Přejít na obsah

Server za routerem?


Návštěvník sniff

Doporučené příspěvky

Návštěvník sniff

Zkusil jsem využít veřejné dynamické IP a spustit si server (Apache) - a mám "problémek" :roll:

Moje sestava: modem jde na HW router Barricade SMC7004ABR, ten si chytá dynamickou IP od Karnevalu - a za ním je pak síť 3 PC se statickými neveřejnými IP. Vše funguje OK...

Na jedno PC jsem nainstaloval Apache (192.168.2.30:port 8080) - ve vnitřní síti vše funguje, stránky z ostatních PC vidím... ale ven to nejde...

Použil jsem v routeru volbu "virtuální server", tomu 192.168.2.30 jsem přidělil lokální port 8080, port ven též 8080... ale server dál není zvenku vidět :roll:

I jsem zkusil na jiném PC spustit jiný server - zcela primitivní SlimHTTP a opět jsem použil virtuální server... opět bez efektu - uvnitř sítě to běhá, ven ani ťuk...

Má někdo zkušenost, jak tohle řešit?

Je to problém routeru, nebo špatně uvažuju?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sniff
Zkus jiny port. 8080 je mozna karnevalem blokovana.

 

Mno - nakonec jsem šel spát až kolem druhé ráno a ještě zkoušel...

- Změna portů nezabrala - neprojde nic

- Z "normálního" PC nakonec prošel ten SlimHTTP, na jakémkoliv portu... a to tak, že jsem vypustil ten virtuální server (s tím mi to prostě nejde) a ve volbě něco jako "výjimky" (nejsem teď doma) jsem natvrdo dal, že ten port (třeba 80, nebo 8080) je prostě průchozí, že se jím router nezabývá... Na tom "serverovém" PC s Apachem tohle ale nepomohlo... dnes to ještě zkusím s tím SlimHTTP na něm... ať vím, zda je to tím PC, nebo něčím jiným... na něm jede stařičké železo P166 s 64MB RAM a velmi silně ořezanými woknous XP a Apachem - ale jelikož ve vnitřní síti stránky jedou, moc bych nevěřil, že to bude tím...

To řešení s natvrdo průchozím portem se mi stejně moc nelíbí... to pak ten port otvírám pro celou domácí síť, špatné řešení... přece to s tím virtuálním serverem by fungovat mělo, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fungovat by to melo. Ja mam router Asus WL 500g a tam jde nastavit bud smerovani portu (virtualni server) a nebo dat jedno PC do demilitarizovane zony. Druha moznost je celkem riskantni, tak pouzivam smerovani potrebnych portu (DC++, Azureus, Diablo2......) a vse jede jak ma. Pro potrebne porty je celkem dobra stranka www.portforward.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Je třeba, aby sis na routeru nastavil forward určitých portů, které potřebuješ. Např. následovně:

 

Pozadavek z WAN na port 8080 > FORWARD > ACCEPT > LAN (na PC s IP addr. 192.168.2.30), port 8080.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sniff
Je třeba, aby sis na routeru nastavil forward určitých portů, které potřebuješ. Např. následovně:

 

Pozadavek z WAN na port 8080 > FORWARD > ACCEPT > LAN (na PC s IP addr. 192.168.2.30), port 8080.

To ale dělám právě v tom nastavení "virtuální server" v routeru, jak píšu nahoře...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Tak "vyhoď" na chvilku ten router a zkus připojit tvůj webserver přímo k modemu. Pokud i přesto nebude na venek vidět, hledej příčinu jinde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník sniff

Tak vyřešeno! :lol:

Nakonec pomohl flash firmware... a přemapování už jede jak víno, stránky jsou na síti a jedou odevšad... díky všem za snahu pomoci! 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...