Přejít na obsah

Kdy už se konečně upc rozhoupá


Návštěvník Miloš

Doporučené příspěvky

Návštěvník esquire
Asi jsem měl štěstí, ubývání programů se mě zatím nedotklo. Sledujeme doma ČT1,2,4,24, Novu (jen klasickou, Cinemu nechceme), Primu, GalaxiiSport/NovaSport, Markízu, AXN, Eurosport1,2, Spektrum, Discovery, National Geographics, Animal Planet a malej kouká na JimJam :) Chybí mi nějaký větší přínos, jo kdyby ty digitální programy byly alespoň v 720p, tomu už bych říkal výrazný kvalitativní přínos.

 

No myslím, že výběr z 60 kanálů na digitálu oproti 35 na analogu je už docela znát. Na analogu už ani není kvalitní CS Film. A do budoucna to bude jenom horší. Jak budou kanály na analogu ubývat, tak na digitálu přibývat. A za stále stejnou cenu. Myslíte, že 25 kanálů navíc a doplňkové služby digitální televize za tu stovku navíc opravdu nestojí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pavel
Myslíte, že 25 kanálů navíc a doplňkové služby digitální televize za tu stovku navíc opravdu nestojí?

Záleží na osobních preferencích. Já osobně z těch 70 kanálů, co mám (UPC a UPC HD počítám jako jeden), pravidelně sleduji sotva 10. Přinejmenším polovinu nesleduji vůbec. Dokážu si představit, že pro mnoho lidí zmiňovaných 25 kanálů za tu stovku prostě nestojí. Každý jsme jiný - kdysi se tady na fóru někdo divil, proč je v nabídce vůbec C-music. Pro mě je C-music téměř jediný poslouchatelný hudební kanál, který v nabídce je.

Osobně hodně oceňuji EPG - ale znám lidi (většinou sledují hlavně volně šířené kanály), kteří si vystačí s televizním programem. No a další doplňkové služby?

Po dvou updatech SW začíná být STB konečně použitelný, ale do minulého týdne, kdyby na analogu bylo právě těch cca 10 kanálů, které sleduji, a neměl jsem zájem o HD vysílání (poslední dobou stejně shléhnu tak 2 filmy v HD do měsíce), tak jsem UPC ten jejich slavný STB omlátil o hlavu a vrátil se k analogu... No, možná trochu přeháním, analog má hodně nevyrovnanou kvalitu obrazu i zvuku, ale jak jsem se už zmínil, znám lidi, kterým stačí 51cm CRT, a pár kanálů ze základu, a těm je to jedno :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm

Já koukám taky zhruba na těch 10 kanálů, z toho mi v analogu chybí jenom ten CS Film. Ale připlácet za něj 150 Kč (kvůli STB) mi nepřijde moc rozumné. Navíc mám fukční DVD rekordér, který nezapomíná nahrávat, nezamrzá a nahrané pořady snadno dostanu na DVD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
Navíc mám fukční DVD rekordér, který nezapomíná nahrávat, nezamrzá a nahrané pořady snadno dostanu na DVD.

Přesně tak, a hlavně dá se televize sledovat/nahrávat na více zařízeních najednou, např dva rekordéry + dvě TV. Na tom se digitál nechytá, leda mít 4 STB, a z toho za tři z nich platit dohromady 750 kč. Fakt skvělý. Umí STB alespoň přehrávat XviD z USB?

V poslední době snad každý dva měsíce někdo z UPC volá nebo chodí prodejci kvůli digitální kabelovce. Těďka mi taky přišel od nich dopis abych přešel, a musim říct že jsem se po cestě výtahem při čtení "výhod" opravdu hluboce smál :) Hlavně ta s jednoduchostí instalace a žádných výdajů na zařízení mě dostala :)

Možná až budou nabízet CA modul tak bych mohl uvažovat o koupi nové TV a pak by digitální kabelovka měla smysl, třeba kvůli HD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

No z těch výhod analogu se žádná neztrácí, protože i po přechodu na digitál analogová nabídka zůstává. XviD set-top box dodávaný od UPC sice neumí, ale 6000 zase umí nahrávat až čtyři programy najednou a na pátý koukat, což zase neumí analogové DVD rekordéry, ale ani řada některých set-top boxů, většinou zvládnou nahrávad jen dva programy. Já osobně tohle s výhodou využívám docela často. Dostat nahrávku snadno ze set-top boxu na DVD mi taktéž nedělá žádný problém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník esquire

Přijde mi až dětinské, že se někteří lidé tolik brání přejít na digitál. Vždyť si o stokorunu navíc můžou jenom přilepšit. Pokud dotyčný nechce platit za více STB, vždy tu je možnost na dalších televizích sledovat analog. Nezlobte se, ale zatím jsem tu nečetl jediný rozumný argument, proč digitál ne. To jsou prostě jen polopravdy a omyly uživatelů analogu, co zde prezentují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff
Přijde mi až dětinské, že se někteří lidé tolik brání přejít na digitál. Vždyť si o stokorunu navíc můžou jenom přilepšit. Pokud dotyčný nechce platit za více STB, vždy tu je možnost na dalších televizích sledovat analog. Nezlobte se, ale zatím jsem tu nečetl jediný rozumný argument, proč digitál ne. To jsou prostě jen polopravdy a omyly uživatelů analogu, co zde prezentují.

A četl jste nějaký rozumný argument proč digitál ano? Více programů nepotřebuji (beztak jich sledujeme asi šest), nahrávat celý multiplex najednou nepotřebuji (potřebuji nahrávat jeden kanál ze tří multiplexů zároveň - umí STB alespoň nahrávat dva kanály ze dvou různých multiplexů?).

Když tady čtu jak STB "funguje" tak kdybych ho dal svojí postarší matce tak druhej den mě bude nenávidět, protože jí věčně něco nepůjde a vysvětlovat jí že zrovna ten pořad který si chtěla nahrát se nenahrál protože STB prostě nechtěl a zasekl se bych asi nezvládl.

Možná kdyby UPC dávalo více (stačilo by dva) STB s HDD zadarmo, tak bych mohl uvažovat pořídit si digi kabelovku kvůli nahrávání.

Píšete že výhody analogu můžu dál využívat, ale jaké výhody mi přinese digitál?

PS - přechodu na digitál se nebráním, jen mi nevyhovuje podání UPC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

A četl jste nějaký rozumný argument proč digitál ano? Více programů nepotřebuji (beztak jich sledujeme asi šest), nahrávat celý multiplex najednou nepotřebuji (potřebuji nahrávat jeden kanál ze tří multiplexů zároveň - umí STB alespoň nahrávat dva kanály ze dvou různých multiplexů?).

- Příliš paušalizuješ, že když něco nepotřebuješ ty, tak to nepotřebuje ani nikdo jiný. To samozřejmě není pravda, je docela velká skupina lidí, co preferuje široký výběr programů.

- Ano, STB umí nahrávat dva kanály ze dvou různých multiplexů.

Tady (nemluvím o nějakých pofiderních podomních prodejcích služeb), tě nikdo do digitálu nenutí, můžeš klidně zůstat jen u analogu, pokud ti vyhovuje a stačí. Ale jako je hloupé násilné přemlouvání do digitálu, tak je ještě hloupější digitál pomlouvat jen proto, že já jej zrovna nechceš. Výhody, které mě digitál přináší jsou např. tyto - větší výběr programů, možnost nahrávání více programů najednou (ze dvou různých multiplexů) a ještě na další koukat (za výhodu považuji i to, že když program zrovna není v těch multiplexech, ale až ve třetím, kde už nahrávat nemohu, ale je zároveň i v analogu, tak si jej nahraju z něj na DVD rekordér. De facto tak můžu nahrávat až 5 programů najednou, ale to je extrém), dále je to pak EPG a celkem snadná možnost pomoci něj nastavení nahrávání, možnost volby pustit si film v originálním znění, možnost vypnout si titulky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Worm
XviD set-top box dodávaný od UPC sice neumí, ale 6000 zase umí nahrávat až čtyři programy najednou a na pátý koukat, což zase neumí analogové DVD rekordéry, ale ani řada některých set-top boxů, většinou zvládnou nahrávad jen dva programy.

 

Tak tohle analogové rekordéry opravdu neumí, nicméně já osobně bych tuhle funkci nevyužil. Můj rekordér sice zvládně nahrávat jen jeden program, ale zase ho nahraje spolehlivě. Navíc má taky DVB-T přijímač, takže mám jeden přístroj na všechno.

 

Přijde mi až dětinské, že se někteří lidé tolik brání přejít na digitál. Vždyť si o stokorunu navíc můžou jenom přilepšit. Pokud dotyčný nechce platit za více STB, vždy tu je možnost na dalších televizích sledovat analog. Nezlobte se, ale zatím jsem tu nečetl jediný rozumný argument, proč digitál ne. To jsou prostě jen polopravdy a omyly uživatelů analogu, co zde prezentují.

 

Můj argument je kvalitní, spolehlivý STB. Navíc za digitál bych musel připlácet 250 Kč - 100 Kč + 150 Kč za STB (ne, s obyčejným STB si opravdu nevystačím).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...