Přejít na obsah

Jak je to s příjmem DTV když mám od UPC jen net?


Návštěvník Kema

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kema

Ahoj.

 

Mám pár (možná dost amatérských) dotazů ohledně kabelovky.

U kabelovky UPC si platím jen internetové připojení.

Pokud ale ze zásuvky UPC připojím koaxiálním kabelem TV (mám LCD Philips), tak naladím všechny programy které se uvádí v seznamu kanálů UPC pod DVB-T.

Nerozumím tomu proč na TV musí být aktivováno DVB-T když to chytám z kabelu.

Rozumím tomu že v tom kabelu je signál z pozemního vysílače DVB-T v Praze, ale měl jsem za to že to musím ladit na TV jako DVB-C.

Mám v tom guláš.

Pokud totiž dám ladit na TV DVB-C tak vůbec nic nenajde.

To mi je divné. Já myslel že najde všechny digitální programy co UPC nabízí, ale že budou zakódovány - tak jako to mám na satelitu. Ten taky najde vše.

Znamená to tedy že pokud si neplatím kabelovou TV tak že mi do mé zásuvky ani signál TV nejde? Je to někde zablokovaný.

 

Díky a sorry za hloupé dotazy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPC vysílá ve své síti 5 muxů v normě DVB-T(modulace COFDM) a 21 muxů v normě DVB-C (modulace QAM). Pokud máš internet tak bys, pokud to tvá televize umí, mě naladit 135 TV programům.

DVBT vysilá na kanálech K21-25

DVBC vysílá na kmitočtech 618 - 778 MHz

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Ahoj.

 

Mám pár (možná dost amatérských) dotazů ohledně kabelovky.

U kabelovky UPC si platím jen internetové připojení.

Pokud ale ze zásuvky UPC připojím koaxiálním kabelem TV (mám LCD Philips), tak naladím všechny programy které se uvádí v seznamu kanálů UPC pod DVB-T.

Nerozumím tomu proč na TV musí být aktivováno DVB-T když to chytám z kabelu.

Rozumím tomu že v tom kabelu je signál z pozemního vysílače DVB-T v Praze, ale měl jsem za to že to musím ladit na TV jako DVB-C.

Mám v tom guláš.

Pokud totiž dám ladit na TV DVB-C tak vůbec nic nenajde.

To mi je divné. Já myslel že najde všechny digitální programy co UPC nabízí, ale že budou zakódovány - tak jako to mám na satelitu. Ten taky najde vše.

Znamená to tedy že pokud si neplatím kabelovou TV tak že mi do mé zásuvky ani signál TV nejde? Je to někde zablokovaný.

 

Díky a sorry za hloupé dotazy.

Není to sice obvyklé, ale ani vyloučené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema

Aha.

Tak já dal schválně na DVB-C ručně prohledat frekvenci 714 a našlo mi to asi 10 programů a dokonce TA3 i hraje.

Potom ale nechápu když dám na DVB-C automatické hledání proč to nenajde nic?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

TA3 hraje proto, že jako jediná v tomhle muxu není kódovaná.

Logicky, i když z kabelu, pro příjem podle normy DVB-T musíš tv nastavit na DVB_T.

Při nastavení DVB-C by tv měla naladit 135 televizních programů v 21 multiplexech, problém je ve způsobu ladění televizoru. Každý výrobce to řeší poněkud jinak. Musíš si s tím pohrát, nebo hledat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema

Automatickou instalaci jsem nedonutil aby na DVB-C naladila jediný program, ale ručně jsem tam dostal všech 130 programů a kupodivu i některé bez karty hrajou - jako Nova HD, ČT HD a pod.

Tak díky za radu :-)

 

Hele a nemůže to být nastavenou zemí při automatickém ladění?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema
TA3 hraje proto, že jako jediná v tomhle muxu není kódovaná.

Logicky, i když z kabelu, pro příjem podle normy DVB-T musíš tv nastavit na DVB_T.

Při nastavení DVB-C by tv měla naladit 135 televizních programů v 21 multiplexech, problém je ve způsobu ladění televizoru. Každý výrobce to řeší poněkud jinak. Musíš si s tím pohrát, nebo hledat...

 

Tak jsem to nakonec našel.

V návodu to není, ale zjistil jsem že je při automatickém hledání DVB-C možnost hledat buďto analogové nebo digitální programy. Je to takové skryté menu. Není na očích. Zvolil jsem Digitální a pak je tam volba frekvence, ale jde vybrat jen Plná a tak to hrozně dlouho prohledává (asi komlpetní frekvenční pásmo od nuly).

To je tedy lepší cesta toho ručního skenování.

Jsem ale rád že to jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kema

CA modul s kartou mám. Koupil jsem to za pětikilo.

Je to CI+ přímo od UPC. Karta je již nanic jelikož smlouva byla ukončena a CA modul je odkoupenej.

Ověřil jsem si na callcentru že sériové číslo CA modulu je bez závazků, takže předpokládám že nebude problém mi novou kartu s mým vlastním CA modulem spárovat.

Ale zatím nenám od UPC placenou TV. O ní uvažuji až na podzim.

Ještě bych potřeboval druhý CA modul za lepší cenu a pak uvažuji o pořízení nějakého set-top-boxu s PVR.

Mám v plánu zrušit satelit, takže bude na prodej Dreambox 800HD - originálka a dále HD-BOX 9105.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...