Přejít na obsah

Jak nastavit domácí síť po změně na DHCP?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Ahoj, všici. Mám takovej problém. Mám doma dva počítače, jeden modem a switch. Kabel mám zapojen do modemu a z modemu do switche a ze switche jeden kabel do 1PC a druhej kabel do 2PC až donedávna před spuštěním DHCP mi jel internet i domácí síť v pohodě, měl jsem totiž v nastavení sítě v TCP/IP protokolu nastavené neveřejné adresy, ale po změně způsobu přihlašování mi jede už jen internet a domácí síť mi bohužel nejede :-(. Co udělat pro to, aby mi jela i domácí síť? Vím že si můžu koupit router a pak to bude v pohodě, ale nechce se mi investovat 700 Kč do routru. Poradíte mi? Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

asi tak :lol:

 

chyba by mohla být v umazání 0.0.0.0 nebo je taky možné že to nastavuje v nesprávný kolonce

 

jinak tohle nastavení se mi vymaže pokud zakážu/povolím síťovku, nebo pokud se zadá IP ručně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

no proč ne :D tady je

zakroužkované je to co je potřeba změnit

ty nuly tam musí zůstat a funguje to jen pokud připojím kabel k síťovce před nabootovaním

 

registr.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak úplnej kretén nejsem :-), nastavoval jsem to na správných místech. Je možný že byla chyba v čísle IP adresy

bylo tam:

0.0.0.0

sem sem napsal IP adresu

 

a v subnet mask

0.0.0.0

255.255.255.0

 

Použil jsem asi IP adresu, jakou doporučujete? 192.100.100.91 může být? a na druhým 19.100.100.92

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...