Přejít na obsah

vlastní modem/router ne od UPC?


Návštěvník PavelT2009

Doporučené příspěvky

Take zacinam uvazovat o nakupu vlastniho modemu, platit mesicni pronajem nema smysl, kdyz se jeho porizeni za dva roky vrati

a i kdyby po zaruce odesel, tak nic neprodelas, proste koupis dalsi a jedes dal.

 

Taky jsem uvažoval o nákupu vlastního modemu z důvodů finanční úspory.

 

Mám ještě starou MOTOROLU, a za ní mám router NETGEAR v3700. A za celou dobu více jak 9 let si mi nestal nějaký restart nebo zaseknutí. ( SNR mám 33 nebo 34 ).

Chtěl jsem tu svou MOTOROLU od UPC odkoupit, ale prý to nejde. Jen nové modemy.

 

A jelikož upřednostňuji stabilitu a funkčnost, tak radši zůstanu u stávající varianty starého modemu MOTOROLA a router NETGEAR 3700.

Protože jakmile starou Motorolu vrátím a koupím si novej modem, a s ním náhodou budou problémy, tak už to nelze vrátit :!:

 

A podle nově vznikajících diskuzí s řešením problémů s novýma modemama se utvrzuji, že jsem udělal dobře. I když mne to stojí více peněz. A těch problémů je čím dál více. Vždyť to sám vidíš - čteš.

 

Takže si to Dobře zvaž. :D

 

PS : Mojí Zálohu za modem - 1.000,- taky UPC zadržuje. :( A prej vrátí až vrátím modem.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Kdyz klekne v zaruce, tak se udajne vymenuje kus za kus s tim ze opet budete mit 2 roky zaruku.

Navic v mem pripade mam u UPC stale 1000 Kc zalohu za modem, kterou me doufam pri pri koupi modemu vrati, takze za 300 kila mam vlastni novej modem. :-)

Údajně nebo doopravdy? Navíc výměna kus za kus a opět s dvouletou zárukou je z principu nesmysl a dokonce toto upravuje i nový OZ, aby nemohlo k takovým věcem docházet (prostě záruka 2 roky i při vyměněných zařízeních za nové kusy, max. prodloužená o dobu, kdy bylo zařízení v opravě).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak když mu to vyměněj za novej kus, pak by bylo nelogický, aby na něj neměl i novou záruku... zároveň se dá ve 14denní lhůtě od doručení novýho zařízení využít možnosti odstoupení od smlouvy (protože ta se uzavírá na dálku nebo při přímym prodeji) a nechat si vrátit peníze :) to sou výhody odkupu...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Naopak, je to logický, protože jednou koupíš věc a máš 2 roky záruku. A není důvod, aby se tato lhůta jakkoli prodlužovala jenom proto, že ti bezplatně dali věc novou.

Odstoupit od nákupu modemu můžeš, ale pokud zároveň neodstoupíš od smlouvy na poskytování služeb elektronických komunikací, tak dopadneš jak hubkař :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Nesmyslnost neustálého prodlužování záruky diķy výměně za novou věc už naštěstí řeší nový OZ a nebude to možné takto praktikovat. Takže to je uzavřená věc.

A odstupovat od smlouvy do 14 dní je také poněkud mimo, protože to není nákup nějakého běžného zboží a kdo chce UPC, tak obvykle ví o co kráčí a nemusí to vypovídat. I když několik případů se jistě najde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník

Když to tady čtu připadám si jak u s prominutím u blbejch. Jeden člověk zde položí jednoduchou otázku a vy ho zde pranýřujete kvůli jednotkám a blbostem. Kloudnou odpověď mu stejně nedáte a ve finále se dostanete úplně někam jinam Vy odborníci. Hledal jsem zde odpověď na podobnou otázku, kterou Vy si zde vůbec nekladete. PROČ je potřeba mít jejich modem a tím pádem jim platit nehorázný měsíční poplatek. Já přeci od nich chci jen připojení, tedy signal a ne jim ještě platit za každou blbost co si vzpomenou. Proč to u konkurenčního poskytovatele jde a u UPC ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník son

A jakpak by jsi si to představoval, že by to mělo být?

 

TAKHLE: Zákazník: Dobrý den,chtěl od Vás internet tarif ....

UPC: Jistě od zítřka máte v účastnické zásuvce u Vás v bytě signál.A teď už jen plaťte

 

:D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Když to tady čtu připadám si jak u s prominutím u blbejch. Jeden člověk zde položí jednoduchou otázku a vy ho zde pranýřujete kvůli jednotkám a blbostem. Kloudnou odpověď mu stejně nedáte a ve finále se dostanete úplně někam jinam Vy odborníci. Hledal jsem zde odpověď na podobnou otázku, kterou Vy si zde vůbec nekladete. PROČ je potřeba mít jejich modem a tím pádem jim platit nehorázný měsíční poplatek. Já přeci od nich chci jen připojení, tedy signal a ne jim ještě platit za každou blbost co si vzpomenou. Proč to u konkurenčního poskytovatele jde a u UPC ne?

A co s tím signálem na zásuvce budeš dělat? Jímat do pytlíku? Trochu mysli, než něco plácneš :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...