Přejít na obsah

Připojení UPC


Návštěvník Bravia

Doporučené příspěvky

Návštěvník Bravia

Dobrý den,

rád bych zdejší zkušené uživatele požádal o pár rad ohledně zřízení připojení k UPC. Předesílám že v téhle oblasti jsem absolutně neznalý, takže možná moje dotazy budou někomu připadat triviální, ale se nedá nic :-)

 

cca za měsíc bych se měl stěhovat do jiného bytu, kde bych chtěl využít služeb UPC

podle ověření dostupnosti je v domě UPC přítomno, jeden z nájemníků mi to také potvrdil - potud bez problému :-)

1.) v obývacím pokoji je klasická STA zásuvka s dvěma "výstupy" (pravděpodobně TV a radio). Jinou "zásuvku" jsem nikde neobjevil. Jak je řešeno připojení služeb UPC, je k tomu využita tato zásuvka, nebo je odněkud /neumím si představit odkud/ zavedena jiná?

 

2.) Když budu chtít jen internet, přijdu o tuto TV zásuvku? = musel bych si pořídit i TV od UPC?

 

3.) při využití TV od UPC, (pořád předpokládám že k tomu bude využita stávající STA zásuvka), je nějaká možnost, mít na 1 televizi kabelovku od UPC a na druhou nechat jen stávající STA? tuším že to nepůjde, ale rád bych v tom měl jasno, a na stnku UPC mi pořád dokola jen opakovali ať si zaplatím technika kterej mi to řekne a navrhne řešení.. na rovinu říkám, že za pouhý návrh se mi platit nechce, za případnou instalaci už zaplatit problém nemám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

ad 1)

- v domě je funkční stávající rozvod STA (upravený pro DVB), nebo

- stávající rozvod STA převzalo UPS a šíří v něm své signály (poud jsou kabelové rozvody novější a vyhovují pro celé frekvenční pásmo), v konkrétním bytě nabídku UPC nevyužívali, viz stará zásuvka, nebo

- starý rozvod STA, již se nepoužívá, UPC přivede do bytu nový kabel, včetně nové účastnické zásuvky TV+Radio+Internet

ad 2) závisí od stavu rozvodů STA, ad 1

ad 3) prostuduj nabídky různých produktůUPC, opět závisí na stavu, ad 1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Nechal by to na technikovi od UPC. A pokud jde o zásuvku STA, tak u ní napřed zjistit, jestli je skutečně na STA a pokud ano, tak co je v ní za programy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

velmi pravdepodobne pokud predchozi najemnik UPC nemel, ti technik zbuduje novou zasuvku s tim ze ti stavajici STA zustane

koukni se nekam ke vchodu mohla by tam byt vybudovana zakladni krabicka k UPC, pokud ne bude se vrtat...bud z chodby nebo naopak zvenka

objednavej urcite pres internet a vyuzij nejakych akcnich nabidek bud stabilniinternet.cz nebo tvzabava.cz

  • 150 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Compal bridge, 4x CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...