Přejít na obsah

prvotní instalace


Návštěvník Flip

Doporučené příspěvky

Návštěvník Flip

Ahoj, v pondělí mi mají přijít montovat internet do bytu, kde jejich služby ještě nikdy nebyly... jak probíhá prvotní instalace? nějaké kruté vrtačky do zdí ... nebo tak něco? nevím na co se mám připravit ;) diky za zkušenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník esquire

Není čeho se obávat. Když mi v květnu 2005 zapojovali internet, tak jen technik vyměnil starou zásuvku za novou, změřil délku kabelu od zásuvky s modemem k PC, natáhnul kabel, zapojil do PC, nastavil PC a šel. I s mými pár dotazy to všechno trvalo ani ne půl hodiny. Žádné vrtání a podobné věci se nekonaly. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je to skutečně prvotní instalace a v bytě není ani zásuvka ani kousek koaxiálu, tak je především potřeba se připravit. To znamená zjistit, odkud se koax potáhne, mít vymyšleno, kde bude zásuvka (nebo snad zásuvky). Z toho plyne mít vymyšleno, kudy se koaxiál potáhne, pokud to bude někde za skříní tak je dobré tu skříň odstavit, pokud se bude muset skrz zeď, tak promyslet, kde vrtat a tak dále.

 

Case study z ledna tohoto roku. Rodinný domek, koaxiál končí ve sklepě, zásuvka nikdy nebyla. Je potřeba se dostat do prvního poschodí (tedy přes přízemí) nedaleko od stoupačky. Tak jsem naplánoval kudy dostat koax ve sklepě ke stoupačce, v prvním poschodí zpřístupnil stoupačku, protáhl jí drát do suterénu (aby na něm pak vytáhli koax a nemusela se zpřístupňovat stoupačka v přízemí) a určil jsem, kde by tak mohla být zásuvka. Firma (dva lidi, dle jejich vyjádření externisté, nikoli zaměstnanci Karnevalu) přišla, řekl jsem jim, jak si to představuji, oni řekli že ano a za hodinu a půl bylo hotovo. Jediné vrtání byly dvě hmoždinky na přidělání zásuvky. Čistá práce :D

 

Především tedy doporučuji ten plán, odkud (to je potřeba zjistit) kam (to je třeba vymyslet) a kudy (to vyplývá z předchozího), a z toho vyplyne další.

  • 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal
  • Zlín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Flip

no zásuvka tam je, prostě na koax anténu televize... pokud to jde přes to, tak je to v pohodě... jedná se o panelák, takže by to snad nemuselo být nijak moc drastické...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník posejdon

Takze se zasuvkou by nemel byt problem. Dalsi vec je, co s modemem, protoze ten mi nechteli dat dal nez metr od zasuvky (treba se to uz zmenilo). Je potreba si vymyslet cestu, kudy tahnout UTP kabel v pripade, ze neni PC v dosahu zasuvky. Novinka v posledni dobe je, ze ti natahnou od modemu UTP kabel kam si vzpomenes, totez plati i pro pripad telefonni linky (nicmene jen do urcite delky, 300m klubko ti tam nenechaji...). Neni od veci si pripadny diry do jinych pokoju nachystat (v pripade ze ma clovek vybaveni na vrtani do panelu bez toho, aby se u toho znicil, otvor po 8mm vrtaku je luxusni, tahali jsme i 6mm dirou), pobyt technika to zkrati a nebude nervozni (podle rozvrhu maji mit na jednoho zakaznika jednu hodinu i s presunem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Flip

to bude v pohodě .. je to 1+kk a počítač plánuji cca 1,5 od zásuvky... ;) takže jestli jsem to dobře pochopil, internet od karnevalu jede přes klasickou zásuvku pro anténu TV?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MeTo

Tak dneska uz to ani ten technik delat nemusi pokud je v byte zasuvka - zasuvka se predelavat nemusi, do tech samoinstalacnich balicku davaj.... no nevim jak se to menuje, ale staci to do ty zasuvky zapojit, spojit to s modemem, modem s PC a je hotovo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník onak
Tak dneska uz to ani ten technik delat nemusi pokud je v byte zasuvka - zasuvka se predelavat nemusi, do tech samoinstalacnich balicku davaj.... no nevim jak se to menuje, ale staci to do ty zasuvky zapojit, spojit to s modemem, modem s PC a je hotovo :-)

 

Záleží jak kde, třeba v Příbrami jsou jiný typy zásuvek, takže musí vyměnit celou zásuvku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Flip

no uvidíme... byt je v Praze, ale zásuvka vypadá klasicky - staře ... dva vstupy pro koax nad sebou, díky moc za info chlapi / děvčata ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...