Přejít na obsah

UPC varuje zákazníky před podvodnými maily


tomus

Doporučené příspěvky

Uživatelům internetu od UPC začaly ve čtvrtek chodit podvodné e-maily, které od nich pod záminkou modernizace databáze lákají uživatelské jméno a heslo k účtu elektronické pošty. Řekl to mluvčí František Malina.

 

"Email přichází z emailové adresy upc@instructor.net. Jedná se o podvodný email, tato zpráva nepochází od UPC.

Klientům doporučujeme nezadávat žádné údaje a zprávu rovnou smazat," uvedl Malina.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Poznáš to snadno podle domény, která je rozhodující, tj. nikoliv co je před zavináčem, ale co je za ním. Až tam bude ...@upc.cz, tak to bude nejspíš OK, ale nikdy ne ve stylu upc@... (jedině upc@upc.cz je ještě OK).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je uplne jedno odkud mail prijde, neni vubec zadny problem aby si pripadny hacker nastavil email odesilatele na jakykoliv, ktery si vybere, klidne i "neco@upc.cz".

 

Spis je dulezite precist si obsah mailu a trochu se nad tim zamyslet, pokud po vas nekdo chce uzivatelske jmeno ci heslo, ci nejake soukrome udaje, tak uz je to znacne podezrele.

 

Hlavne je take dulezite sledovat kam smeruji pripadne webove a emailove odkazy v mailu,

adresa se treba tvari jako ze smeruje nekam na stranky UPC

ale kdyz na ten odkaz najedete mysi, nebo kliknete, tak zjistite ze smeruje nekam uplne jinam, tak jako jsem to udelal zde http://www.upc.cz

 

Protoje opravdu dulezite kontrolovat adresni radek a sledovat kam jste se vlastne dostali, uplne totez plati i pro emailove adresy,

tohle jsou nejcastejsi finty podvodnych mailu, webovou stranku muze hacker naaranzovat tak aby vypadala uplne stejne jako treba stranka UPC, ale adresni radek v prohlizeci nijak nezamaskuje.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník
No ale pokud mail, který mi příjde má v odesílately upc@instructor.net, tak jak mám poznat, že je podvodný. Dneska aby člověk pomalu nevěřil už nikomu a ničemu.

Si děláš pr...? BTW Malina je ten podivný důchodce, co už dělá v jiném molochu? To ještě má na to žaludek? Žaluda asi ne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník tequilla
No ale pokud mail, který mi příjde má v odesílately upc@instructor.net, tak jak mám poznat, že je podvodný. Dneska aby člověk pomalu nevěřil už nikomu a ničemu.

 

Pak nezbude nic jiného než zrušit internet, případně vrátit i občanský průkaz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...