Přejít na obsah

Jde nejak zaznamenat pocet vypadku


Návštěvník Anonymous

Doporučené příspěvky

Pri pouzivani DC++ se mi stava (byly dny kdy i nekolikrat do hodiny), ze se najednou odpojim od vsech hubu a napise to v jejich okne hlasku *** Připojení resetováno(přerušeno) serverem. Myslím, že je to výpadky připojení a tak by mě zajímalo, jestli existuje nějaký program, který např ráno pustím a večer zjistím kolikrát za den takto připojení vypadlo, abych to mohl případně potom reklamovat u Karnevalu. Nebo je to něčím jiným ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To se me moc nezda, takovy pocet vypadku Karnevalu v Brne jsem nezaznamenal, ale vyloucit se to taky neda.

Na serveru Studna.cz je ke stazeni nekolik programu na monitorovani site, napr. IPMonitor, Advanced Host Monitor, vyzkousej a uvidis, ale zkusil bych jeste hledat chybu nekde PC.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neco podobneho me napr. dela Miranda, ze se jednu za cas objevi User is Online, pri cemz ani ja ani ten druhej jsme se neodpojili. Kazdopadne v mem pripade toto nepovazuju za vypadek...

 

Nik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky moc stahnul sem si ip monitor. muzete mi ale poradit co tam mam zadat za ip adresu, kdyz pouzivam router? (do kolonky host?) jestli adresu routeru, tu neverejnou od karnevalu nebo co??? proste jak to nastavit :-)) dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem to dobre pochopil, jde ti o to monitorovat a zpetne zjistit, zda ma tvuj pocitac nejake problemy se sitovym spojenim.

 

Takove utility (a hadam, ze ta, kterou ted chces pouzit, neni vyjimkou) jsou zalozene na pingu a na logovani doby odezvy, prip. ztraty odpovedi. Do kolonky "host" v tom pripade NEpis IP adresu tveho pocitace, ale nejakeho vzdaleneho stroje, u ktereho chces sledovat, jestli je pro tebe dostupny. Takze napr. nejaky ten DC++ server, jestli je nejaky (s tim ja zkusenost nemam). A nejlepe, pokud jde takovych hostu sledovat vic najednou - pak si tam muzes dat klidne i tvuj router (pro klid duse, ze neni chyba hned u tebe), nejaky server Karnevalu (ze neni vypadek nekde na ceste kabelem) a nejakou nezavislou adresu v internetu. Podle vysledku se pak da usoudit, kde na trase je problem.

 

(Jen tak na okraj - nekdy jde nastavit i interval mezi poslanim jednotlivych pingu. Na jednu stranu nejpresnejsi udaje ziskas, kdyz budou co nejkratsi, ovsem zbytecne budes vytvaret traffic, zvlast pokud tech sledovanych stroju bude vic. Zvetsenim intervalu zase hrozi, ze pripadny chvilkovy vypadek nemusis vubec zaznamenat.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

No mas moc peknou ikonku a pekne si (tazateli/nam) poradil

Ale jak asi donutis ty chytraky v Karnevalu aby se s tim logem

nejak zabyvali. Nehlede na to ze udelaji prd asi bys tezko dokazoval, ze

jsi to nezfalsoval. To bys asi potreboval nejake zapecetene HW zarizeni pro

monitoring nebo nejaky drahy program ktery bude na toto certifikovany.

Stejne to nakonec poradi abys vyresetoval modem a restaroval pocitac.

Nebo ze kdyz ti lita ping ze jsi p*ca a mas tam urcite spusteny nejaky program,

co ti ten ping kazi. Jedinej ucinnej zpusob vidim kontaktovat jejich sitoveho

technika osobne s basseballovou palkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyrol_gangster se tu ptal, jak na IPMonitor, jak ho nakonfigurovat. Tak jsem mu poradil. Nic víc, nic míň, žádnou reklamací jsem se nezabýval, natož nějak nutit Karneval, aby se zrovna těmi logy zabýval. Je už na něm (Tyrol_gangster), jak s výsledky svého monitorování naloží, jestli něco zjistí a jestli třeba i na základě nich bude něco reklamovat.

 

V každém případě je myslím dobré, když si dělá své vlastní pokusy a měření, aby měl sám nějakou představu, kde by mohl být případný problém. Třeba je přímo někde u něj a dokáže ho takhle najít, no a třeba taky ne. Rozhodně je to lepší, než jen zavolat na hotline "mně nejde internet". Takhle jim třeba bude moci dát víc informací.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo snaha byla.

Jenze to ze "chyba neni na vasem prijimaci" snad uz kazdy zvidavy uzvivatel

pochopil. Ted spis treba resit, zda si stezovat, potazmo zda to neco vyresi.

Z meho pohledu nezbyva nez cekat na dalsiho perspektivniho poskytovatele, tak jako jsem utiek od ADSL, az bude prilezitost zvolim nekoho serioznejsiho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...