Přejít na obsah

Kvalita obrazu pres TV kartu v PC


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny, jsem tu novy, ale hned se zeptam. Je mozna o dost horsi kvalita signalu pri pripojeni pres TV kartu Winfast Expert, kdyz na 72cm TV mam obraz ostry jako z dvd? Kabely mam stejne kvalitni, takze v tom by to byt nemelo :roll:

 

Mozna by to trosku mohlo byt tim ze mam 19" LCD a jedu na rozliseni 1280x1024 :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co je o dost horsi ? zrneni, nejake pruhy, atd. ? na vsech kanalech nebo jen na nekterych ?

Co je to kvalitni kabel ? doufam ze ne ten s uz nalisovanyma konektorama.

A co nejake rozbocovace, mas tam nejake ?

Obecne ale TV karty nemivaji tak kvalitni TV tuner jako televizory, takze se trochu horsi kvalita da ocekavat.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, o dost horsi, ja sem dnes hodim nejaky screeny, mame nabidku KOMPLET, tak vyberu nejaky special stanice :D Na tv mame treba Primu nebo Markizu ostrou uplne super, ale v pocitaci to je takovy jak video, na jinych webech jsem videl par obrazku ze stejne tv karty a je to uplne o necem jinym.

 

Kabel mam delany na zakazku, konektory byly dodelavany samostatne, rozbocovac mam,ale taky primo od kabelovky, zadny shity z kramu :D

 

nevim nevim kde je chyba, zadny pruhy, duchove, nic, jen proste horsi obraz. Nahodim ty screeny ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Kdysi jsem mel jakousi tv kartu (TVView 99 ?) , ktera byla opravdu spatne odrusena od PC a obraz byl pruhovany a neslo s tim udelat temer nic, maximalne pridat u napajeni 2 odrusovaci kondenzatory.

 

Takze zalezi jaky mas typ karty a pak hledat pricinu budto v ruseni od PC nebo od signalu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já provozuji TV od Karnevalu na této kartě, a jsem celkem spokojený, je pravda, že Nova je trochu rušená příčníma pruhama, ale třeba taková Prima je pěkná, chytám v podstatě stejné kanály jako na TV. Subjektivně je obraz z blízka horší (ale co bych taky čekal při interpolaci z 756x526 na 1280x1024) ze dvou metrů už je obraz slušný.

Myslím si, že to s tou kvalitou nebude tak špatné.... ještě uvedu, že jsem až na konci celé TV větvě v bytě, na cestě jsou ještě dva rozbočovače.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě uvedu, že to provozuji na 2800+ Bartonovi, Ati9600Pro, LCD FS P19-2, ale v tom by neměl být žádný rozdíl (možná až AVIVO na nových ATI)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná to bude způsobeno útlumem, který mají na svědomí tunery na TV a PC. Myslím si že defaultně je nastavena síla signálu na jedno zařízení, pokud používáš ještě další TV (hlavně na PC kterej má "tupější" tuner) nemáš na tomto zařízení potřebný zisk a můžeš tam mít nějaké ty ruchy. Na cestě mezi rozvaděčem a tvoji zásuvkou bejvá zamčená krabička, kde lze na jednotlivejch kabelech přidávat a ubírat zisk kabelu. Takže pokud nevlastníš klíček, měl bys zavolat technika a nebo můžeš zkusit galvanický oddělovač k televizní kartě. Tento "váleček" napojíš na vstup ke kartě a měl bys mít pokoj. Obecně je televizní obraz na monitoru horší než-li na TV a to paradoxně díky kvalitnéjšímu zpracování a vyššímu rozlišení PC monitorů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TomK

TV karty mají obvykle málo citlivý tuner - co stačí pro běžnou TV, to bývá pro kartu málo. Vyzkoušejte přivést anténní signál do karty přes videorekordér (myslím přes anténní vstup -obsahují zesilovač signálu), případně pomůže domácí rozbočovač se zesilovačem, provedení přímo do 220 V zásuvky dělá např. Hama cca 600 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kecinzer

Já jsem měl taky dlouhou dobu velice špatný obraz na TV kartě. Vyřešil jsem to zcela jednoduše :D , koupil jsem nový koax kabel a obraz je jak víno.

Také jsem furt řešil, že je to špatně odrušené apod. Nakonec to byla taková blbost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...