Přejít na obsah

jaký použít koax na vlastní rozvod?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Pokud demontuješ zásuvku a místo ní dáš cokoliv jiného, tak tím uškodíš akorát sám sobě, ale nikomu jinému - každá větev je oddělená v rozvodných skříních, a to takovým způsobem, aby ani podobné zásahy nijak neovlivnily kvalitu u ostatních účastníků. Každopádně ale platí, že by se každý měl podobných akcí vyvarovat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není tak úplně pravda, pokud uděláš "prasárnu" u sebe doma, a máš internet můžeš zarušit pásmo zpětného směru na celém optickém nódu. Zhoršení parametrů INETU je nasnadě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není tak úplně pravda, pokud uděláš "prasárnu" u sebe doma, a máš internet můžeš zarušit pásmo zpětného směru na celém optickém nódu. Zhoršení parametrů INETU je nasnadě :-)

Kdyby tomu tak mohlo být nějakým jednoduchým způsobem, tak už by ten net asi vůbec nefungoval. Jinak samozřejmě pokud by do toho někdo šel s úmyslem rušit zpětný směr 5-65MHz, tak by se mu to povedlo, ale k tomu existují i snažší způsoby, než zrovna vytváření rušení u sebe doma. Navíc v takovém případě ani nemusí tu zásuvku demontovat, protože ona sama o sobě ten zpětný směr propustí. Mimochodem - účastníci, kteří net nemají, jsou právě kvůli podobným eventualitám odfiltrováni (takže "zpětný směr" od nich končí v rozvodné skříni)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jakékoliv rušení u účastníka se projeví na celé optice.Dělejte jak myslíte na všechny vás se těším až budu řešit problém rušení u Vás

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník bizak
To není tak úplně pravda, pokud uděláš "prasárnu" u sebe doma, a máš internet můžeš zarušit pásmo zpětného směru na celém optickém nódu. Zhoršení parametrů INETU je nasnadě :-)

 

Proč hned "prasárnu" ? Já jsem jenom nastavil koaxilní kabel. Všechno ostatní zůstalo stejné. Pochybuju, že bych tímhle zásahem dosáhl nějakého rušení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bizak
A jseš si jistej, že jsi použil správný kabel, konektory (správně provedené) a spojku. Nepleťte se do něčeho, o čem víte prd !!!

 

Právě proto sem píšu, aby mi to někdo normálně vysvětlil jak to udělat a co na to použít, případně proč to nedělat. Takže díky za odpověď, ale příště se nemusíš namáhat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za trochu drsnou odpověď, trochu mě vytočily ty "rady" ostatních. Jelikož chodím po síti a hledám rušení, tak si té "domácí tvořivosti" u některých lidí užiju dost. Pokud tady napíše některý technik, že zásahem do přívodu zaruší provoz na min. jednom opt.uzlu a vzápětí kdosi odpoví, že to určitě tak není, tak to se neudržím a musím reagovat.

 

V tvém případě ti doporučuji zavolat na Karneval a pokusit se sjednat si návštěvu technika. Možná ti kabel od zásuvky do modemu neprodlouží (záleží na situaci), může ale přesunout zásuvku na vhodnější místo. V každém případě to bude hrazená služba. Musí se to ale udělat pořádně a z náležitého materiálu, jinak ti bude modem chybovat a vypadávat.

 

Toť vsjo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník bizak

Ok, díky za odpověď. Já už jsem tu úpravu udělal asi před měsícem. Zatím net šlape bez problémů. Ale byl bych nerad, abych způsobil jakékoliv rušení a nějaké problémy se signálem někomu jinému. Jediný problém, který nastal je ten, že mi přestaly jít dva programy v TV. Ale to už se stalo před tím, než jsem ten kabel prodlužoval. Přestaly jít ve stejný den, kdy mi technik zapojoval internet. Ale protože jde o Romanticu a ZDF na které vůbec nekoukám, tak to zatím neřeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Vážení, jakýkoli zásah, špatná nekvalitní práce, nekvalitní materiál atd.. se časem projeví a až k vám přijde technik řešit výpadky, pěkně si zaplatíte za opravu, zásah do sítě a za výjezd. Těmito zásahy můžete zapříčinit rušení v síti, odrazy ... a to bude mít vliv nejen na kvalitu netu, také na hlasové služby a digiTV, až budou spuštěny!

 

Když ona je největší vada, že mnozí z nás tomu rozumí daleko víc, než technik, který se ve škole učil jen o drátovém rádiu.. :-) Například muj technik mi nebyl schopný ani říct na jakých dvou frekvencich jede internet. Ale hlavně, že chtěl pálku za každou započatou půlhodinu. Taktně jsem ho odporoučel....

 

Jinak jakýkoliv rozbočovač za 20Kč jede v rozsahu, 5-845Mhz, dražší (jedna měděná spirálka navíc) za 40Kč 0-1000Mhz. Už z principu je rozbočovač průchozí v obou směrech. Oba dva můžete bez problému použít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...