February 19Feb 19 Mám VDSL připojení. Před týdnem mi přidělili novou IPv4 adresu a přestalo mi fungovat odchozí SMTP (TCP 25). Nakonec jsem se dopátral toho, že je to pro mou bezpečnost a mám používat jiné porty, které používají šifrování. Mno. děkuji, nepotřebuju vodit za ručičku a o tom, kam se budu připojovat si s dovolením rozhodnu sám. Pokoušel jsem se je přesvědčit, aby mi to odblokovali. Zatím marně. Ještě než celou naší firmu převedu jinam se chci zeptat. Existuje u VF nějaký proces, který dokáže tuto dementní "ochranu" odstranit? Například aby mne vrátili do původního IP rozsahu. Nebo aby mi dali dedikovanou IPv4 adresu atd. Jen doplním. Nejsem běžný uživatel. Nepoužívám, žádné veřejné SMTP servery. SMTP provoz na TCP 25 jede primárně naše kopírka a pak několik monitorovacích agentů, kteří posílají zprávy na náš vlastní SMTP server, který je umístěn v našem datovém centru. Takže rady o nastavení TLS, SSL nebo jak nastavit outlook nám nepomohou. Díky za věcné rady Basic BezLimitu XL Extra - - J9lové u Prahy
February 20Feb 20 Co je mi známo, tak odchozí SMTP provoz na domácích přípojkách blokují všichni tři velcí operátoři, důvodem je ochrana proti spamu.V případě, že nevyhovuje odesílání přes SSL/TLS porty 465/587, je řešením objednat si vlastní pevnou IP adresu, kde omezení není.Dále bylo možné použít VF SMTP server smtp.vodafonemail.cz, který není blokovaný - netestoval jsem však, zda je tato možnost stále funkční. Optical 250 Mb/s Premium 5G Komfort - -
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.