Přejít na obsah

Automatický formát obrazu


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník YABAKA

Nic si studovat nemusím, mně Samsung kromě toho uvedeného HBO HD zobrazuje všechno správně. Tento program se tě asi netýká, takže zbytečně reaguješ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Při nastavení televizoru na AUTOFORMÁT má HBO HD černé pruhy nahoře a dole a obraz je stlačený/deformovaný, už podle loga je to poznat. Ručně se to dá samozřejmě napravit. Stejného problému jsem si teď všimnul na HBO 2 a HBO Comedy, u jiných programů je to v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HBO HD samozřejmě vysílá pouze ve formátu 16:9. HD programy ani jinak vysílat nemohou, resp. se to nedělá. Pokud se tam náhodou objeví pořad natočený ve formátu 4:3, zpravidla je na HD kanálech vysílán po straně s pruhy, aby se obraz neroztahoval a nebyl zdeformovaný. Pokud vidíš na HBO HD pořad, který má pruhy nahoře a dole, znamená to, že daný pořad byl vyroben v jiném formátu, než je 16:9 (nejčastěji 1.85:1, 2.39:1 a 2.75:1). Prostě tam jsou informace navíc, které se do formátu 16:9 nevejdou. To ovšem už není chyba HBO. Prostě jsou to filmové standardy, které je nutné brát jako fakt. Jedinou možností, jak se zbavit manuálně techto pruhů nahoře a dole, je "Zoom" na výšku (tímpádem je však obraz zdeformovaně roztáhnutý do výšky) nebo "Zoom" na výšku i do šířky (zachová se originální poměr stran, ale přijde se o kus obrazu). Anebo třetí možností je si pořídit jinou TV.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
HBO HD samozřejmě vysílá pouze ve formátu 16:9. HD programy ani jinak vysílat nemohou, resp. se to nedělá. Pokud se tam náhodou objeví pořad natočený ve formátu 4:3, zpravidla je na HD kanálech vysílán po straně s pruhy, aby se obraz neroztahoval a nebyl zdeformovaný. Pokud vidíš na HBO HD pořad, který má pruhy nahoře a dole, znamená to, že daný pořad byl vyroben v jiném formátu, než je 16:9 (nejčastěji 1.85:1, 2.39:1 a 2.75:1). Prostě tam jsou informace navíc, které se do formátu 16:9 nevejdou. To ovšem už není chyba HBO. Prostě jsou to filmové standardy, které je nutné brát jako fakt. Jedinou možností, jak se zbavit manuálně techto pruhů nahoře a dole, je "Zoom" na výšku (tímpádem je však obraz zdeformovaně roztáhnutý do výšky) nebo "Zoom" na výšku i do šířky (zachová se originální poměr stran, ale přijde se o kus obrazu). Anebo třetí možností je si pořídit jinou TV.

Podle mě to dělá přímo televizor, že ten obraz při nastavení na AUTO stlačí. Proč ale jenom u těch 3 programů, to těžko říct.

 

Standa: Musel bych ho odklápět od zdi, což se mně nechce, ale je to nějaký obyčejný Samsung za pár korun, nic extra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to jen na těch 3 programech HBO. Tento běžný "jev" lze vidět i na jiných programech, které nativně vysílají ve formátu 16:9 - např. jsem to viděl už i na Nově, Markíze, JOJce, MTV a Filmboxu HD. Když si koupíš ten samý film na DVD nebo Blu-Ray (nebo ho stáhneš z netu), bude ten obraz stejný. Prostě ty filmy byly takto jednou natočeny a dokud se nepřejde v domácnostech ze standardu 16:9 na něco jiného, tak to takhle bude napořád.

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Takže díky za snahu Standovi a především Jackovi, problém vyřešen díky příspěvkům na f´pru Tv Freak. Chyba byla u mě v nastavení, musí být nastaven jednak automatický formát a jednak v nastavení obrazovky formát 4:3 WSS (kdo se má v těch termínech, které vymýšlí překladatel - technický laik vyznat). Nyní vše funguje jak má, tedy tak, jak je program odbavován...

Takže můj problé je vyřešen (tv mám dva dny), diskuze může pokračovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...