Přejít na obsah

problém s DNS serverem po vrácení na původní MAC


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

zkusil jsem to téme tady na fóru najít, ale nenašel jsem, že by se podobným problémem někdo zaobíral. Jde o to, že jsem potřeboval připojit firemní notebook z domu. Nemám switch ani router. Změnil jsem na stránce Karnevalu MAC adresu a počkal cca 18 hodin až se změna projevila. Udělal jsem z notebooku vše potřebné a změnil MAC na starou hodnotu.... potud vše v pořádku. Až se mi vrátila funkčnost mého domácího modemu.. nefunguje mě internet... počítač se tváří jako připojený takže MAC adresa je evidentně správná (2 modré monitory mi vesele blikají v pravém dolním panelu) . Když se podívám v příkazovém řádku na ipconfig, tak vidím, že u výchozí brány nemám žádné hodnoty.. stejně tak ani hodnoty z adres DNS serverů. Pouštím PINGy , které se nevrací. Mám registrovanou veřejnou IP adresu, takže se mě TCP/IP nastavení nastavuje automaticky. Zkusil jsem tam dát natvrdo hodnoty, které se dříve dávaly ručně, ale žádný efekt to nemělo. Pingy nemůžou DNS server najít. Nechápu to... nic jsem vlastně s nastavením nedělal. MAC adresu jsem vracel na původní hodnotu, jinak jsem vůbec nic neměnil. Jedná se o výpadek DNS serverů nebo je chyba u mně? Má někdo podobné zkušenosti. ( Díky moc a omlouvám se za amatérský popis. Zajímám se o "síťařinu" jen pokud něco potřebuju nebo něco nefunguje.. jako zrovna teď )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Taky se mě tohle přesně stávalo když jsem si kvůli rapidshare změnil MAC placené IP na stránkách karnevalu a po navrácení původních hodnot mě nejel internet a to jsem zkoušel ipconfig /release a renew i restart modemu a nepomohlo to, obnovilo se to až asi po 20 hodinách. modem mám motorolu. taky by mě zajímalo jestli jde s tímhle něco dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...