Přejít na obsah

Nový zvukový doprovod?


Návštěvník mipo

Doporučené příspěvky

Návštěvník radoslavcz
Opravdu by mě zajímalo, kolik je v EU slepých lidí a jaké jsou roční náklady na audio description u všech evropských televizí, které ho musí vysílat.

Citace: Podle údajů Světové zdravotnické organizace je dnes na světě 45 miliónů nevidomých a toto číslo se v následujících 20 letech může až zdvojnásobit. Podle britských pramenů je v Evropě asi 11 milionů slabozrakých a asi 1 milion nevidomých. Ve Velké Británii je těžce zrakově postižený každý 60. Člověk. Jiné zdroje uvádějí, že lidé se zrakovým postižením tvoří přibližně 1 - 1,5% z populace. Přesné statistiky neexistují ani v rámci jednotlivých zemí.

Roční náklady jsem nehledal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednak mě zajímají vynaložené náklady na jednoho slepého za rok.

 

A jednak jsem člověk, který se řídí zdravým rozumem. Tudíž stejně jako se slepý nemůže dívat na TV, tak hluchý nemůže poslouchat rádio. Pokud tedy EU svou direktivou nenařídí všem radiostanicím v Evropě, přidat do svého vysílání video stopu, kde bude člověk znakovou řečí ukazovat, co rádio vysílá. Bylo by to podle naprosto stejné logiky.

 

Beru to jen jako další pokračování evropského kocourkova, protože jsem si jistý, že kdyby se suma utracená televizemi v EU na AD vložila do výzkumu a vývoje implantátů, tak by se možná za pár let slepí opravdu mohli dívat na TV i bez AD. Prostě není cílem odstranit příčinu, ale tlumit následky, což je z principu špatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže já, když si přeji, aby peníze šli do výzkumu a slepí mohli zase vidět, tak jsem nelida. Zatímco vy, který si přejete, aby slepí mohli v TV poslouchat Ordinaci v růžové zahradě s komentářem, jste vrcholem humánnosti? Nebo jak si mám váš příspěvek přebrat pane ivane?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na televizoru Samsung funguje SD ČT1 JM v pořádku, stačí v menu TV vypnout volbu "Zvukový popis".

Fce "zvukový popis" u mě vypnuta byla, jak jsem už psala, ale zvukový popis jel i tak, zatímco původní zvuk ne, prostě "němo" (nerozumím tomu, je-li to možné, ale jako by někdo ty stopy vyměnil).

Ráno už bylo vše ok - bez jakékoliv zásahu do nastavení tv! Z toho soudím, že chyba byla někde v přenosu signálu v naší lokalitě.

  • Internet 150
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul, modem Cisco 3208
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník radoslavcz
...

Po Vašich příspěvcích se začínám obávat, zda si ten zdravý rozum pouze nenamlouváte. Nebyl byste první, co věří něčemu neexistujícímu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...