Přejít na obsah

IP přes DHCP


Návštěvník Catfood

Doporučené příspěvky

Aby nam dneska jel net stacilo pouze 3x spustit

ipconfig /renew

:twisted:

 

Mluvil jsem s operatorem a ten tvrdil, ze v podstate veskery problem toho, ze najednou prestane jit web (coz mam i ja .. nekdy po 5ti hodinach, nekdy po 5ti dnech) je v pouzitem routeru, ktery nesplnuje standard (neptejte se mne jaky) a neudrzi si IP adresu. Osobne mam dva routery SMC (jine typy) a delaji mi to oba :evil:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadnej router nemam, jenom switch i kdyz ten nejspis taky zpusobuje problemy. To s tim ipconfigem sem myslel po zapnuti pocitace. To ze je pridelovana stale stejna IP je kec. Takze je ho treba ziskat z DHCP. Argument ze uzivatel ma spatny (spatne nakonfigurovany) hardware je ubohost, kdyz to maj sami dojebane. DHCP je imho nespolehlivy protokol, hlavne pokud se pouziva v rozsahle siti, kde neni nijak implicitne urcen server DHCP ke kteremu se ma pocitac pripojit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To to karneval zase jednou poradne nakop...

 

Pred tydnem jsem si koupil Routrik (Ovislink AirLIve) po nekolika hodinach snazeni kdy se proste odmital pripojit na statiskou IP (proste brana neodpoviodala z meho pohledu nepochopitelna vec). Jsem zjistil po navratu ze sluzebky ze mi nejde net!!

 

Super. Ta informacni stranka se zobrazi jen pokud je clovek pripojeny primo nebo prez Switch pokud mate doma router mate smulu net proste nejde!

 

Maily mozna chodej ale na adresu u karnevalu coz je mi ... no jak to rict... "govno" platny.

 

Po pripojeni mi stejne nic nejede pokud se pripojim primo je to ok.. ale jak se pripojim prez router tak ten se proste nenakonfiguruje nedostane adresu a je vymalovano!!!

 

Predesilam ze nejsem zadna LAMA jen mi prijde ze karnval zase jebe do toho do ceho nema... stve me to .. a jdu dal zkouset jestli to milostive nabehne :-(((

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze ... uz to funguje a vite jak jsem to udelal?

Prez router jsem udelal PING na adresu DHCP serveru a ten potom pridelil adresu bez okolku stacilo vsak dat Release a bylo po srande adresa opet stracena... na nekolik desitek RENEW to nereagovalo.

Tedy zkusil jsem znovu ten PING a ejhle!!! Ono se to hned chytlo... !!!

 

Tedy moje rada zni: Chcesli k internetu pripojeny byti, musi pingy a stesti miti!!

 

ps: urazte nekdo za me pazoury tomu chtraku ktery tohle vymyslel a takhle sprznil!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...