Přejít na obsah

chciplej modem


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Hello lidi,mam tady takovej nepeknej problem. Chcipl me nejspise modem motorola sb5100/5101. Odmita pridelit jakemukoliv pc IP adresu proste nechce makat ale pritom se tvari ze funguje dobre a ze aj komunikuje s pc.

 

ted otazka, muzu pouzit jiny modem ktery nam zustal jeste pred stehovanim od chella(predpokladam ze kvuli mac adresam asi ne, ale za optani tostalo)? A myslite ze chyba muze byt i na strana karnevalu kdyz i kdyz sousedovi net funguje vpohode?

 

predem dekuji za odpoved

ps:omlouvam se na preklepy atd, ale pisu na cizym notebooku s nemeckou klavesnici...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čau, nehrabal se někdo v rozvaděči, nezapojoval technik někomu službu? Vypnutí/zapnutí modemu bylo? Kontrola kabeláže od modemu, co to přidělí za IP? Vyzkoušej ten modem u souseda, pokud je to možný (pokud je to teda opravdu soused v baráku). Nezapomeň na restart PC / obnovení připojení. Jinak volej o pomoc na infolinku 844 111 116 Po-Pá

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nehrabal se někdo v rozvaděči,

pokud myslite tu krabicku na zdi doma, tak ee, pokud myslite tu velkou pred barakem tak si toho nejsme vedom

 

nezapojoval technik někomu službu?

v patek v osm devet vecer? pochybuji...

 

Vypnutí/zapnutí modemu bylo?

jsem dlouholety zakaznik karnevalu takze ano, bylo :roll:

 

Kontrola kabeláže od modemu,

kontroloval jsem vse, zacinaje vymenou usb kabelu a ethernet kabelu, konceje po satanisticky obrad obetovani kurete aby satan dal aby modem jel

co to přidělí za IP?

Prave ze ip adresy to neprideli. Odmita je pridelit a pokud je prideli tak az po xxx hodinach....

Defacto ted zas na nem jedu, ale IPnu me pridelil asi po 3 hodinach "necinosti"(ctet jako: po 3 hodinach co se pc neustale pokouselo ziskat IPnu)

 

Vyzkoušej ten modem u souseda, pokud je to možný (pokud je to teda opravdu soused v baráku).

To jsem nezkousel, ale imho tohle musi bejt bud modemem nebo primo karneval....

 

Nezapomeň na restart PC / obnovení připojení.

jsem dlouholety zakaznik karnevalu takze tento jiz zcela tradicni obrad mam za sebou...

 

Jo jinak napada me jeste jedna vec kterou jsem predtim zapomel uvest. Cele to nastalo takhle: V cca 8-9 hodin vecerni jsem prekrocili limit a pote nasledne na jednom pc prestal jet net. Provedl jsem klasicky ritualni obrad "modeme modeme restartuj se" a v tu chvilu nastal problem v tom ze odmital pridelit IP adresy vsem PC. Jen bych rad dodal ze podobna situace se stala jiz vcera kdy ale odmital pridelit Ip adresu jen jednomu pc. V tu chvili to vyresila reinstalace systemu a ja si naivne myslel ze chyba byla v letite instalacce oken. Jinak ted posledne odmital pridelit Ip adresu i novemu notebooku, takze bych to ted na chybu oken nevidel pac tri pc se nebyla schopna se na nej lognout i pres provedene radove ritualy restartovani

V soucasne dobe jiz nemam odvahu restartovat pc ani modem, takze vyckavam nez mi zavola jejich technik a az se domluvim co a jak...

 

no nic, jdu zapalit svicku a odrikat modlitby ve vsech moznych virach :roll:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

omlovuam se ze jsem se predtim neprihlasil, ale chtel jsem to stihnout nez se modem odhlasi.

ted jsem se dival jeste do logu routeru a posledni polozky jsou tam tyto:

 

2006-07-21 22:23:19 	3-Critical 	R005.0 	Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out
1970-01-01 00:00:09 	3-Critical 	D003.0 	DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.
2006-07-21 18:48:56 	3-Critical 	R004.0 	Received Response to Broadcast Maintenance Request, But no Unicast Maintenance opportunities received - T4 timeout
2006-07-21 18:26:45 	3-Critical 	R005.0 	Started Unicast Maintenance Ranging - No Response received - T3 time-out
1970-01-01 00:00:09 	3-Critical 	D003.0 	DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.
2006-07-21 05:54:42 	3-Critical 	R002.0 	No Ranging Response received - T3 time-out
2006-07-21 05:54:38 	3-Critical 	T002.0 	SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC framing
2006-07-21 05:54:37 	3-Critical 	T001.0 	SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing
2006-07-21 05:54:36 	3-Critical 	T002.0 	SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire FEC framing
2006-07-21 05:54:28 	3-Critical 	T001.0 	SYNC Timing Synchronization failure - Failed to acquire QAM/QPSK symbol timing

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Jaké máš úrovně na stránce "Signal" kabelového manažeru, tzn. http://192.168.100.1 + sem postni, jaké máš na úvodní stránce Statusy, jestli se zde nenachází nějaký Failed?

 

Modem pravdepodobně nefunkční nebude, hledal bych spíše chybu na kabeláži k němu. Pokud bude signal v normě, volal bych na Karneval. Více už nemůžeš pro rozjetí služby udělat.

 

PS: Podle výpisu se tváří, že nemá odpověď od ToD a DHCP serveru. Opět bych tedy kladl důraz na prověření signálu. Občas se stává, že technik, který provádí úpravy v distribučním rozvaděči, nesprávně zapojí, či omylem poškodí koax vedoucí do vaší domácnosti. Bohužel, stát se můžeš vše!

Upraveno uživatelem dmnc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v statusu mam vse done krom

Cable Modem Status 	Operational
Initialize Baseline Privacy 	Skipped

 

Signal mam na

 

Downstream 	Value
Frequency 	 378000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 	34 dB
Power Level 	-8 dBmV

Upstream 	Value
Channel ID 	2
Frequency 	42800000 Hz Ranged
Power Level 	45 dBmV

 

Jinak problem jsem ted castecne vyresil. Kdyz na obou PC nastavim napevno ty IPny ktere dostavam normalne jsem ihned online, kdyz dam aby IPny PC bralo z dhcp tak nic.

 

ps: dekuji za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Podle parametrů vypadá, že signál ke kabelovému modemu je správný.

 

Ještě bych se zeptal, z jakého města jsi? Karneval totiž provádí postupně v určitých lokalitách přestup z pevných neveřejných IP adres na veřejné dynamické IP adresy, které přiděluje DHCP server. Nemůže se tedy vyloučit, že ještě tato "migrace" byla úspěšně ukončena.

 

PS: Zkus ještě následující, nastav si v TCP/IP tvé síťové karty, aby se IP zjišťovaly z DHCP serveru a následně si otevři příkazový řádek na napiš do něj ipconfig /renew .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych se zeptal, z jakého města jsi? Karneval totiž provádí postupně v určitých lokalitách přestup z pevných neveřejných IP adres na veřejné dynamické IP adresy, které přiděluje DHCP server. Nemůže se tedy vyloučit, že ještě tato "migrace" byla úspěšně ukončena.

 

PS: Zkus ještě následující, nastav si v TCP/IP tvé síťové karty, aby se IP zjišťovaly z DHCP serveru a následně si otevři příkazový řádek na napiš do něj ipconfig /renew .

Jsem z Brna, migrace na verejne IPny a dhcp probehla uz pred cca mesicem dvema

 

ipconfig/renew dopadl negativne s duvodem " Nelze kontaktovat server DHCP . Vyprsel casovy limit"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
Návštěvník dj.kure

Jsem z Plzne (Bolevec - Lochotin), a ta sama vec se mi deje stale (teda ted nejsem v Plzni asi uz 12 dnu, ale kdyz jsem byl jeste doma, tak byl problem). Mam modem napichnutej na Router (resp. obracene) a Router ziskava adresu z DHCPcka. Trva(lo) to i hodinu, nebo hodinu a pul. Po vypnuti modemu je to opet stejna doba.

 

Podle meho nazoru bude budto pretizena databaze DHCP serveru, nebo bude pretizena jen dana lokalita.

 

Jo a od te doby, co se tuto zacalo dit, tak nam spadl net 2x za den. Ted uz nepada, ale jak jsem rikal, ted nejsem v Plzni, takze ted nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...