Přejít na obsah

MOŽNÁ Krádež MAC adres pomocí falešného DHCP serveru...


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Předem mého příspěvku bych chtěl říct toto:

 

Od té doby, co karneval zavedl DHCP, jsem velmi rozladěn, a to proto, že najednou všechny tři mé počítače mají VIDITELNOU EXTERNÍ IP ADRESU. JIŽ NEJSEM SCHOVANÝ ZA KARNEVAL GATEWAY. Velmi mne to mrzí, neboť od této chvíle nemou své počítače provozovat v LAN síti bez obtížně nastavitelného Firewallu, který stejně při měnících se IP adresách je ku ničemu....

 

Takže už žádné tisknutí na druhém PC, žádné sdílení dat ... prostě problém za problémem.

 

DNES, TJ. 13. 8. 2006 SE MI STALA DALŠÍ VĚC, VŠECHNY MÉ POČÍTAČE DOSTALY PODIVNOU LOKÁLNÍ IP ADRESU ZE SUBNETU: 192.168.100.* . ZDÁLO SE MI TO DIVNÉ, HLAVNĚ TAKY PROTO, ŽE LEASE ADRESY BYL JEN NA 20 VTEŘIN. VYTUŠIL JSEM PROBLÉM.

 

NO OBÁVÁM SE TOHO, ŽE NĚJAKÝ FILUTA SPUSTIL NA SVÉM PC PŘIPOJENÉM NA STEJNÉM ROUTERU (ZLIN) FALEŠNÝ DHCP, A NYNÍ SBÍRÁ MAC ADRESY. AŽ JEMU BUDOU CHYBĚT DATA NEBO BUDE ZPOMALENÝ, MŮŽE CELKEM JEDNODUŠE ZÍSKAT MOU IP ADRESU TÍM, ŽE SI NECHÁ VYŽÁDAT OD SPRÁVNÉHO DHCP ADRESU. MĚ SAMOZŘEJMĚ INTERNET NEPOJEDE - JENŽE ON TO MŮŽE DĚLAT TŘEBA V NOCI.

 

TAKŽE MI MŮŽE VESELE PROJÍŽDĚT MÁ DATA, A JÁ BUDU V PYTLI, A NIKDO TO NEVYREKLAMUJE...

 

BOHUŽEL MAC ADRESU DOTYČNÉHO SERVERU JSEM NEZÍSKAL, A I KDYBY, URČITĚ TO MŮŽE BÝT FALEŠNÁ, A TĚŽKO DOHLEDATELNÁ INFORMACE...

 

TAKŽE KARNEVALE - TO JE PRO TEBE POUČENÍ, NEVYMÝŠLET ZHOVADILOSTI, VRAŤ SE KE STARÉMU IP PLÁNU, A PŘESTAŇ POUŽÍVAT DHCP. JÁ NECHCI BÝT VIDĚT VENKU NA INTERNETU A UŽ VŮBEC NECHCI MÍT ADRESU PŘES DHCP.

 

NEBO SI TO DĚLEJ JAK CHCEŠ, ALE JÁ JDU PRYČ, NĚKAM, KDE MAJÍ POŘÁDNÉ SLUŽBY A ADMINI DĚLAJÍ SVOU PRÁCI A U PRÁCE MYSLÍ!!!!!!!!!!

 

 

:evil::evil::!:

 

A TO JÁ MOC NA PC NEJSEM!!! TAKŽE TOTO JE VÝSLEDEK CE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PRO TY, KTEŘÍ SE DIVÍ MÉMU ROZHOŘČENÍ - TAK MÁM KARNEVAL INTERNET TURBO TUŠÍM (3 MBIT) A LIMIT DAT 10 GB. JÁ PŘI SVÉM ZPŮSOBU VYUŽÍVÁNÍ INTERNETU SPOTŘEBUJU CCA 3 GB... TAKŽE TO ZVLÁDÁM.

 

OVŠEM KDYŽ MI UKRADNOU MAC, POTAŽMO IP, TAK MI ZLEHKA DÍKY NĚJAKÉMU TORRENTU DOKÁŽOU STÁHNOUT ZBYTEK DAT, A JÁ PAK POJEDU NA 256 kBit!!!

 

DĚS BĚS A HRŮZA, UTRPENÍ A ŠÍLENSTVÍ. TO SI PROŽÍM TEĎ S NOVÝM DHCP NA KARNEVALU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil::evil::evil:

 

V TUTO CHVÍLI ŽHAVÍM TMOBILE GPRS A NOTEBOOK, A JAK TAK SLEDUJU, TAK TO FACHÁ. INU TMOBILE MÁ ASI LEPŠÍ NET ADMINY...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, to je zajimavy ... me se to prave ted stalo taky, ale v Plzni. Taky vsechno prestalo fungovat ... adresa je taky najednou lokalni 192.168.100.x

 

Jen by me zajimalo, kde vidim, na jak dlouho mam tu adresu "leasnutou"?

 

Neni to spis zase nejakej "experiment" od Karnevalu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VE WIDLÍCH JE TO PŘÍKAZ "IPCONFIG /ALL" A PRO ZNOVUNATAŽENÍ IP Z DHCP JE PŘÍKAZ "IPCONFIG /RENEW"

 

JO A MŮŽU K TOMU DODAT, ŽE KARNEVAL ZAVEDL DIVNOU POLITIKU PŘIDĚLOVÁNÍ LEASE TIME. JEDNOU MI DAL DOKONCE JEN HODINU, PO HODINĚ MI TO ODPOJILO VEŠKERÝ TRAFFIC, A PAK KIX... NOVÁ IP. ČILI STAHOVÁNÍ VÍCE DAT NEMOŽNÉ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

PROČ KARNEVAL NEDÁ NAPŘÍKLAD 8 DNÍ, JAK JE ZVYKEM U NORMÁLNÍCH POSKYTOVATELŮ DHCP CLIENT IP ???????????? HOVADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

JÁ UŽ JSEM FAKT V KONCÍCH, INTERNET TEĎ POTŘEBUJU JAK SŮL. HOVADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

:evil::!::!::!:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník MeTo

Zadna kradez, proste vypadek DHCP. Ta IP co jste dostal, 192.168.100.xxx, tu vam nejak pridelil "modem".... Kouknete se do logu modemu, chyba DHCP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mz98

Tak tak, modem při nefunkčním připojení do inetu přiděluje IP adresy 192.168.100.11 - 42 a lokální síťka se dá provozovat s firewallem který není omezen jen na IP adresy ale dá se do něj zadat i DNS adresa. No a přidělovačů dynamického DNS (DDNS) je spousta, např. no-ip.org

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Catcher
Hele, to je zajimavy ... me se to prave ted stalo taky, ale v Plzni. Taky vsechno prestalo fungovat ... adresa je taky najednou lokalni 192.168.100.x

Dnes jsem si všiml, když jsem se chtěl připojit na internet, že diody na modemu různě blikaly, tzn., že Karneval prováděl nějakou konfiguraci. Bylo to někdy kolem 10:00 a trvalo to zhruba do 15:00. Proto nefungovalo připojení, a modem přidělil IP adresu 192.168.100.xxx , jak píší v příspěvcích nade mnou.

Jen by me zajimalo, kde vidim, na jak dlouho mam tu adresu "leasnutou"?

Ve Win - Buď v systray dole vpravo u hodin je ikona "2 obrazovky" znázorňující připojení. Po kliknutí na ni se otevře okno ukazující stav připojení, potom na záložku Podpora (tady je vidět přidělená IP adresa) a Podrobnosti. Tam je mj. čas zapůjčení IP adresy, a vypršení času (tzn. do kdy je IP přidělěná). Ale obecně platí, že pokud jsem stále připojený, tak po dobu připojení mě DHCP přiděluje stále stejnou adresu. Ne ale vždy, někdy přidělí jinou.

- Nebo Ovládací panely, Síťová připojení, "Vaše" připojení, a pak je to stejné, jako předtím. Záložka Podpora a Podrobnosti.

Upraveno uživatelem Catcher
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...