Přejít na obsah

Připojení více PC s routerem


Návštěvník funk

Doporučené příspěvky

Mate někdo zkušenosti s připojením více než dvou počítaču? Já to momentálně řeším serverem, který překládá IP pomocí NAT. Chtěl bych si pořídit hardwarový router (konkrétně http://www.edimax.com.tw/html/english/p ... -6104K.htm ) a nejsem si jist, jestli zvladne to co od něj vyžaduju - resp. jestli mi ten NAT bude fungovat na Karnevalove síti. Používáte někdo router, případně typ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tady router mam uz skoro od zacatku bez jedinyho problemu US Robotics USR8000A - ma NAT, packet filter, DMZ, DHCP server i klient, fixni pridelovani adres DHCP servem, filtrovani pristupu podle MAC... stal myslim neco okolo 2500-3000 CZK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, koukni sem:

http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortc ... tegoryId=0

 

tenhle router stojí s DPH 1200, má NAT, DHCP, firewall, podporuje VPN...

Mám ho rok jako switch na propojení počítačů a od začátku roku funguje i jako router právě na internet od Karnevalu - bez problému.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam taky Edimax pro 4pc s firewallem a sem docela spokojen az na to ze mam jeden komp propojenej prekrizenym kabelem a to se me nejak nelibi, protoze kdyz ten komp zapnu tak trva tak 5 minut nez nacte cca40/40kb ale pak chodi v pohode]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to s temahle levnyma routerama (smc, edimax atd.), umi traffic shaping, pocitani prenesenych dat ? Nebo jeste jinak, jak resite pripojeni vice lidi na jednu lajnu vcetne problemu prenesenych dat ?

 

Diky za info

Happy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No krabickou pod 8-10kkc to nevyresis, na to je nejlepe pc s linuxem jako router a pak si tam nasypes vsechno co budes potrebovat.

Jina vec ovsem je, aby tvuj problem nevyresil sam Karneval odpojenim inetu, vypovedi sluzeb, nebo tucnou pokutou :-P

 

ale pokud to mas na doma pro svou domacnost,tak jim muze bejt putna kolik toho tam mas povesenyho.....stejne je tam datovej limit, tak to pride nastejno, jestli to vysosas sam na DC, nebo to nabrouzdaj 3pocitace :-P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale pokud to mas na doma pro svou domacnost,tak jim muze bejt putna kolik toho tam mas povesenyho.....stejne je tam datovej limit, tak to pride nastejno, jestli to vysosas sam na DC, nebo to nabrouzdaj 3pocitace :-P

 

No to nebude tak žhavý, těch 20 GB hned tak nevybrouzdáš, my jedeme na 3 komplech, z toho na dvou se používá i stahování PTP a max. měsíční přenos byl 9,5 GB

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Mate někdo zkušenosti s připojením více než dvou počítaču? Já to momentálně řeším serverem, který překládá IP pomocí NAT. Chtěl bych si pořídit hardwarový router (konkrétně http://www.edimax.com.tw/html/english/p ... -6104K.htm ) a nejsem si jist, jestli zvladne to co od něj vyžaduju - resp. jestli mi ten NAT bude fungovat na Karnevalove síti. Používáte někdo router, případně typ? Díky

 

Chci si objednat karneval. Doporucujes mi tento router pokud chci mit pripojene ny internet 3 pocitace? Budu moci pouzivat na jednom PC verejnou IP adresu kdyz pojedu pres tento router? diky za nazor .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...