Přejít na obsah

Problémy s FTP


Návštěvník Milo� Molnár

Doporučené příspěvky

Mám řadu dní problémy s připojením na server "ftp.volny.cz".

Používám FTP klient Total Comander 6.03 (zkoušel jsem i SmartFTP), se kterým jsem byl dosud spokojen (neměnil jsem jeho předchozí nastavení - pasivní mód přenosu, autodetekce serveru).

 

Připojen jsem kabelovým modemem Motorola SB4200E, provozuji dva PC napojené pomocí HUB (mám k dispozici 2 IP adresy, samozřejmě neveřejné).

Na prvé adrese je OS Widows XP-SP2, MSIE 6 a na druhé adrese Windows 2000-SP4, MSIE 6.

Od od srpna 2004 změnil poskytovatel kabelového připojení moje IP adresy (do té doby jsem problémy s připojením na ftp.volny.cz neměl).

Síťové napojení jsem aktualizoval, vše (pošta, Internet) je O.K.

Připojení na "ftp.karneval.cz" je v pořádku.

Na "ftp.volny.cz" se jinak bez problému připojuji ve firmě (připojení poskytuje MIUS Teplice - Contactel).

 

Možná problém souvisí s nastavením firewallu na straně "volny", "karneval" - či u mě?!

Pro firewall na PC (OS Widows XP) mám nastavenu výjimku pro FTP klient Total Comander, zkoušel jsem i firewall vyřadit - problém zůstává.

Obdobně se nedaří spojení i na druhém PC (OS Windows 2000), kde používám stejného FTP klienta.

 

Hláška při neúspěšném připojení:

Connect to: (30.09.2004 19:00:57)

hostname=ftp.volny.cz

username=molnarm

startdir=/molnarm

ftp.volny.cz=212.20.96.21

 

OFFLINE

... Časový limit spojení vypršel!

 

Zkoušel jsem nastavit FTP klienta pro HTTP Proxy s podporou FTP (proxy.karneval.cz:3128) - problém zůstává:

 

Nevím, zda k uzamčení serveru došlo po několika neúspěšných pokusech o přihlášení (server na požadavek připojení nereaguje, přestože se při použití síťových diagnostických prostředků jeví jako dostupný) - jedná se zřejmě o ochranné opatření proti možnému odhadování přihlašovacích údajů za účelem neoprávněného přístupu k serveru. Po několika neúspěšných pokusech o přihlášení server zřejmě zablokuje IP adresu, ze které požadavky přišly (u mě totiž došlo v srpnu ke změně IP adres = akce Karnevalu).

 

Technická pomoc zmiňovaných serverů je zatím mizivá, musím být trpělivý...

Např. od Karnevalu: Z nasi strany nedoslo k zadne jine uprave ci filtrovani paketu. Pokuste se prosim Vas firewall na zkousku vypnout uplne a pote zkuste pripojeni na FTP

server spolecnosti VOLNY.cz. Samozřejmě jsem to předtím zkoušel a bez výsledku...

 

Díky za pomoc či jakoukoli zprávu

Miloš Molnár

molnarm@volny.cz

m.molnar@emcos.cz

tel. 736 633 747

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkus se pripojit pres FTP na nejaky jiny FTP server (nejlepe ne VOLNY), pokud to pojede, tak je asi chyba u VOLNY, pokud ne tak asi u tebe. Vic me nenapada :(

 

Nik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 2 ucty taky na ftp.volny.cz, ted jsem to zkusil s neverejnou IP a taky se tam nemuzu dostat - ten stejny problem, na jine FTP servery se bezproblemu dostanu.

Ale kdyz jsem to zkusil s verejnou IP adresou, tak jsem se na ftp.volny.cz bezproblemu dostal.

Takze problem bude asi na Volny.cz .

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to asi na problém u mě - nedostanu se ani na ftp.sweb.cz

Zajímavé je, že připojení na ftp.karneval.cz je O.K., zkusím prověřit mé síťové nastavení.

Díky, MM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam 2 ucty taky na ftp.volny.cz, ted jsem to zkusil s neverejnou IP a taky se tam nemuzu dostat - ten stejny problem, na jine FTP servery se bezproblemu dostanu.

Ale kdyz jsem to zkusil s verejnou IP adresou, tak jsem se na ftp.volny.cz bezproblemu dostal.

Takze problem bude asi na Volny.cz .

 

Jen pro upresneni, tu verejnou IP mas taky od Karnevalu? :?:

 

me to s neverejnou IP od Karnevalu taky nefunguje :x

 

Dale pro upresneni:

ftp://ftp.volny.cz je users ftp server pro klienty volny.cz

ftp://aftp.volny.cz je publick ftp server pro verejnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...