Přejít na obsah

Prakticke zkusenosti se zrizovanim ADSL


Návštěvník Derek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Derek

Takze pridam trochu zkusenosti s ADSL, zatim se nestacim divit :?

Kdekdo tu nadava na problemy s Karnevalem, tady budu reagovat hlavne na problemy se zrizovanim a zavadenim sluzby - sam jsem tuhle cast zvladl bez nejakych komplikaci, ale jsou tu jini. Tak hlavne pro ne ( asi i pro propagatory telecomu) - myslim ze v problemech Telecom stale vede :)

 

Snaha nalakat zakazniky na ADSL je sice pekna, ale vse tim u Telecomu zacina a konci - nasel jsem slusnyho adsl operatora, kterej o zakazniky stoji a pristup ma veskrze velmi prijemny. Vsechno vyrizujem v klidu a rychle. Btw. je to EMEA, www.ahoj.cz

 

Ale co jsem jenom za dnesek zkusil s nove zavedenou pevnou linkou - vcera ji prisli nainstalovat, vse docela ok - technici telecomu jsou podobni "inteligenti" jako ty karnevalacti (viz zkusenosti jinych na zdejsim foru), ty jako takove neresim - svoje udelali a celkem dobre. Tim to ale konci - instalaci asistovala pritelkyne a jeji matka jako majitelka bytu, obe jsem instruoval, ze je potreba dostat z nich referencni cislo, bez kteryho se EMEA s tou objednavkou nehne z mista. Bylo jim sdeleno, ze o necem takovym nemaj tucha, ze to podle nich ani NEEXISTUJE. K tomu vznesli domnenku ze je to snad cislo smlouvy a ze by beztak melo stacit cislo linky. Ok, z techniku se nic jineho vypacit nepodarilo, doufali jsme ze jejich zaver je rozumny.

 

Volame na EMEU, tam se dozvime, ze referencni cislo samozrejme potrebuju, ale ze se chovani Telecomu vubec nedivi, pry je to u nich normalni praxe a musi se na ne poradne zatlacit ! Takze ted cely odpoledne zhavim infolinku Telecomu, protoze jestli se nam nepodari nekoho uhnat tam a zatlacit na nej, aby to cislo bylo vyrizeno obratem, tak jsem odkazan na to, az prijde prvni faktura za telefon (kterej beztak nebude uzivanej a platit se musi, ale to je jina kapitola) a tam by SNAD to referencni cislo byt melo .... Co kdyz Telecom zase neco zvora a to cislo tam nebude ?! Muzem se jit klouzat.

Kdyz k tomu jeste pripoctu cas, nutny na vyrizeni u EMEy (se kterym ale od zacatku pocitam) tak tu mam zase rekordne rychle vyrizeni, behem ktereho musime napriklad uz zaplatit jednu zbytecnou fakturu za telefon ....

To je vazne moc !

 

K tomu jsem uz stravil cekanim na infolince cca ctyricet minut cisteho casu a do zblbnuti posloucham ze maj malo lidi a na vsech pracovistich je frmol. Takze cislo porad nemam ....

 

Chce mi snad nekdo rict kde je chyba ? Udelal jsem neco spatne ? Kdyz pominu, ze jsem vybral ADSL nez relativne drazsi wifinu ?

 

ADSL uz mam rozjety, takze delat s vyberem uz nic nebudu. ADSL bych si urcite vybral znovu, s jedinou podminkou - zadnej telecom a jeho system vyrizovani !

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Takze jsem stravil odpoledne volanim na Telecom - prvni hovor, mlada, nezkusena a zrejme i nesvepravna operatorka se spletla (nebo spis podrekla), s tim ze referencni cislo tam maji, ale v zadnem pripade mi ho nemohou sdelit. Fajn, tak me prepojte nekam vejs. Stalo se - setkal jsem se s nejvetsi kravou z celeho telefonickeho dobrodruzstvi - ano, ano ja vas chapu, bohuzel to jinak udelat nejde, musite pockat na fakturu ... Rikam, ale jak pockat na fakturu ? To je dalsich ctrnact dni a dalsich ctrnact dni pak ma adsl operator na aktivaci. To nas samozrejme mrzi, ale neda se nic delat. Tak jak to, ze neni moznost ziskat to referencni jinou cestou ? Ale my vam ho opravdu nemuzume rict, to nejde, prisly bysme o misto. Takove jsou nase smernice. OK, ok - je nejaka moznost to cislo zjistit na nejakem autorizovanem pracovisti, proti dokladu, smlouve nebo nejakemu jinem papiru ? Ne, to nejde. Je to vas soukromy identifikacni udaj, to nejde, to je jako by nekdo daval po telefonu vase rodne cislo. (zacinam penit) - ptam se znova na moznost ziskat to cislo jinou cestou, rika mi znova to same. Oboruju se, ze mi neprijde ani za mak logicky, ze ona tam to cislo ted brani vlastnim telem, protoze je to osobni udaj, proto mi ho nemuze rict po telefonu (tuhle moznost jsem ani jednou nezminil !) a ani nikde jinde - od reditele po autorizovany dealery ci kohokoliv jinyho na telecomu, ale ze mi za dva tydny prijde obycejnou postovni obalkou ! Co je to za chraneny osobni udaj, ktery nejde vydat jinak nez na obycejne fakture ?!?

Opakuju se jako kafemlejnek, ona tez.

Ke vsemu si prisadi ze tam ani nema moji kartu (identifikaci telefonniho cisla ze ktereho volate) a tim ze by se se mnou nemusela vubec bavit !!! Zadam moznost mluvit s nekym vejs, nacez mi odsekne ze ona je odpovedna osoba pres tyhle veci a nikam me prepojovat nebude. Prej si mam zavolat znova - na tenhle hovor jsem na lince telecomu cekal 3x10 minut, az na treti desetiminutovku se ozvala. Tak ji tohle osvetluju, a ze prej to neni jeji vec, ze si mam zavolat znova. Fajn, na rozloucenou ji pojmenuju jako zviratko davajici mleko (nejsem tak prchlivej, ale po tom petiminutovym hovoru s ni jsem tak silene vytocenej .... )

 

Chvilku chladnu, za chvili volam znova (v domneni ze spicka na jejich lince snad opadla). Chyba lavky - dalsi desetiminutovka a nic. Zvetsuju sance, zhavim dva mobily na jednou, po dalsich osmi minutach "uspech" . Operatorku ani neresim, hned chci nekoho kompetentniho - lehce ji nastinim problem, aby vedela co prezentovat.

Za chvili se ozve, muj problem pry je neresitelny (a to mi na zacatku rikala ze ona tomuhle nerozumi, ze dela jinej usek) a ze vedouci tam zadni nejsou (ze by se moje krava z minula nechapa zapirat ? )

Operatorka mi znova opakuje, to co jsem slysel uz asi tricetkrat .... Chci nekoho povolanejsiho, chvili se vzpira, pak ze prej pujde najit zastupce (nevim, kdo to ma bejt).

Kazdopadne se mi poprve ozyva rozumna osoba, i kdyz zase zenska (nechapu proc, ale za celou tuhle eskapadu jsem nenarazil na jedinyho chlapa) ale je videt ze ten svuj vyssi flek si asi zaslouzila - chova se slusne, mluvi jasne a vi o cem (o tech predtim se to moc rict nedalo) - vysvetli mi ze cely problem je v pry podle ni spatnych smernicich a ze ona mi to cislo fakt rict nemuze, protoze by ji vyrazily (porad nechapu co na tom cislo je tak dulezityho ze je za to vylejou-nebo jsou to jenom vymluvy ? ).

Tudy cesta nevede, linka pry neni jeste ani aktivovana a tak to cislo ani nemaj u sebe (kde ho ale vzala ta pipka ze zacatku..). Chape ze se mi nelibi ze linku mam natazenou doma a ze ted pri trose stesti budu mit do mesice adsl, ale ze se mi omlouva ze tuhle jejich "mezirku" ... To me pobavilo, na moji cynickou poznamku ze jde podle myho o poradnou diru se jenom priblble zasmeje (musi jit zakaznikovy na ruku) a ze si je vedoma problemu, prece jenom at pochopim ze jsou velka spolecnost.

Je ji lito, toho ze tyhle "drobnustky" nikde nejsou zmineny, a ze clovek se je dozvi az po tom co uz ma doma linku (nebejt ta instalace linky za tu akcni korunu, ale za ty ctyri litry, tak uz vazne nevim co bych jim provedl) a ze bude delat co muze, aby se takovehle nedopatreni nestavala. Rikam dobre, me uz to asi muze byt jedno, ale tak mozna ze by to mohly vedet alespon budouci zakaznici, tak jestli se muzu obratit na nekoho, komu zhovadilost tyhle situace vysvetlim. Pry me muze odkazat na reklamacni oddeleni, ale pry je "ztrata casu" a ze jim to bude stejne jedno ..... peknej obrazek o telecomu.

 

 

Jestli mi ted rekne neco pochvalnyho na adresu Telecomu tak mu vlastnorucne urvu hlavu ! :evil:

 

 

PS:sorry vsichni kdo jste to cetli, v domneni ze je to neco jineho a hlavne asi zajimavejsiho. stejne tak se omlouvam za podivnou nahrazuku prime reci, interpunknci a gramatiku. nemel jsem cas vychladnout a psat civilizovane, pred chvili jsem dotelefonoval s Infolinkou ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo, monopolni spolecnost si to dovolit tohleto muze (zamestnavat kreteny, chovat se k zakaznikovi podle gusta, atd..). Doufejme ze se to za par let zmeni.

 

PS: at je to co nejdriv, neznam horsi spolecnost nez telecom!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

covece dereku si me docela vydesil....zrovna vcera jsem si objednal instalaci pevny linky....rikali ze do mesice urcite prijdou, ze toho maj hodne....tak jsem si rikal, ze akorat si na tu dobu zaridim nejakyho alternativniho operatora...a jaktak koukam tak budu dalsi mesic cekat na fakturu, protoze nebudu znat referencni cislo....parada...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Jo, to je ta jejich "mezirka" :)

 

Btw. nejsem si jist jesli objednani sluzby a uzavreni smlouvy je jedna a ta sama vec, tak me zajima co a jak - jestli ti to jeste daji (to ze to reknou, jeste neznamena ze je to fakt) za tu akcni korunu, nebo jestli platis tech 3595 Kc nebo kolik to je. Tohle si radsi taky jeste nekde zjisti :wink:

 

K referencnimu cislu - nechapu proc alespon nemuzu udelat to, ze by to cislo na moji zadost a objednavku predali mymu operatorovi. nejaka spoluprace tam bejt musi, kdyz uz jim pronajimaji draty na adsl ...

To cislo musej mit beztak driv. Neverim ze ta "aktivace" linky probehne az tesne pred tou fakturaci, to je stupidita.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

byl jsem slecnou ujisten, a na webu to maji taky, ze rozhodny okamzik je datum objednavky....takze to mam prej za tu korunu....jestli za to budou chtit vic, tak jim to zase odmitnu a pojedu na gprs....;-(

 

ad referencni cislo - jedina sance ocividne je si do 15.10. objednat internet express za korunu.. to si snad to cislo zjisti.....btw ptal jsem se svyho kamarada z CTc, kterej dohlizi ADSL a ten tvrdi, ze o referencnim cislu v zivote neslysel...;-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Derek

Vis, kde bude asi zakopanej pes ? :)

IOLu totiz jako soucasti Telecomu bude bohate stacit telefonni cislo, zbytek osefuje cast starajici se o linky, ustredny atd. Telefonni cislo je stejne unikatni a identifikacni cislo jako to "supertajne" referencni cislo. Telecom si tuhle tajnou sifru zvolil z nejakyho podivnyho duvodu - je potreba prave jenom k aktivaci sluzby ADSL u jineho operatora nez IOL. K nicemu jinemu podle me to cislo neni. Takze zrejme nejake dalsi zneprijemneni zivota alternativnim adsl operatorum a jejich zakaznikum :?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Návštěvník Derek

Minuly tyden v pondeli jsme meli 11., datum o kterem me ta mila dama z infolinka ujistovala, ze od nich odchazej faktury, a kterou muzu do konce toho tydne ocekavat. No nic, tyden ubehl jako voda, najednou tu bylo pondeli, faktura nikde, utery, streda a porad nic. Celou dobu uz jsem byl letargicky, po minuly slovni prestrelce jsem si rekl, ze na to hazim bobek a snad to dojde do konce tohohle tydne, abych mohl vyexpedovat objednavku do EMEY. Dnes je ctvrtek, faktura opet nikde. Ja bez chuti cokoliv resit, lec pritelkyni to nedalo a zavolala si na infolinku, a co se zase nestalo. Dostala ji "veci znala" pani, rekla ji, ze nas ta minula dulezita pani mystifikovala, ze mame zuctovaci obdobi az 16. ci 17. . Ok, ale tohle datum uz bylo... No, prej to u nich chvili trva, takze tak tyden az tyden a pul !! a meli bysme mit fakturu doma.

 

A aby toho nebylo dost, tak Telecom predvedl jak neni vubec monopolni a nezneuziva sve pozice - mila pani na infolince pak pritelkyni jeste cca 5 minut tlacila, at si to ADSL objedname u nich, ze prej to vyridi okamzite, protoze tam to cislo uz maji. Ale nam ho rict nemuzou .... No a ze Express je prima sluzba a neco v tom smyslu, at se vybodnem na alternativniho operatora, protoze to bude trvat dlouho (kvuli referencnim cislu, blokovanym Telecomem) a urcite nema tak dobry podminky jako Express.

 

Takze dnes jsem opet sel do kolen, protoze jsem si minule rikal, ze horsi uz to byt nemuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěřím tomu že v Telecomu mají moc práce se zaváděním nových linek

Minulý týden jsem stál frontu v Přibrami na informace k ADSL :lol: na jejich info. středisku :twisted: Předemnou fronta jako by bylo něco zadara , tak si říkám vo co de a 8 lidí z 10 odhlašovalo telefonní linku, z ruzných důvodů. Mne nejvíce nasralo, že provoz ADSL spojují s hlasovou službou , že musím platit k ADSL paušál za linku- není to náhodou protiprávní ??

Derek : tvoje utrpení s Č.T.elekomem mi připomíná mou anabázi z roku 1999 kdy jsem si pořídil obyčejný modem a chtěl jsem jej ( já blbec ) přihlásit na Telecomu , to jsem si dal .

Po měsíci a půl čekání přijel technik , vzal mnou koupenou rozdvojku strčil ji do tel zásuvky a do ní strčil kabel od modemu a řek si o 1000 ,- KČ

:evil::evil: Prý 300 ,- za cestu - mám byt asi 500 metrů od jejich sídla- a 700 ,

za zastrčení kabelu - ha ha . Pak samozřejmě vyplnění spousty papírů a nahlášení na jejich pobočce.A aby toho nebylo dost tak ten technik nahlásil, že používám hlasový záznamník o kterém ůdajně zjistily, že prý není nahlášen , což byla blbost neboť jsem jej dostal přímo od Čtelecomu k tel. lince a samozřejmě jsem jej měl plně nahlášen . To technický hovado uvedlo že používám hlas. záznamník zn. Phone Mate , a já jsem dostal tehdá přihlašovácí protokol na zn. Casio Phone Mate, když jsem požadoval aby mě ukázaly můj starý přihlašovací protokol- tak se záhadně někde startil :?::?:

Sorry za češtinu nejsem zdejší

Český Telecom- nejhorší firma v Český republice

:idea:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

dneska mi prisel od telecomu, po mesici od podane zadosti o pevnou lajnu, doporuceny dopis....ze z technickych duvodu tu pevnou linku nemohou zavest !!...kdyz jsem vychladnul, tak jsem se na infolince dozvedel, ze ackoli jiz mam telefonni zasuvku v byte, maji plnou ustrednu a dalsi linky nezavadeji....

 

myslel jsem, ze pristup mame malou ustrednu skoncil s komunismem....a ono ne...takhle teda skoncila ma anabaze s adsl, aniz by zacala....;-(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...