Přejít na obsah

Ci modul? DVB ?


Návštěvník Djkoma

Doporučené příspěvky

Návštěvník Djkoma

Mám docela komplikovaný dotaz. Koupil jsem si novou televizi Samsung LE23R86BD a obsahuje slot pro CI modul, podle kterého bych mohl mít možnost přijímat digitální vysílání. Teď se ptám. Jde o DVB -S, -T nebo C? Mám poskytovatele kabelové televize Karneval. Uvažoval jsem jestli je možné jejich kartu vložit do CI modulu a tím dekódovat jejich digitalní vysilání pres kabel (nepotřeboval bych tak jejich seto top box ...). Pokud nejde toto, pak by mela existovat možnost koupe karty pro DVB-T vysílání čímž bych dostal set top box v televizi. Chápu to dobře? A pokud ani to musel bych si koupit kartu a celou televizi připojit k parabole abych mohl chytat signál ze satelitu? Bohužel informace k podobné problematice okolo DVB je i přes vzrůstající popularizaci velmi těžko k sehnání...Moc děkuji za všechny odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Djkoma

no nic mi na dvb neběží, jsem z Pardubic a pokrytí tu snad ani není...

 

pokud na DVB-T neplati zadna pay tv, na co mi je možnost ci modulu? do budoucna ? přeci tam musí mít nějaký význam a smysl... celkově okolo Ci modulu toho člověk na netu opravdu mnoho nenajde... snad jediné co jsem našel je, že je to modul pro vkládání placené karty nějakého poskytovatele (nebo by spíš mohlo byt), ale o ničem v čr (pozemním) nevím... snad do budoucna něco bude...

 

na digizone jsem nenašel žádné zásadní odpovědi, bohužel ... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník pinguin

ano do budoucna :)

 

Protoze ruzni operatori pouzivaji ruzne systemy podminenehe pristupu napr. Conax/Agra/CryptoWorks tak vlozis CI, ktery umi system podmineneho pristupu podle toho, ktery pouziva operator.

 

Ted ti ten slot je na nic :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tvá TV má zabudovaný DVB-T tuner (viz technické parametry třeba :http://www.eternity.cz/produkt/samsung-le23r86bd/ ).

CI je rozhraní, do kterého se vkládají moduly (jedná se o PCMCIA slot). Může se tam vložit CA modul (dekodér podmíněného přístupu) nebo též nově "převodník" mpeg4 na mpeg2.

Touto TV nechytneš DVB vysílání Karnevalu.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Djkoma

Co se týče tý specifikace ta je hezká taky jsem to viděl, ale v manuálu ani nikde na samsungu tohle nepíše a nějak nevim kde teda na to ta firma přišla, ale budiž... už se těším, že jednou ten modul třeba i použiju :) díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...