Přejít na obsah

Jak zřídím server pro hraní po netu?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Promintě jestli už to tu někde je( nevim pod čim bych to měl hledat)...

 

Chtěl bych se zeptat jestli po zavedení služby dynamické veřejné IP se na mě můžou ostatní kamarádi připojit, vždy když sem založil server tak mi ho to udělalo na lokální síti kt. je zřízena přes router a IP adresa serveru byla taky ta přidělená routerem tudíž se kamarádi připojit nemůžou, co mám udělat pro to, aby mi hry nezakladali server na IP routeru ale na IP vnější veřejné a aby se moch připojit na mě kamarád ???...

 

Za všechny odpovědi předem děkuji :wink:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

Router by měl být nastaven v tzv. Transparentním režimu, kde jakýkoliv překlad (NAT) není aplikován (nutno nastavit). Ve většině případů se toto nastavení používá tehdy, kdy router zaujme jednu z IP adres přidělených ISP a ostatní IP jsou přidělovány do LANu z nadefinovaného rozsahu, popřípadě automaticky z DHCP serveru, na každé PC.

 

Na první pohled to můžeme brát tedy tak, že router nezaujímá hlavní roli překladu, ale pouze se chová jako transparentní zařízení (viz. název).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Bobr

Další možnost je na routeru nastavit tzv. forward (přesměrování) portu, kde jeden port (např, 27015) ti bude směřovat na počítač uvnitř sítě. Bohužel tuto vlastnost nemá každý HW router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...