Přejít na obsah

Brumy v TV s připojeným set-top-boxem


Návštěvník MarŤas

Doporučené příspěvky

Návštěvník MarŤas

set-top-box (STB) je od UPC , TV od LG (32LH2000 - nemusím 100Hz, nebo full hd)

 

STB má v sobě 2x scart, 2x koax (anténa + smyčka)

 

z STB vedu scart do TV

z STB vedu koax ze smyčky do TV

do STB vedu anténu

 

Na TV vypnu MUTE a zkouším přidávat hlasitost (i když je to potichu, po vypnutí MUTE to samozřejmě bude řvát).

 

A jak přidávám hlasitost zvyšuje se i brum

 

I za normálního stavu hlasitosti je znatelně slyšet ten brum.

 

Pokud odpojím na TV koax který vede ze STB ze smyčky, tak brum se znatelně zvýší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Typický "síťový" brum způsobený "zemní smyčkou", tj. rozdílným zbytkovým napětím mezi zemí (zemnícím kolíkem) síťové zásuvky 230V pro STB a zemí (pláštěm) kabelového rozvodu. Do cesty signálu mezi zásuvkou kabelového rozvodu a STB je nutno vložit "galvanický oddělovač", který brum bezpečně odstraní. Dají se koupit různé v cenách 100 až 400 Kc, může zajitit i UPC. I na tomto fóru se o tom psalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

 

Pokud je brum i když je odpojena anténa se STB vedoucí od účastnícké zásuvky, tak bude myslím problém někde jinde.

 

Jinak já jsem brum způsobený různým napětím uzemění vyřešil tak, že jsem stínění kabelu nepřípojil ke stínění konektoru u STB a obalil jsem kabel hliníkovou folii, kteou jsem ke stínění konektoru připojil. Viz

img52

 

Chtěl bych znát vaše názory, zda v tom nění nějaký problém, který by mohl třeba ohrozit STB, TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

 

Pokud je brum i když je odpojena anténa se STB vedoucí od účastnícké zásuvky, tak bude myslím problém někde jinde.

 

Jinak já jsem brum způsobený různým napětím uzemění vyřešil tak, že jsem stínění kabelu nepřípojil ke stínění konektoru u STB a obalil jsem kabel hliníkovou folii, kteou jsem ke stínění konektoru připojil. Viz

img52

 

Chtěl bych znát vaše názory, zda v tom nění nějaký problém, který by mohl třeba ohrozit STB, TV.

 

Omlouvám se zde je funkční link na obrázek http://yfrog.com/1gkabelp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je brum i když je odpojena anténa se STB vedoucí od účastnícké zásuvky, tak bude myslím problém někde jinde.

To ano, ale on pise ze odpojuje koax od TV, kdezto v STB zustava zapojen a pak to cestuje pres SCART propojku.

 

Jinak to tvoje reseni podle meni idealni, urcite tim dochazi ke snizeni urovne signalu na STB

a co je horsi, ze kabel neni zakoncen a tim muze dochazet k odrazum signal zpet do site UPC a k dalsimu ruseni a znehodnoceni signalu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano není ideální, avšak pokles úrovně signálu je v řádu 0 - 1 %. Nikde se mě neobjevuje čtverečkování, takže pro mě je to levné a učinné řešení. Jde jen o ozkoušení, pokud budou problémy, tak samozřejmě doporučuji galvanický oddělovač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...