Jump to content

Propojení HD DVR Mediabox a routeru TP-Link TL-WR541G


Guest JirkaDeLucina

Recommended Posts

Guest JirkaDeLucina

Prosím o pomoc s propojením HD DVR Mediaboxu a routeru od TP-Linku TL-WR541G. Na počítači vidím wi-fi sítě obou zařízení, obě zařízení jsou propojeny kabelem - z Mediaboxu do zdířky WAN u TP-Linku (kabel je v pořádku - testoval jsem ho přímým propojením s PC). To co mne trápí, nedaří se mi na TP-Linku zprovoznit internet, maximálně mohu v PC otevřít nastavení TP-Linku, ale síť hlásí připojení "omezené, bez internetu". V nastavení Mediaboxu jsem zkoušel odtrhnout i zatrhnout položku "Blokování WAN", ale bez výsledku. Prosím o jakoukoliv pomoc, jak to rozchodit, abych měl přístup k internetu na obou wi-fi sítích. Děkuji moc za jakoukoliv pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Guest Jandik73

Mate mezi sebou propojeny ten Tplink a Mediabox? A nikde nepisete o pripojeni k zasuvce UPC. TEN HD DVR mediabox musite pripojit koaxem do ucastnicke zasuvky UPC. On funguje jako kabelovy modem i jako router. A pokud k nemu chcete jeste pripojitvten tp-link tak urcte ne do wan, ale do lan. Ten tp-link bych urcite nepouzival jako dalsi router,, ale jako treba AP nebo range extender.

Link to comment
Share on other sites

Guest JirkaDeLucina

Ano, Mediabox je koaxem připojený a na něm internet jede. Jde mi o to, že do TP-Linku je píchnutá např. IP kamera a další počítač kabelem, aby na něm byl také internet. Jde-li to propojit jinak, než přes WAN, jaký je prosím postup u toho TP-Linku?

Link to comment
Share on other sites

Guest Jandik73

Urcite to nepropojovat pres wan. Propojit obe zarizeni pres lan. Na tplinku povypinat veci jako je dhcp, nat apod. a nadtavol bych mu pevnou ip. Jako gateway a dns bych nadtavil IP toho mediaboxu. Ja to mam pidobne resene aslape to.

Link to comment
Share on other sites

Guest JirkaDeLucina

Super, díky, WAN zdířka nebyla ta správná cesta :) Přes lan zdířku se to rozjelo, aniž bych musel cokoliv v nastavení routeru měnit. Díky moc za pomoc ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest JirkaDeLucina

Díky za tipy, zkusil jsem tedy přes LAN port, WAN to nechce natáhnout IP adresu (jen samé nuly - nastaveno dynamické získávání IP), ale když mám spuštěny obě wifiny, tak se to nějak bije a chvíli jde internet na jedné, chvíli na druhé, vypadá to na souboj IP adres připojených zařízení. DHCP je na TP-Linku vypnuté (zkoušel jsem vypnout i na Mediaboxu, to pak ale nejelo skoro vůbec).

Mediabox je připojen k netu koaxem a net tam jede v pohodě, z něj pak kabel do domácího kina a druhý (více jich tam bohužel není) do TP-Linku. Z TP-Linku kabel do stolního PC a bezpečnostní IP kamery Tenvis JPT3815W 2013 (tu chci ale napojit na wi-fi, pokud to půjde - na wi-fi s Mediaboxu se to nenapojí - nenabízí tolik možností nastavení, aby se mi to nějak s kamerou podařilo propojit - pokud ano, tak bych TP-link vůbec už neřešil.

Pokud máte nějaký tipy či rady, budu moc rád..

Edited by JirkaDeLucina
Link to comment
Share on other sites

Guest Jandik73

Ta kamera podporuje wifi IEEE 802.11b/g. Mrkněte na tom mediaboxu v nastaveni radio v sekci mode 802.11. Zrejme mate nastavenou pouze "enkovou" wifi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...