Přejít na obsah

Dálkové ovládání k Horizon Go na PC


Návštěvník Amun

Doporučené příspěvky

Návštěvník Amun

Čau všem,

používám aplikaci Horizon Go na PC s Windows připojeným ke staré televizi a chyběla mi možnost jednoduchého dálkového ovládání z mobilu... a protože jsem nic nenašel, tak jsem si sesmolil něco vlastního. Možná by se to mohlo někomu taky hodit...

Jde o webovou aplikaci napsanou v Javě nahranou na webovém serveru, který běží na PC, kde běží i HorizonGo - díky tomu se můžu z jakéhokoli zařízení v síti (telefon, tablet, jiné PC) přes webový prohlížeč dostat na tuhle aplikaci a skrz ní ovládat aplikaci HorizonGo na PC.

52942936_1043542802503491_8556863309461061632_n.thumb.jpg.8c22cb0d90c598c0d3646f73a044f189.jpg52848337_595895357592798_2719784625692999680_n.thumb.jpg.0ebb1f7e189a53e0bd46fa239bbb1450.jpg

Aktuálně to umí:

  • spustit/vypnout prohlížeč Google Chrome na celou obrazovku s aplikací HorizonGo (přihlásit se do aplikace)
  • načíst aktuální televizní program do ovladače
  • přepínat programy
  • měnit hlasitost
  • hledat ve videotéce a programech
    • přehrát poslední dostupný díl vyhledaného programu
  • spustit aktuálně přehrávaný program od začátku
  • refresh (znovu načíst aktuální stránku)
  • skrolovat (posouvat) seznam programů nahoru a dolů

 

Návod na instalaci:

Pokud by o to měl někdo zájem, tak návod a odkaz ke stažení najdete ZDE.
V případě, že by se našel někdo, kdo by to chtěl a měl by problém to rozběhat, rád pomůžu.

A pokud by se náhodou našel někdo, kdo by si s tím chtěl hrát jako já, tak budu určitě rád - projekt je open-source a git repository je dostupná zde.

Testováno pouze na Windows, ale vzhledem k tomu, že jde o Java aplikaci, tak by to s úpravou pár kroků v návodu mohlo teoreticky fungovat i na linuxu nebo MacOS.

Jsem otevřen nápadům a konstruktivní kritice 😉

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hikkk

Nemám vyzkoušeno, ale pokud to funguje, což předpokládám, tak je to super nápad. Šlo by podobně ovládat z mobilu i Kodi puštěné na PC nebo notebooku ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Amun

Díky moc :)

Dálkové ovládání pro Kodi na Androidu už existuje, jmenuje se Yatse a funguje skvěle: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.leetzone.android.yatsewidgetfree

 

Původně jdem uvažoval o napsání HorizonGo pluginu pro Kodi, ale nemám s tím žádné zkušenosti a bez přístupu k API HorizonGo aplikace by to bylo složité. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hikkk

Udělat plug-in Horizon Go by byl záslužný čin, škoda že ještě neexistuje, když je na o2 TV. Vyzkoušel jsem ovládání mobilem Horizon go pušněné na notebooku a sice některé stanice hrají ( ne všechny, které v telefonu jinak fungují ), ale mám asi 8 let starý notebook a přepínání stanic je velmi pomalé, bezdrátová myš je mnohem lepší, ale kdo ji nemá, je toto řešení lepší než nic. Jinak moc díky za info o Yatse, je to super aplikace a její hodnocení odpovídá kvalitě, silně uvažuji o placené verzi ( a to jsem si zatím koupil jen Dream player for android TV  na přenos signálu z dvoutunerového enigma satelitního přijímače po netu do televize s androidem ve vedlejším pokoji )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...