Přejít na obsah

Modem Motorola a vratna zaloha 1000 Kc za modem ?!?


Návštěvník Sa-ff-a

Doporučené příspěvky

Návštěvník Sa-ff-a

Ahoj , jak vyresim tento problem ?

 

- cca pred 7 roky jsem za vratnou zalohu 1000 Kc obdrzel od Karnevalu modem Motorola

 

- tento modem bezi porad a bez problemu

 

- ale prijde mi padle na hlavu abych platil za pronajem modemu 49 Kc mesicne

 

- dostal bych vubec tech 1000 Kc kdybych vratil modem ? a platit za pronajem 49 Kc se mi teda nechce , uz jednou jsem zaplatil 1000 Kc a platit opet za pronajem ? anebo odkup ? No to snad ne :(

 

resite to nekdo ?!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Vratná záloha se platí jako garance za dodané zařízení. Obvykle s tím, že je ta záloha po nějaké době vrácena, ale není podmínkou.

 

A platit za pronájem není nic neobvyklého pokud si zařízení nekoupíš, ale je ti poskytovatelem dáno do užívání, přičemž stáří nehraje žádnou roli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sa-ff-a

hmm , takze zkusim zazadat o vraceni zalohy a nasledne odkoupeni modemu , to je kocourkov , zadnej dopis zadne info o pronajmu za 49 Kc , kdyby mi to nerekla slecna od UPC , ktera byla u moji babicky resit novou smlouvu tak nic nevim a sama rikala , ze u UPC dela externe 6 let a ty jejich neustale zmeny jsou hrozne i pro ne :( , ze jim to i posilaj SMS kou , ze co platilo pred 10 vterinama uz neplati :(

 

- kdyz odkoupim modem tak pak budu mit klid anebo se po nejake dobe zas musi kupovat opet modem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sa-ff-a

a jeste jedna vec , jak muze nekdo zmenit smlouvu a pozadovat castku za pronajem ? Kdyz mam platnou smlouvu ve ktere to zahrnute neni :( ? BORDEL :twisted:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Nákup modemu není moc dobrá investice, protože je to jednoúčelové zařízení, které využiješ jenom se službou UPC. A v případě závady je taky otázkou, jaká bude lhůta pro opravu, protože dle platných zákonů je to 30 dní a UPC nikde negarantuje dobu kratší. Lepší je v tomto případě zcela jistě pronájem.

 

Smlouva se nemění. Změna je ve Všeobecných podmínkách, což upravuje ZOK (Zákon o elektronických komunikacích) a funguje to prostě tak, že poskytovatel vydá znění nových podmínek a pokud je uživatel nerozporuje, tak se stávají platnými pro obě strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sa-ff-a

Hmm , to mi ta externistka taky rikala , ze je lepsi ten pronajem , jen kvuli reklamaci :) , ale taky neco rikala , ze se podala anebo se bude podavat nejaka stiznost , no nevim , ale jak rikas ty , ZOK je ZOK a jestli nekdo neni spokojen tak muze prejit ke konkurenci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lejno

Stížnost na co? Pokud poskytovatel služby dodá zákazníkovi zařízení, tak si za něho taky může účtovat nějakou částku za pronájem. Sice to firma UPC dřív nedělala, ale je to jejich zcela legitimní právo tak činit a pochopitelně je pouze na zákazníkovi, jestli bude služeb využívat i nadále za nových podmínek, anebo odejde ke konkurenci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj , jak vyresim tento problem ?

 

- cca pred 7 roky jsem za vratnou zalohu 1000 Kc obdrzel od Karnevalu modem Motorola

 

- tento modem bezi porad a bez problemu

 

- ale prijde mi padle na hlavu abych platil za pronajem modemu 49 Kc mesicne

 

- dostal bych vubec tech 1000 Kc kdybych vratil modem ? a platit za pronajem 49 Kc se mi teda nechce , uz jednou jsem zaplatil 1000 Kc a platit opet za pronajem ? anebo odkup ? No to snad ne :(

 

resite to nekdo ?!?

 

U mne to je úplně stejné.

 

Čekám, až mi přijde přijde první faktura v květnu a jestli tam budu mít částku za pronájem modemu, tak budu volat na CALL centrum jak toto budou chtít řešit.

 

Toto jednání mi připadá jako nehorázná drzost od UPC. Pokud jsem před několika roky složil zálohu za modem, chtít ještě po tolika letech zavést nějakou novou částku za pronájem tohoto modemu.

  • 150 Mb/s
  • -
  • Start
  • TC7200 (bridge mod), Router Asus RT-AX55
  • Litoměřice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...