Přejít na obsah

Ampersand


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Retiree

Při psaní příspěvku v tomto fóru se mi nedaří napsat znak AMPERSAND, místo něj se zobrazuje znak & (jeho název neznám, nechce se mi hledat). Chyba je v použité znakové sadě fóra nebo jinde?

Při zkopírování tohoto textu do MS Wordu (ještě před odesláním) se namísto uvedeného chybného znaku správně zobrazí ampersand

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Dobře, může být, to jsem pouze tušil, nicméně nenašel jsem znakovou sadu, která tento znak obsahuje. Pokud ten odkaz na wiki ukazuje vývojové fáze znaku, pak je to mezifáze a ve znakové sadě nemá co dělat (pouze můj názor)... Na podobných fórech, založených na PHP,se ampersand zobrazuje stejným, nikoli běžným, znakem. Nezaexperimetovali si tvůrci (české) verze PHP se znaky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Dobře, znak, který nedokážu napsat, se používá v určitých souvislostech, má určitý význam. Naopak, zobrazovaný znak bych četl spíš jako ET, což sice nemění jeho smysl,ale vypadá to přinejmenším nezvykle. Takže jinak, nedokážu určit typ fontu, používaného v tomto fóru. Jelikož používám IR a Win, tak to bude nějaký středoevropský font Win... Tak proč se to sakra zobrazuje jako Et? Jaký font tedy fórum používá?

 

P.S. Asi by se mělo mluvit spíš o znakové sadě Win?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Z těch několika fontů píše ten nevzhlednej ampersand (&)právě font Trebuchet MS. Ale zdá se, že to vadí jenom mně, takže změnu fontu si netroufám navrhovat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...