Přejít na obsah

změna frekvence a id kanálu pro upstream u modemu SBV6120E


Slamb

Doporučené příspěvky

v poslední době sem si všimnul zajímavý věci... když restartuju modem a ten se naladí na kanál 15 pro upstream, je frekvence 44 MHz a všechno v pořádku... někdy se ale restartuje na kanál 16 a frekvence je 23 MHz, v takovým případě je rychlost uploadu jenom kolem 6 Mb/s... čim to může bejt, neměl bych o tom dát vědět upc? :?

 

edit:

tak sem jim napsal, páč dneska večer to byl brutus... prostě kanál s ID 16 a frekvencí 23 MHz stojí pěkně za prd... rozdíl je vidět na první pohled (download neřešim, ten se měří na českým serveru špatně)

641534592.png

641682232.png

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak moznosti problemu jsou asi 2, budto je na tomto kanale nejaky problem se signalem (poznas podle hodnot urovne signalu) a nebo je na tento kanal pripojeno prilis mnoho uzivatelu a ten je pak pretizeny.

V uvahu pripada jeste nejaky technicky problem na strane UPC.

 

Kazdopadne by nebylo pod veci jim o tom napsat, jeste pred tim ale doporucuji preventivne zkouknout kabelaz.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kabeláž je fpoho... jak sem jim už včera večer napsal, odepsali, abych zavolal... tak sem zavolal a hezky sem jim o tom povyprávěl... dohodli sme se na tom, že se zeptá nějakejch VIP a pokud něco zjistí, ozve se mi... kdyby snad náhodou někdo odsud měl možnost to přes svý známý v upc zjistit, tak neváhejte :lol:

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na kanale s ID 16 byly nastaveny parametry zarucujici kompatibilitu starym ED1.1 modemum.

Shodou okolnosti se v minulych dnech podarlio tyto stare modemy vymenit a tim padem doslo k prenastaveni kanalu dle ED2.0, takze ted uz by to melo jet jak ma. :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže teď bych už s tim teoreticky neměl po restartu mít problémy... tak mě napadá, neví se, kdy bude víc kanálů pro ED3 na upload? :) že by to frčelo třeba 50 nebo 100 Mb/s :lol: snad by to jít mohlo :P

 

edit:

od tří hodin ráno se začlo něco dít, mělo to s těmahle změnama snad nějakou souvislost? :P lehce se mi změnila Favorite Frequency (Hz) na záložce Configuration a proházelo číslování kanálů pro downstream na záložce Signal... chvíli po tom všem to jelo dobře, ale krátkodobě nastávaly problémy, který zaznamenal i borec ve vysočanech...

645804914.png

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

ty uploadovací kanály sou tady nějaký divný :?

se mi každej den střídaj, včera byla přetížená 15ka (kolem 8 Mb/s), dneska 16ka, aspoň že se to vždycky po chvíli samo přeladí a jede to dobře... :shock:

tak se tu už někdo z upc vymáčkněte, kdy bude víc kanálů spolu, já to nikomu nepovim... :(

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to teda lol, že by mé přání bylo vyslyšeno? :lol: snad to neni jenom nějaká chyba a skutečně se k něčemu schyluje :)http://screenshot.cz/E10A/upload.png

od chvíle, co to tam je, tak se stabilizoval upload na 10,6 Mb/s, dřív to lítalo od 10,2 do 10,6...

 

edit: večer mi pěkně padla rychlost stahování na 50 - 60 Mb/s :( asi s tim něco dělaj :)

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...