Přejít na obsah

Jak nejvíc přečerpat FUP bez toho, aby se snížila rychlost


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Přešel jsem z původního turba250 na nové Easy, kde tak jako na většinu nových tarifů je po přečerpání limitu dat aplikován drastický a nesmyslný FUP 64/64 oproti ještě kdysi celkem snesitelnému FUP 256/64, i když optimální a spravedlivé FUP na kterém by se dalo přežít by podle mého názoru byl 128/128.

Zajímalo by mě, jestli někdo ví jakým způsobem funguje (snad) automatický systém, který po přečerpání limitu uživateli sníží rychlost na zbytek období.

Těsně před přečerpáním jsem pustil na plno stahování P2P a podařilo se mi limit před pádem rychlosti překročit o cca 700 MB. Bylo to asi v 6:30 ráno. Myslíte si, že třeba změna času kdybych například toto udělal ve 2:00 ráno by mohla prodloužit reakční dobu systému a třeba by se podařilo stáhnout více dat, nebo snad máte jiné triky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja zkousel nekolikrat za ty temer 2 roky u Karnevalu pustit sosani posledni den naplno, a nikdy se mi nepodarilo prelezt o vice nez 500MB na tarifu Turbo 2000 (takze tvych 700 je slusnej vysledek). Jinak musim poznamenat, ze se mi taky parkrat stalo, ze pocitadlo nefungovalo jak by melo, a podarilo se pretahnout limit podstatne vic, aniz by mi snizili rychlost - zrovna dnes o temer 5GB.

 

Zaznamenano dne 13.4. v 19:33:

 

- Přeneseno dat: 23,8GB / 16,35GB

- Zbývá vyčerpat: 2,09GB / 5,74GB

 

Zajimave pocty :lol:

 

P.S.: no a osobne to vidim tak, ze mam nyni 20GB do konce mesice, a pak prejdu na UPC Light. 8)

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • modem Cisco, box VTV
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to vypadá že počítadlo se aktualizuje dejme tomu každých 30 minut a moc se to obejít nedá. Na 2 megové lince si za půl hodiny přečerpal 500 MB a já na třímegové 700 MB, takže by to teoreticky sedělo. S časem jestli to uděláme třeba v neděli odpoledne nebo v úterý ve dvě ráno to teda asi nebude mít nic společného. Škoda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...