Přejít na obsah

Přesměrování portů s jednou veřejnou IP


Návštěvník aleshak

Doporučené příspěvky

Návštěvník aleshak

Ahoj, nedavno jsem si zařídil internet od UPC (40mbit) a dostal modem Technicolor 7200. Potřebuju se zvenčí dostat na svůj NAS, čili jsem modem přepnul do bridge módu a za něj dal router Netgear WNDR3800. Internet mi normálně funguje, k NASu se připojím v rámci lokální sítě bez problémů. Ale připojit se zvenčí funguje pouze v případě, že je k routeru připojeno jediné zařízení (tj. NAS). Pokud jsem připojen k lokální síti ještě notebookem, pak při pokusu připojit se na NAS z tohoto notebooku dostávám hlášku "ssh: connect to host xx.x.xx.xx port yyyy: Connection refused". Přijde mi, jakoby router přesměroval požadavek nikoliv na NAS, ale právě na notebook. V nastavení přesměrování portů mam přitom cílovou IP nastavenu správně, dříve u starého poskytovatele mi to fungovalo bez problémů a i teď se na NAS dostanu např. z práce. Problém nastane až tehdy, pokud bude někdo doma a připojí se k síti mobilem/notebookem. Netušíte někdo, čím by to mohlo být způsobené? Přijde mi, že ani bridge mód ani 1 veřejná dynamická IP adresa by na toto neměla mít vliv...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník warman

přesměrování portů umí i přímo techniclor 7200. Stačí si jen přečíst manuál. mimochodem zlozvyk čechů, na něco si začít stěžovat a pak zjistí, že to je popsaný v manuálu :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Ahoj, nedavno jsem si zařídil internet od UPC (40mbit) a dostal modem Technicolor 7200. Potřebuju se zvenčí dostat na svůj NAS, čili jsem modem přepnul do bridge módu a za něj dal router Netgear WNDR3800. Internet mi normálně funguje, k NASu se připojím v rámci lokální sítě bez problémů. Ale připojit se zvenčí funguje pouze v případě, že je k routeru připojeno jediné zařízení (tj. NAS). Pokud jsem připojen k lokální síti ještě notebookem, pak při pokusu připojit se na NAS z tohoto notebooku dostávám hlášku "ssh: connect to host xx.x.xx.xx port yyyy: Connection refused". Přijde mi, jakoby router přesměroval požadavek nikoliv na NAS, ale právě na notebook. V nastavení přesměrování portů mam přitom cílovou IP nastavenu správně, dříve u starého poskytovatele mi to fungovalo bez problémů a i teď se na NAS dostanu např. z práce. Problém nastane až tehdy, pokud bude někdo doma a připojí se k síti mobilem/notebookem. Netušíte někdo, čím by to mohlo být způsobené? Přijde mi, že ani bridge mód ani 1 veřejná dynamická IP adresa by na toto neměla mít vliv...

UPC ti přidělí 1 IP a když Technicolora přepneš do bridge, tak tuto IP dostane jedno jediný zařízení a víc jich nepřipojíš. Proto je Technicolor i routerem, abys mohl mít zařízení víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník aleshak
přesměrování portů umí i přímo techniclor 7200. Stačí si jen přečíst manuál. mimochodem zlozvyk čechů, na něco si začít stěžovat a pak zjistí, že to je popsaný v manuálu :-D

 

Zlozvykem Čechů je hlavně dělat rychlý soudy a závěry, aniž by o konkrétní věci/situaci něco věděli... Za prvý si nestěžuju a za druhý jsem manuál studoval o týhle možnosti vím, ale z určitýho důvodu je mi samotný Technicolor na nic. Pokud nemáš nějakou věcnou odpověď k mé otázce, tak sem prosím nic nepiš (další nehezký zlozvyk) :thumbdown:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník aleshak

Hmm, pořád mi asi něco uniká :shock: Myslel jsem, že tu veřejnou IP dostane router za modemem, který pak požadavek správně přesměruje na dané zařízení v lokální síti (dle tabulky přesměrování portů). Dříve jsem měl Airwaynet a jednu statickou veřejnou IP adresu. Přípojka (zakončená UTP kabelem) šla přímo do routeru. K routeru bylo připojeno několik zařízení, mimojiné dva počítače, na které jsem lezl přes SSH zvenku. Podle portu šel buď požadavek na první počítač nebo druhý počítač - IP adresu jsem používal stejnou pro oba počítače. Jak je tedy možné, že to samé nejde s UPC?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

S UPC jde totéž, ale nesmíš mít ten Technicolor v režimu bridge, ale musíš ho mít jako router (a Netgear je pak k prdu). A pokud je ten Technicolor v režimu bridge a za ním máš Netgear, tak hledej chybu v tom Netgearu, kterej neroutuje a chová se jako bridge de facto taky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Broodyx

Technicolor má 4 eth výstupy a tudíž v režimu bridge dostanou, až 4 připojená zařízení veřejnou ip adresu... no a v režimu routeru stačí v upřesni a předávání nastavit nat rozsah portů od-do tam zadáš to stejné číslo pokud se jedná jen o jeden port např. 443-443

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Broodyx

Tak to není, je to takto... záleží na tarifu např u Fiber 40 a fiber 60 to jsou 4ip. U firemních je to víc... Takže aby jsi byl v obraze jak je to teď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...