Přejít na obsah

Zákaznická podpora UPC - že by nastaly lepší časy?


Návštěvník Ankroth

Doporučené příspěvky

Návštěvník Ankroth

Zdravím všechny, během pravidelného čtení tohoto diskuzního fóra jsem se třásl strachem, abych si někdy musel zavolat techniky nebo zavolat do oddělení Péče o zákazníky. Bohužel, tento den přišel, a to včera. Mám tarif Easy a rychlost mého Internetového připojení začala poslední dobou skákat jako blázen. Průměrná rychlost je tak 400 kbit, což oproti objednaných 3 Mbit je opravdu málo. Po vyzkoušení všeho možného jsem nabyl dojmu, že to u mne asi opravdu nebude, a tak jsem zabrousil na www.upc.cz. Co mě potěšilo byl nový design stránek, co mě ale určitě nepotěšilo byl fakt, že JSEM TAM NIKDE NENAŠEL TELEFONNÍ ČÍSLO NA ZÁKAZNICKOU PODPORU - POUZE WEBOVÝ FORMULÁŘ. Zděsil jsem se, ale co naplat, vypsal jsem ho (sobota kolem 16:00). Zde je text:

 

Dobrý den, chtěl bych nahlásit kolísání rychlosti internetového připojení. Platím si tarif Easy a až donedávna jsem s ním neměl absolutně žádný problém. Poslední týden se však situace rapidně zhoršila a rychlost nevídaným způsobem kolísá. Při měření rychlosti se výjimečně dostanu na 3 Mbit/256 Kbit, většinou se však hodnoty pohybují mezi 400 Kbit/100 Kbit až 2 Mbit/200 Kbit. Dnes ráno mi dokonce měřič downloadu ukázal rychlost 99 Kbitů! Jako měřiče jsem použil DSL.cz, rychlost.cz a lupa.cz (v případě zájmu mohu i nafotit screenshoty s naměřenými údaji). Hlavně mě zaráží údaj stabilita: většinou se pohybuje v rozmezí 18-20% (v minulosti byl údaj vždy větší než 90%!). I když s kabely vůbec nikdo nehýbal, zkontroloval jsem je a nevidím žádnou závadu. Také jsem několikrát během dne restartoval modem, avšak ani to nepomohlo. Mé PC jsem zkontroloval Ad-Awarem 2007, NOD32 a Spybotem (vše aktualizováno), ale systém nic nenašel (tedy snad až na 2 tracking cookies, které jsem ihned smazal). Firewall jsem během měření pro jistotu také vypnul, ale ani to nepomohlo. Je zcela jasné, že něco není v pořádku - byl jsem zákazníkem Karnevalu a Internet mám od konce června tohoto roku, takže je modem ani ne půl roku starý, takže by neměl vykazovat poruchu. Prosím o proměření trasy či diagnostiku přístroje na dálku a zavolání mi na tento telefon: XXX/XXX XXX. Děkuji mnohokrát.

 

Druhý den (čili dnes v neděli) odpoledne mi volali z UPC, že je s největší pravděpodobností chyba na jejich straně a že můj přístroj vykazuje vysokou ztrátovost a je zapotřebí návštěva technika. Očekával jsem tedy datum příjezdu někdy v příštím roce, ale k mému překvapení přijede hned zítra mezi 12:00-14:00!

 

Takže, abych to shrnul - v sobotu jsem přes webový formulář nahlásil problém, v neděli mi zavolali a v pondělí (zítra) dorazí technik. Teda, tak to se mi líbí. Na druhou stranu ještě stále moc nejásám, protože bůhví jak to celé dopadne. Nicméně výsledek napíšu. Mějte se, a abych nezapomněl, bydlím v Sokolově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ankroth

Takže jsem se uvolnil ze zaměstnání a dorazil domů, kde už byl technik a pracoval. Překvapilo mě, že to byl starší pán, věkem kolem šedesáti, ale šlo vidět, že tomu opravdu rozumí. Vyměnil účastnickou zásuvku za novou a vše šlape jak má. Tedy, pustil jsem jen pár testů a odjel do práce, ale hned jak dorazím domů, řádně to ozkouším. Vypadá to ale v pořádku, takže první dojem ze zákaznické podpory UPC je výborný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník havros

Já psal přes webový formulář dotaz v pátek v 10.00 dopoledne, odpověď mi dorazila v sobotu večer ve 21.20. Mohli být sice rychleší, ale překvapilo mě, že odpovídají v takovou hodinu :shock:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...