Přejít na obsah

Wifi modem?


Návštěvník Joel

Doporučené příspěvky

Návštěvník Joel

Zdravím, objednal jsem si TV + Internet 60 a potřebují lepší modem.

Chtěl jsem kabelový, ale protože budu mít SmartTV tak jsem koukal,že by to šlo pak složitě zapojit. Musel bych dokupovat další HW.

 

Vyplatí se ten wifi od UPC? je kvalitní? Koukal jsem, že nemá žádnou antétu a to mně zarazilo.

Navíc jak nastavím zabezpečení atd? Je to někdy doufám v manuálu.

 

- Poslední věc. Rád bych měl PC propojení kabelem a TV taky a by nedocházelo ke zhoršení pingu a rychlosti. Nebude to vadit, že bude modem vysílat wifi a bude propojen kabelem do PC? Nebude to mít dopad na rychlost ping?

S kabelem jsem spokojen ale toho wifi se bojím protože když jsem byl připojen přes wifi a modem byl vedle tak to bylo znát. Nebylo tak stabilní jako kabel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

Díky za pomoc :diky

 

- Já myslel, že když má ten modem modem anténu tak to je lepší než když je schovaná.

Tedy když pojedu přes kabel tak budu ping a rychlost stejnou jako mám normálně.

Když se připojím přes wifi tak to může lehce kolísat?

 

Lze nějak nastavit kolik maximální rychlosti bude mít uživatel který se připojí atd? Předpokládám, že jakmile budu připojen přes kabel a TV přes wi-fi tak mně to ovlivní ping a download negativně :( Hlavně ten ping.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je úplně jedno, jestli má antény venku nebo vevnitř, sám mám router, kterej má antény schovaný (RT-N56U) a ze třetího patra paneláku mám poloviční signál až na druhý straně ulice (dál sem to zatim nezkoušel), záleží ale i na počtu antén, nevim, kolik jich má tenhle cisco, RT-N56U má 3 na 2,4 GHz a 2 na 5 GHz...

přes kabel je rychlost vždycky maximální, přes wifi bejvá o fous nižší, ping o pár ms vyšší, ale kolísat by nic nemělo...

ve vnitřní síti je přes wifi ping vždycky do pár ms (televize, počítače, tablety, telefony), po kabelu pod 1 ms, ale co pude z modemu do internetu, to záleží na vytížení a kvalitě spojení, podle toho bude ping 8)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Joel

Dobře díky, za pomoc.

 

 

Poslední věc. Firmware se se aktualizuje jak? Dělá to UPC samo anebo to musím dělat já?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno
Poslední věc. Firmware se se aktualizuje jak? Dělá to UPC samo anebo to musím dělat já?

Potřebuješ to k něčemu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...