Přejít na obsah

Karneval a jeji trafficmeter definitivne krade data


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Návštěvník Geeker

no bohuzel on modem taky komunikuje ze serverem takze to muze byt klidne tim. Navic nesutale posila info o DNS a to taky neco sezere (rezije)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník JirkaH

Hezky den.

 

Uz asi paty den pozoruji neprijmene chovani na siti karnevalu. V pocitadle dat neustane naskakuji data (za den cca 60MB). Kontrolka na modemu neustale blika. Nejsem v sitovani zase uplny expert, mohl by mi nekdo znaly poradit co se deje? Na rozhrani litaji neustale nejake ARP requesty viz screenshot.

 

 

http://home.karneval.cz/0396435001/wtf.png

Upraveno uživatelem JirkaH
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH

MAC adresa 00 30 b8 c9 e4 30 je IP 89.102.xxx.1.

Jeste jsem prisel na to, ze ve windows se IP adresa 89.xxx.xxx.1 nastavuje jako vychozi brana...

Co v tom karnevalu zase vyvadeji???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer.

Mám přesně stejný problém.Vše začalo až přechodem z původního tarifu TURBO 2000 na UPC LIGHT.Samozřejmě přechod byl motivován menší cenou za stejnou rychlost a větší FUP.

Za původního tarifu byly dny s prokazatelně nulovým přenosem dat vynechány v soupisce přenesených dat.Nyní, i když je moden ve STAND-BY režimu a nejsou přenesena žádná data-vědomé vynechání vždy jednoho dne-tak hned po spuštění počítače současně s modemem je na stránce Karnevalu se staženými daty vždy v položce za den bez připojení k netu uvedena hodnota cca 60 až 80 MB na downloadu a nějakých snad 20 kB na uploadu.Takže za měsíc je to celkem pěkný balík.Z limitu to tedy usrkne něco kolem 2 GB.

Používám k měřření průtoku dat CONMET.Na původním tarifu TURBO 2000 mi vždy ukazoval asi o 20% více skutečně stažených dat,zatím co na tarifu LIGHT je to přesně naopak,ukazuje cca o těch 20% méně.Nastavení tohoto programu nebylo upravováno.Jinak ta LEDka opravdu bliká mnohem intenzívněji.Za původního tarifu a nečinnosti počítače se sítí si blikla jen občas.

Vysvětlení je více.Buď UPC-Karneval má chybu někde ¨v softu počítadla nebo je to vědomě a pak nás tak trochu mydlí na datech.Při počtech připojených zákazníků jsou ty 2 GB na den a připojení už pěkný balík.

Takže si kladu otázku jako těch několik zde diskutujích,zda karnevalí tvrzení,že jejich měřák je bezchybný se opravdu zakládá na pravdě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JirkaH

Tak z toho meho screenshotu je jasne, ze neni chyba v pocitadle. Opravdu se neustale prenasi data, jako dusledek neustalych ARP requestu. Ted jde o to, co se to kur.. deje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na tom úplně stejně, každý den hned po spuštění cca 17 MB přenesených.

Ovšem dnes to trochu přehnali, v 10.30 jsem se díval na měřič a na uploadu mám 2,5 GB (sic) odeslaných dat, což je při mém tarifu (Turbo 3M) technicky nemožné. Tak jsem jim volal, slíbili, že s tím něco udělají. Uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník graver

Stejná zkušenost - po přechodu na Starter nesmyslné objemy downloadu i uploadu, přenosy v řádu desítek MB i ve dny, kdy jsem na web ani nesáhl, ledka na modemu bliká jako zběsilá.

Proto jsem změnil tarif, abych tu FUP navíc Karnevalu věnoval?

Reakce na maily na hotline samozřejmě nulová, dovolat se nemožné. Tohle je opravdu příšerná firma...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...