Přejít na obsah

Konektory IEC


Pavel m

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Používal jsem v podstatě to, co dům dal. Plastové i kovové, přímé i úhlové... Vždy dříve nebo později došlo většinou k ulomení středního vodiče, většinou ani neodpovídal průměr kabelu použitému konektoru. Samozřejmě jsem používal i továrně vyrobené účastnické šňůry... Nakonec jsem byl, po různých nepravidelných výpadcích a negativních zkušenostech, donucen brát vedení vf signálu pro DTV vážně. Nyní používám F konektory o průměru odpovídajícímu použitému kabelu a dle potřeby i redukce F na IEC.

Jeden z mých poznatků: Pro propojení (cca 20 cm) mezi rozbočovačem a pc tunerem jsem použil kousek účastnické šňůry s konektorem, na druhé straně s našroubovaným F konektorem. V jinak už zcela bezproblémovém vf rozvodu tento kousek kabelu (tedy průmyslově vyrobené účastnické šňůry se zalisovaným IEC) zcela znemožnil příjem dnes už nepoužívané frekvence se slovenskými programy...

S těmi šuplíkovými zásobami většinou bývá problém. V kterémsi místě rozvodu jsem měl "šuplíkový" rozbočovač, vše OK, pak koupě nového tv a málem reklamace, neb nenaladil drní část tv pásma (ještě analog). Pak jsem si všiml, že použitý rozbočovač je nesymetrický, pro I.-II.tv pásmo a IV. a V. tv pásmo (ještě ho mám schovaný, takže se opět někdy spletu...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info. Mam totiz podobny problem. Na jedne televizi ne a ne naladit slovensky mux + HD verze CT, Novy, Primy - je pripojen prave udajne 2x stineným kabelem se zalisovanymi koncovkami. Kdyz dam televizi jinam, tak to jde. Tudiz musim jit koupit kabel a dve koncovky. Diky za info, ze to muze byt tim!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je rusenim od pozemnich vysilacu DVB-T, je potreba povymenovat kabely za kvalitneji stinene (nejlepe ty 3x).

JInak s konektory IEC mam podobne zkusenosti jako Retiree, pokud se s nimy obcas manipuluje, tak driv nebo pozdeji se vytrhnou,

take jsem tedy zkusil F konektor s redukci na IEC, ale musim rict ze ani tohle neni uplne idealni,

asi nejlepsi jsou ty nalisovane od techniků UPC, jenze to si normalni uzivatel bez potrebneho naradi neudela.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...