Přejít na obsah

Modem Motorola + router SMC - výpadky spojení


Návštěvník Ondra Brno

Doporučené příspěvky

Chtěl bych se zeptat, zda máte někdo na Karnevalu zapojení v konfiguraci modem Motorola SB5100E a router SMC 7004VBR V.2.

Mám neustálé problémy s tím, že po cca. 2 hodinách provozu na internetu přestanu vidět venkovní síť, tj. nedostanu se dál jak na router. Pomůže restart routeru. Router jsem už jednou vyreklamoval, nový kus ale dělá to stejné. Působí to na mě dojmem, že když vypadne na chvíli několik paketů za modemem, router se ztratí a už se nenajde :( Myslíte, že by to mohlo být modemem nebo si prostě tyto dva síťové prvky spolu nerozumí? Na routeru používám DHCP+NAT, zapnutí či vypnutí firewallu nemá vliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten stejnej problem jsem mel s timhle routerem na adsl... router se do 24 hodin kousl - trikrat reklamace, trikrat jsem dostal novej router a delalo to porad - nepomohla ani zmena firmware, proste nic. Vyresil jsem to jinym routerem a od te doby mam pokoj. Ale spouste lidi to s timhle routerem funguje, tak nevim :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se zeptat, zda máte někdo na Karnevalu zapojení v konfiguraci modem Motorola SB5100E a router SMC 7004VBR V.2.

Mám neustálé problémy s tím, že po cca. 2 hodinách provozu na internetu přestanu vidět venkovní síť, tj. nedostanu se dál jak na router. Pomůže restart routeru. Router jsem už jednou vyreklamoval, nový kus ale dělá to stejné. Působí to na mě dojmem, že když vypadne na chvíli několik paketů za modemem, router se ztratí a už se nenajde :( Myslíte, že by to mohlo být modemem nebo si prostě tyto dva síťové prvky spolu nerozumí? Na routeru používám DHCP+NAT, zapnutí či vypnutí firewallu nemá vliv.

 

Ciao, mam stejný router i modem a funguje mi to bez problemů. Popiš detailněji tvoje nastavení pokusím se ti pomoci. BERTO!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za zajem! Vyzkousel jsem snad uz vsechny mozne kombinace nastaveni, dela to ale i v nejjednodussim pripade = tovarni nastaveni + nastavena pevna IP u WAN. Nastaveni + fw prikladam:

 

Connection Status

Static IP Address

WAN IP: 10.70.xxx.xxx

Subnet Mask: 255.255.255.0

Gateway: 10.70.xxx.1

Primary DNS: 81.27.192.33

Secondary DNS: 81.27.192.97

 

Barricade Settings

IP Address: 192.168.2.1

Subnet Mask: 255.255.255.0

DHCP Server: Enabled

Firewall: Disabled

UPnP: Disabled

Numbers of DHCP Clients: 1

 

Hardware Information

Runtime Code Version: R1.02-DDNS (Version-DDNS)

Boot Code Version: R1.0505.0614

LAN MAC Address: 00-04-E2-C1-ED-2D

WAN MAC Address: 00-04-E2-C1-ED-2C

Hardware Version: R1.01

 

Kde udelali soudruzi z NDR chybu? :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O.K.

Subnet Mask: 255.255.255.0

DHCP Server: Enabled

Firewall: Disabled

UPnP: Disabled

Numbers of DHCP Clients: 1

 

Numbers of DHCP Clients: !!! 1!!!

Asi zde soudruzi !!!

 

LAN IP Settings

IP Address : 192.168.2.1

Subnet Mask : 255.255.255.0

DHCP Server : Enable

 

DHCP Server Settings

Lease Time: Forever

Start IP Address pool : 192.168.2.100

End IP Address pool : 192.168.2.199

 

MAC Filtering Table

 

MAC Address Control : Disable

DHCP Client List : -- select one ---

ID Computer Name IP Address MAC Address Allow Deny

1 jmenocomplu 192.168.2.131 Allow

 

Start/nastaveni/Síťová připojení/(tvoje připojení ke KARNEVALU/Vlastnosti/Protokol sítě Internet (TCP/IP)/ zatrhnout ziskat adresu IP ze serveru DHCP automaticky/ziskat adresu serveru DNS automaticky/Alternativní konfigurace/Uživatelem definovaná konfigurace/to stejny co máš v Connection Status - Static IP Address

 

Pokud ti to nepomůže zkus vyměnit siťovky doporučuji Intel.

Ciao BERT BERTO!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za zamysleni, ale moc s tebou nesouhlasim.

1) Numbers of DHCP Clients: 1 - to je podle me v poradku, mam k routeru zatim pripojeny pouze jeden pocitac.

2) Kdyz mam MAC Address Control: Disable, pak urcite neni potreba vyjmenovavat MAC adresy povolenych klientu

3) Nerozumim, co chces rict tim "/Alternativní konfigurace/Uživatelem definovaná konfigurace/to stejny co máš v Connection Status - Static IP Address"

4) Sitovku Intel shodou okolnosti mam (Intel PRO/100 SP Mobile Combo Adapter)

 

Jeste zkusim pripojit nejaky uplne jiny pocitac misto toho meho (jestli mi muj milousek nahodou nevysila nejake poskozene pakety, ktere pak zblbnou router) a pak zkusim dalsi reklamaci, i kdyz si osobne myslim, ze tim nic nevyresim. Zkousel jsem vydolovat z Karnevalu, jaky ze to router nabizeji v ceniku za 2900 Kc (chtel jsem vedet vyrobce a typ), odpoved je velmi konkretni: "SVEC pripadne SMC BARICADE 2004 VBR" :lol: SVECu je mnoho typu (nikdy driv jsem tedy o teto znacce neslysel a doufam, ze neuslysim); SMC 2004 VBR podle internetu asi neexistuje (nebo je to nejaky historicky kousek z potopene zaoceanske lodi), pokud mysli 7004 VBR, jenz mam doma za 1200 Kc, pak za prirazku 1700 Kc ma asi pozlacene (zlate) nozicky. :shock:

 

Nejaky jiny napad?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za zamysleni, ale moc s tebou nesouhlasim.

1) Numbers of DHCP Clients: 1 - to je podle me v poradku, mam k routeru zatim pripojeny pouze jeden pocitac.

To jsem nevěděl a domníval jsme se že jich máš připojených víc.

2) Kdyz mam MAC Address Control: Disable, pak urcite neni potreba vyjmenovavat MAC adresy povolenych klientu

O.k. to máš pravdu.MAC adresu nevypisuji pouze jmena complů ale asi to nemá žádný vliv.

3) Nerozumim, co chces rict tim "/Alternativní konfigurace/Uživatelem definovaná konfigurace/to stejny co máš v Connection Status - Static IP Address"

...Uživatelem definovaná konfigurace/vypsat tam IP DNS WINS Karnevalu

4) Sitovku Intel shodou okolnosti mam (Intel PRO/100 SP Mobile Combo Adapter)

Stejnej problem jsem už 2x měl se síťovkou REALTEK po výměně za Intel to šlapalo

 

SMC 2004 VBR jestli to není SMC 7004 VBR V.2

 

Nejaky jiny napad?

JAsně :wink:

 

Pokud máš nastavený jiný připojení např. vytáčený tak ho zakázat !!!

Aktualizovat antivirus. Projet počítač na existenci Scumware, Trojanů, Dialerů, Malwarů, Browser hijackerů, tracking component a podobnejch parazitů. (Lavasoft Adware apod.)

 

Nevím jaky OS používáš. Usuzuji že Win. Jestli Win95 tak upgradovat.

Windows Update.

Aktualizovat ovladač síťovky.

Přeinstalovat síťový komponenty ve Windowsech.

 

Samozřejmě pokud důvěřuješ servisu že je router v pořádku tak:

Odinstalovat a fyzicky odpojit router a znovu nainstalovat.

 

Prohlídnout datový síťový kabely nebo vyměnit.

 

Aktualizovat ovladač kabelového modemu a firmware.

 

Odinstalovat a fyzicky odpojit síťovku a znovu nainstalovat.

Odinstalovat a fyzicky odpojit síťovku a prohodit její pozici.

 

Prohlídnout kabely a přeměřit napájecí zdroje připojit napájení přes UPS.

(pokud máš XP vrátit se před instalaci a vše znovu nainstalovat)

 

Přeinstalovat Windowsy a instalovat vše znovu. 8)

 

BERTO!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...
Diky za zajem! Vyzkousel jsem snad uz vsechny mozne kombinace nastaveni, dela to ale i v nejjednodussim pripade = tovarni nastaveni + nastavena pevna IP u WAN. Nastaveni + fw prikladam:

 

Connection Status

Static IP Address

WAN IP: 10.70.xxx.xxx

Subnet Mask: 255.255.255.0

Gateway: 10.70.xxx.1

Primary DNS: 81.27.192.33

Secondary DNS: 81.27.192.97

 

Barricade Settings

IP Address: 192.168.2.1

Subnet Mask: 255.255.255.0

DHCP Server: Enabled

Firewall: Disabled

UPnP: Disabled

Numbers of DHCP Clients: 1

 

Hardware Information

Runtime Code Version: R1.02-DDNS (Version-DDNS)

Boot Code Version: R1.0505.0614

LAN MAC Address: 00-04-E2-C1-ED-2D

WAN MAC Address: 00-04-E2-C1-ED-2C

Hardware Version: R1.01

 

Kde udelali soudruzi z NDR chybu? :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...