nekdy to pomuze.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně ... vůbec to nejde natož prohlížeč, je to úplně mrtvý ...

Jak se dostanu do manazera modemu ??? Jak poznam, ze ma modem nactenou MAC adresu ? Kde a jak přepnu sitovku na 10Mit ?????? Sorry za tyhle debilni otazky, ale nikdy jsem to nepotreboval ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc
Jak se dostanu do manazera modemu ???

Do managera kabelového modemu se dostaneš zadáním adresy http://192.168.100.1 do prohlížeče. Bohužel, jestli ti nefunguje, asi to jen tak snadno nepujde.

 

Jak poznam, ze ma modem nactenou MAC adresu ?

Poznáš to tehdy, pokud se dostaneš do manageru kabelového modemu. Zde vybereš v mená položku Addresses a poté úplně dole más seznam Known CPE MAC Address (Max 3). U MAC adresy by měl být status Learned

 

Kde a jak přepnu sitovku na 10Mit ??????

Vlezeš si do Ovládacích panelů, zde vybereš System. Následně si v něm najdeš jeden ze síťových adaptérů, který máš nainstalovaný v počítači. Klikneš na něj pravým, dáš Vlastnosti. Dále se přepneš na záložku Upřesnit, kde bude více vlastnosti, které můžeš nastavit. Avšak tebe zajíma Connection Type. Pak už si vybereš, jakou hodnotu u této vlastnosti nastaviš (v tvém případě 10BaseT).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, zkusim tedy tohle a ještě zkusim pro sichra dát do keplu jinou sítovku na PCI. Doufam, že se pude zbavit přes bios tý na desce. Operátor se dušoval, že od nich je určitě všechno v pohodě, že se může maximálně, že by byl poškozený modemový port, což se děje prý u jednoho ze sta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nepomohlo ani snizeni speedu na 10 Mbit, takze jsem tam dal tu nejblbejsi sitovku, kterou jsem sehnal, do PCI a po instalaci driveru a resetu modemu se vsechno rozjelo. Fajn, ale ze teda ta na ty desce s tim jela normalne skoro rok, to je zahada. Nic, dal to nebudeme resit, resi se jenom problemy, ted je vyreseno ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...