Přejít na obsah

prepocet na 1080p


Návštěvník kubyk

neprijde Vam zbytecny platit za tech par programu v HD 150 / mesic  

26 hlasů

  1. 1. neprijde Vam zbytecny platit za tech par programu v HD 150 / mesic

    • ano
      15
    • ne
      5
    • je to adekvatni cena
      6

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Nálepka tam dávno není, to to stálo asi hodinu když se to fotilo :)

 

Ano Full HD je 1080p, ale i handan zvládne max interlaced, 1080p má málokterý DVB-C (i S nebo T) STB.... A poučtím se na tnekej led, nevím přesně, ale myslím že jako fullHD se oznažuje i 1080i, myslím že "norma" řeší pouze rozlišení a ne jestli jde o prokládaný nebo progresivní signál....

 

 

... tak jestli to jsou vlastně fotky z rodinného alba s označením "naše nová televize" tak to jo.

 

Handan zvládne jen 1080i, to je taky důvod proč volám celou dobu po CA modulu, aby veškerou práci udělala TV v jednom kroku.

Takhle Handan musí nejprve z SD udělat nějak 1080i a pak TV z toho nějak skládá 1080p.

Z mojí zkušenosti je rozdíl mezi 1080p a 1080i pouštěných do TV (Sony) přes HDMI v ostrosti, sice minimální rozdíl, ale viditelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nálepka tam dávno není, to to stálo asi hodinu když se to fotilo :)

 

Ano Full HD je 1080p, ale i handan zvládne max interlaced, 1080p má málokterý DVB-C (i S nebo T) STB.... A poučtím se na tnekej led, nevím přesně, ale myslím že jako fullHD se oznažuje i 1080i, myslím že "norma" řeší pouze rozlišení a ne jestli jde o prokládaný nebo progresivní signál....

 

 

... tak jestli to jsou vlastně fotky z rodinného alba s označením "naše nová televize" tak to jo.

 

Handan zvládne jen 1080i, to je taky důvod proč volám celou dobu po CA modulu, aby veškerou práci udělala TV v jednom kroku.

Takhle Handan musí nejprve z SD udělat nějak 1080i a pak TV z toho nějak skládá 1080p.

Z mojí zkušenosti je rozdíl mezi 1080p a 1080i pouštěných do TV (Sony) přes HDMI v ostrosti, sice minimální rozdíl, ale viditelný.

 

jj, taky me štve, že ten STB je jen 1080i...ty HD kanály tim vubec nevyniknou jak by měly...mam 1080p plazmu a je to to sami no..to neexistuje nějakej DVB-C 1080p box ? nejakej handan aby i upc bylo spokojeny ?? Dost by se zlepšil obraz si myslim..aspon u HD kanálů

 

jinak, přijde mi, že ty HD kanály nejsou uplně HD...někdy sou docela mázlý a vypadaj jak SD...a jindy to je tak napůl, jen 720p kvalita..nevim, jestli to je mym HDMI kabelem (mam ten co mi k tomu dala UPC za 300,-)...či STB, že neumi 1080p...myslíte, že kdybych koupil kabel za 1500,. ,že ten rozdil bude velkej ?

  • Super
  • Premium 5G
  • ALLinONE
  • Compal CH7465, CA modul
  • Hlavní město
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

V kabelech je obrovský rozdíl - podle mojí zkušenosti teda. Zvlášť když je všechno nahňácaný okole sebe je rozdíl hodně patrný. Všechny kabely co používám jsou Belkiny řada pureAV silver - jsou celkem drahý, ale max spokojenost. Asi nemají moc smysl na obyčejná levná domácí kina, ale pokud do toho rvete moře peněz je dát za kabely třeba 10tis jen zlomek celkové sumy a pak se to vyplatí.

 

Jinak se připojuju k názoru že rozdíl mezi i / p je dost znatelný, min na LCD TV Sony vyšších řad a velikostí

 

Dále taky souhlasím (sakra kde je opozice :) ) s poněkud nešťastným řešením přepočtu, nejdřív odfušuje Handan na 1080i, pak reciever na 1080p. U stanic kde je špatný obraz (Nova staré filmy, STV apod.) je pro mě daleko "kvalitnější" přepnout Hnadana na co nejnižší možný výstup a nechat celou práci na recieveru - rozdíl je naprosto omračující. Pro mě by byl "ideální" STB takový, co by posílal signál v jakési "natural" kvalitě, a nezasahoval nijak do obrazové části, tj. HD programy v 1080i(p) a SD programy v obyčejném standardním PALu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Jinak se připojuju k názoru že rozdíl mezi i / p je dost znatelný, min na LCD TV Sony vyšších řad a velikostí

 

Dále taky souhlasím (sakra kde je opozice :) ) s poněkud nešťastným řešením přepočtu, nejdřív odfušuje Handan na 1080i, pak reciever na 1080p. U stanic kde je špatný obraz (Nova staré filmy, STV apod.) je pro mě daleko "kvalitnější" přepnout Hnadana na co nejnižší možný výstup a nechat celou práci na recieveru - rozdíl je naprosto omračující. Pro mě by byl "ideální" STB takový, co by posílal signál v jakési "natural" kvalitě, a nezasahoval nijak do obrazové části, tj. HD programy v 1080i(p) a SD programy v obyčejném standardním PALu.

 

ideální STB je CA modul do CI slotu na TV :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak uz i tady se resi nesmysly o kabelech a rozliseni

 

kabelový fetišismus jde mimo mě, za drahé kabely je dobré si připlatit na delších délkách, na dvou metrech je to celkem jedno a zvláště když mluvíme o 1080i

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Luger

CA modul dobrý, ale ne když mám "lepší" přístroj pro přepočet než je ten vestavěný v TV. Pak mi zbývá hledat STB jaký sem popsal a v něm modul použít.

 

V každém případě CA modul je základ všehomíra, bez něj nepůjde nic....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník kubyk

tak radsi tu otazku polozim jinak. Mam LCD Samsung LE32A559 a k tomu Handana CV-5000, muzu z toho za rozumnej peniz ziskat lepsi obraz? (nemam na mysli to, ze si budu platit 150/mes. a budu mit 4 HD kanaly)

A druha otazka, kdyz budu platit 150/mes za HD Handana, bude i lepsi obraz u normalnich programu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

150 neni moc - tak si zpocti kolik das za rok a kolik ma ta kruska cenu - upc platime za programi tak by to meli k tomu davat zdarma - spolek zlodeju

 

Samozrejme si uvedomuji kolik to je za rok a ani tak v tom nevidim zadny problem. Kdyz Ti dela takovy problem to, ze jde o pronajem, tak ok, davejme ho zadarmo a platme si HD balicek za 150,-. Neni to jedno a to same? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...