Přejít na obsah

2 pc přes switch


Návštěvník martin891

Doporučené příspěvky

Návštěvník martin891

ahoj, mám internet fiber30 a už déle než rok jsem měl připojené dva pc přes switch a všechno fungovalo v pořádku. ale tedkom v pátek mi přestal internet jet i když pc píše připojen k síti. když switch vytáhnu z napájení a po chvilce ho dám zpět internet nějakou dobu zase funguje. můžete mi poradit proč to tak dělá? četl jsem že to dělá kvůli jedné ip adrese ale nechápu proč to celou dobu fungovalo a tedkom ne. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když budeš volat na klientskou linku, tak ti řeknou, že máš mít jenom jednu ip adresu, protože máš 30ku... ještě nedávno byly u všech FP adresy 3, ale s IPv4 se začíná šetřit už i tady :lol: a to asi neuhádáš...

btw na switchi neni co nastavovat, takže tam asi chyba nebude (pokud to neni switch s administrací za 10 000 :D)...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Možná není 30 jako 30. Nedíval jsem se do specifikací, ale staré 30 opravdu měly 3 IP adresy. Dnes je ale 30 několik. Hlavně ty co povýšily z 10.

No a 10 měly jen 1 IP adresu.

 

Martin891, co znamená, že ti to po restartu chvilku funguje? Opravdu to "tu chvilku" funguje na obou PC zároveň?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Funguje to na prvním zařízení, které načte IP. A jednou je to možná to a podruhé ono zařízení, ale určitě ne současně.

Ovšem nechápu co má autor dotazu za problém s routerem, když ten stojí pár korun, dostane firewall a bude mít i možnost připojit další zařízení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Problém je nejspíš v tom, že UPC změnilo podmínky. :(

Dřív mu stačil switch a teď (asi bez upozornění) ne.

No a potom možná mu vadí těch pár vyhozených stovek. Nevím neznám ho, ale snažím se ho pochopit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...