Přejít na obsah

všeobecný POKEC okolo DVB aneb tlachání o všem možném :-)


Návštěvník Big.rob

Doporučené příspěvky

Návštěvník onak

Přesně tak konkurence je tady pořád a také bude. Jinak o Spray TV, stačí se podívat na různé internetové servery zabývajících se problematikou digitální televize, a zjistíte, že na nich vycházelo několik článků. A právě, že tato internetová média čte nemalé procento eventuelních zákazníků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak konkurence je tady pořád a také bude. Jinak o Spray TV, stačí se podívat na různé internetové servery zabývajících se problematikou digitální televize, a zjistíte, že na nich vycházelo několik článků. A právě, že tato internetová média čte nemalé procento eventuelních zákazníků.

Ahoj. Tak jo a máš doma co? Máš už Spray TV?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Klidně ti odpovím za ona. Jsem na tom úplně stejně jako tuším většina lidí zde.

Z konkurenčních nabídek, které mám dostupné jsem si vybral UPC. Divné co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani ne, taky mám UPC, máš pravdu :( Víš, horší je to, že mnoho lidí mluví o imaginární konkurenci a nějak tu smlouvu s UPC nezruší a pak na diskuzích werbují :D Karel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yoky

Pane Karle zde je odpověď i s § 104 zákona 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích) jinak novelizace byl zák102/2008 Sb, který upravuje některá ustanovení zák 127/2005 Sb, který jinak stále platí.

 

(15) Vlastník domu, bytu nebo nebytového prostoru je povinen umožnit uživateli tohoto domu, bytu nebo nebytového prostoru

a) příjem rozhlasového a televizního vysílání provozovatelů vysílání podle zvláštního právního předpisu11) za podmínky, že v místě příjmu je signál přiměřené kvality,

b) zřízení vnitřního komunikačního vedení včetně rozvaděče a koncového bodu sítě.

 

Vznikne-li tím škoda na stavbě, je ten, kdo škodu způsobil, povinen ji nahradit; této odpovědnosti se nemůže zprostit. Dojde-li mezi vlastníkem domu, bytu nebo nebytového prostoru a uživatelem tohoto domu, bytu nebo nebytového prostoru ke sporu o rozsahu těchto povinností, rozhodne na návrh jedné ze stran sporu příslušný stavební úřad v součinnosti s Úřadem.

 

Laicky bych to vyložil asi takhle - vlastník nemovitosti vám nemůže bránit v tom, abyste televizní a rozhlasový signál přijímal, nicméně není již jeho povinností vám tento příjem zajistit na vlastní náklady. Neboli pokud je v domě kabelová televize, vy řeknete já si chci dát na střechu anténu a zavést si kabel do bytu, pak vám nemůže být ze strany vlastníka bráněno s argumentem "máte kabelovou televizi", můžete se pouze dohadovat o tom, jak to provedete, kde a jak bude anténa uchycena, kudy povede kabel a v případě sporu v téhle oblasti je arbitrem stavební úřad.

 

vlastník nemovitosti je povinen příjem umožnit, to jestli ho i prostřednictvím nějakého zařízení (typicky STA) zajistí je již jeho dobrovolná věc.

 

BTW všiměte si čísla zákona a hlavně dovětek ve znění pozdějších právních úprav.

 

Prosím podívejte se na zmňované zákony než začnete rozšiřovat slušně řečeno nepřesné informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yoky

Řekl bych to asi takhle bez odkazu na množství či kvalitu služby subjekty poskytované. Konkurence tu je a to jak v oblasti DVB-C tak i v oblasti DVB-T a S. Kdo chce tak ji najde. To, že každý z konkurentů má jiné možnosti už není věc nás , ale právě a jen poskytovatele, který si je vytvořil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pane Karle pokud jde o rušení STA tak se pletete. Kdyby jste se podíval do telekomunikačního zákona § 104 zákona 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích tak by jste zjistil, že zrušení neení vůbec jednoduchá věc. a povinnost majitele ZAJISTIT kvalitní nezkreslený příjem tv a rozhlasového vysílání. U družstev a nebo bytových domech ve vlastnictví o tom rozhoduje shromáždění vlastníků. A žádný správce nemůže rušit telekomunikační zařízení. Bohužel, že byli a jsou lidé neznalí bylo je a bude. Například v našem domu, které tvoří družstvo vlastníků byto stále funguje a musí STA klasika analog, dígitál a vedle toho kabelovka UPC. Navíc je zde možnost O2, nyní i SPRAY TV nebo jak se to jmenuje a mimo jiné i zákon umožňuje so dát na dům satelit. a pokud tomu brání vlastník, rozhodne o tom stavební úřad. Tudíš konkurence je a možnosti také. Jen chce znát co si mohu dovolit a co mi při tom zákon ukládá. Samozřejmě, že z technických důvodů jsou určité možnosti v některých lokalitách omezeny ale výběr je vždycky.
u nás máme taky takové pseudosdružení vlastníků a potom tu máme i pragostav

 

možnosti konkurence:

1) satelit: obojí neradi vidí na domu parabolu. stavební úřad možná tedy povolí, ale po kolika měsících....?

2) kabel/optika: jen UPC

3) O2: ústředna cca 500m, ale ceny O2 a nabídka kanálů nic moc a ještě nevýhody IPTV

4) DVB-T - signál +/- dobrý, ale kanálů poměrně málo, že?

5) Spray TV - Žižkovský vysílač z okna nevidíme, ale ze střechy by to možná šlo, ale zase je problém, kam namontovat tu anténu a do doby, dokud tam nebudou mít Novu Sport pro mě nemá smysl o tom uvažovat

 

výsledek: po většinu času používáme analog CATV + máme jeden digitální settopbox, který je po většinu času vypnutý a je 1 na tři TV; v jednom pokoji na PC radě+ji než analog. CATV používám DVB-T, protože analogová kabelovka na PC měla strašný obraz a další TV ani nemá žádný moderní konektor na připojení settopboxu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník yoky

anonymní

a jaký je problém aby jste se jako vlastníci domluvili na kvlitním řešení a odsouhlasili si ho? Já vám řeknu v čem je problém bohužel v tom, že se zpravidla vlastníci nedohodnou jak na formě, tak na provedení a navíc by do toho museli investovat a víme jak to chodí při tom, když se chce odsouhlasit nějaká investice. A tohle právě mnohé vedení družstev a pod organizací s úspěchem využívají.

 

Omlouvám se všem za off topic a už budu hodný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

yoky, dělal jsem několik let v UPC a teorie s reálitou se prostě neshoduje. Vše je jenom o penězích. Ať se Vám to líbí, nebo ne, nejlevnější řešení pro domácího je si připojit dům ke kabelovce a mohu Vás ujistit, že i tady je kolikrát problém ze stran majitelů domů. Když si postaví opět hlavu a udržuje STA z 60 let minulého století, nepustí UPC do baráku a vy se můžete hádat a cokoliv jiného neblahého se Vám může přihodit :) nic s tím prostě neuděláte a to si klidně přiveďte i ten Váš stavební úřad. Také se omlouvám, že jsem se nechal strhnout k jinému tématu v tomto foru, promiňte. Karel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...