Přejít na obsah

Problém Bravia - zmizely programy


Návštěvník petr21

Doporučené příspěvky

Návštěvník petr21

Tak jsem dnes odpoledne zapnul televizor Bravia 40W4500 a všechny naladěné digitální programy zmizely a musel jsem je všechny znovu naladit. Dopoledne bylo ještě vše v pořádku. Mám zapnutou automatickou aktualizaci vysílačů, tak jestli není problém třeba s tím. Má někdo podobnou zkušenost? Jinak lokalita Kolín.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

Zatím jsem si ničeho podobného nevšiml. Automatickou aktualizaci mám také zapnutou.

Běžně vypínám jen pomocí DO. Než jsem pokusně vypnul i vypínačem čekal jsem cca 15 minut, aby "systém" stihl uklidit.

Po ladění už zas všechno máš?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník petr21

Po opětovném naladění mám všechny programy, zkoušel jsem televizor vypnout a po nějaké době znovu zapnout a programy jsou stále naladěny. Já také vypínám Bravii jen pomocí DO. Myslím si, jestli náhodou nebyl v Kolíně výpadek komplet celého DVB-C a Bravie to nevyhodnotila jako změnu u jednotlivých multiplexů a všechny programy bez signálu nesmazala.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Jaku

Komu z majitelů TV Sony Bravia se povedlo naladit zahraniční (německé,rakouské nebo polské) programy?

Při některém pokusu jsem našel 242/64/4900 i když STB ukazuje 242/64/5000.

Bohužel si nepamatuji jak jsem to dokázal.

 

Úplné ladění nenajde všechny programy.

Rychlé vyhledávání nastaveno takto:

Kmitočet: 163.5 MHz (původně 047.0 MHz)

ID sítě: Auto

Symbol Rate: 5Msym/s

Typ služby: Všechny služby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem to nezkoušel. Zatím laboruji s Handanem 5000. Celkem rychle to nalezl a hlavně zůstaly mi místa programů uspořádané tak jak jsem to seřadil. Děsím se toho, že u Bravie tomu tak nebude a budu muset všechno znovu seřadit tak jak jsem to měl předtím. Je to tak ?

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Technicolor, 2x CA modul
  • Teplice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník spasen

Komu z majitelů Sony KDL 32W4000 osazeného CA modulem CXV a kartou Conax funguje u programu TVP2 zvuk?

Poslal jsem dotaz na UPC a přišla tato odpověď pro zprovoznění zvuku:

 

Prosím, ověřte kvalitu a úroveň signálu trojitým stiskem tlačítka "i" na Vašem dálkovém ovládání. Kvalita signálu má vykazovat 96% a více. Pokud je tato hodnota nižší, prosím, ověřte, zda nedošlo k uvolnění nebo poškození kabelů.

 

Na Vaši kartu byl zaslán obnovovací signál. Nyní prosím zapněte set top box na 120 minut, pak zkuste set top box resetovat. Reset provedete následovně: Vypněte STB na 20 minut ze zásuvky, zapněte a v menu přes položku systémové informace uveďte STB do továrního nastavení. Potom vyzkoušejte STB znovu naladit. Ladění STB: menu - instalace - manuální vyhledávání. Frekvence zadejte: 170.5 modulace nastavte: 64 (QAM) symbolrate nastavte na: 5000 - zvolte spustit vyhledávání a potvrďte.

 

Doporučujeme zabezpečit, aby byl set top box propojen koaxiálním kabelem (dodaným k set top boxu) přímo do zásuvky kabelové televize a z výstupu set top boxu nebyl veden koaxiální kabel do dalšího zařízení. Zkontrolovat případné rušení signálem od mobilního telefonu, rádia, Wi-Fi zařízení, které by se mohli nacházet v blízkosti set top boxu.

 

Normálně Hndan 5000 nepoužívám, na starý televizor se nikdo nedívá, přesto jsem ho zapojil a vyzkoušel příjem. Světe div se, zvuk u TVP2 normálně šel. Bohužel, výše uvedenou radu pro ruční nastavení STB nelze u Sony KDL 32W4000 použít, ruční nastavení funguje pouze pro příjem DVB-T.

 

Chci se proto zeptat, má někdo podobný problém a pokud ano, podařilo se mu to nějak vyřešit? Velice by mne to zajímalo, mám ale takový dojem, že půjde o stejný problém, který tu byl již dříve řešen, že Sony Bravia neumí nějaký zvukový kodek, ve kterém je zvuk TVP2 vysílán, jak to bylo, nevím přesně, u FilmBox Extra nebo Cinemax2.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Jaku

V novém MUXu 12 jsou regionálně dělené zahraniční televize.

Jih - Rakouské

Severní Morava - Polské

Ostatní zbytek republiky - Německé

Tedy já s Poláky problém nemám, není to TV je to tím, že chytám Němce. :)

Takže, jestli chytáte 87 TV programů je a nemáte tam Poláky znamená, že nejste ze severní Moravy.

 

Více http://www.upczone.cz/viewtopic.php?p=30687#30687

a http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...