Přejít na obsah

Výchozí brána


Návštěvník AC

Doporučené příspěvky

Mám dotaz, soused si pořídil net od Karnevalu. Zkoušel jsem mu to nastavit, ale nechce se načíst Výchozí brána. Přitom jsem nastavil tak jako to mám doma vše - tj. automaticky brát IP i DNS. Ale právě DNS ani výchozí brána v nastavení připojení nesvítí. Navíc o IP adrese to píše, že je zapůjčena na 20s a pak ji to znova načítá. Netušíte z tohoto neumělého popisu v čem by mohl být problém? Zda mohou mít potíž oni v Karnevalu s přechodem na toto automatické zjišťování nebo čím to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Beberik

Tuším jenom jedno, pokud se IP přiděluje na 20s, tak je špatná. Na 20s se přiděluje vnitřní IP ve tvaru 192.168.x.x, s níž se nedá dostat vůbec nikam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Pokud ti to přidělí tuto vnitřní IP adresu, tak většinou proto, že nemá tvůj modem odpověd od sítě. Motorola má totiž integrovaný DHCP server, jež ti při takovýchto situacích přidělí tuto IP o které mluvíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je tvůj modem on-line, zkontroluj komunikaci mezi modemem a PC.

Proste "ping 192.168.100.1 -t".

Pokud ti ping prochází a nedostáváš IP pak kontaktuj Karneval.

 

Někdy může být problém i v připojení modemu k PC, pokud máš modem připojen přes LAN tak zkus připojení přes USB a opačně. (v případě připojení přes USB je nutné modem nainstalovat, CD máš v krabici od modemu)

 

 

edit: sory za čárky a háčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník AC

Tak asi byl problém u nich. Včera večer mi totiž vypadl NET a i kabelová televize (Zlín-Malenovice). Zhruba za půlhodinu se NET rozjel, ale dělalo mi to naprosto stejné psí kusy jako sousedovi - tak jsem to vypnul a ráno bylo již vše v pořádku... musím zjistit ještě u něj, zda už má taky po problémech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dajosx

Stejny problem měl i kamarad co se přistěhoval taky sem do Malenovic. Vyřešili jsme to tak že jsme nechali nastavit MAC adresu modemu a automaticky ziskat DHCP.Protože rucčni konfigurace nefunguje už ve Zlíně-Malenovicích (14 dni) Ja to měl nastavene ručně a pak spadl net a nerozjel se az nastavením automatickým DHCP a přitom si platim za veřejnou IP stejně jako kamarad/soused/ co se přistěhoval. Kdyby se to nezměnilo tak se mi ozvi rad ti pomohu pokud to bude v mých silach

 

P.S: ano včera vypadl net + tv a to same dnes dopoledne 2x tak snad už to bude ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...