Přejít na obsah

Kabelová zásuvka průchozí?


Návštěvník jarada

Doporučené příspěvky

Návštěvník jarada

zdravím, při instalaci internetu mi technik zapojil koncovou zásuvku, do které je připojen modem. Problém je, že je koncová. Televize z ní musím brát z normálního kolíku, na který mám připojeny další zásuvky po bytě, tím automaticky přicházím o rádia....

 

a jelikož nikde nemohu sehnat tuto zásuvku průběžnou, ptám se: existuje vůbec??

 

řešení by bylo třeba opět sloučit TV a R vývod (ztráta kvality), nebo si dát před tu karnevaláckou zásuvku ještě nějaký rozbočovač (další krám navíc). Ale fakt bych chtěl radši tu průběžnou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento problem jsem take resil - pripojeni 4 televizi a X radii.Nejlepsi je na privod do bytu napojit zesilovac se zpetnym kanalem ALCAD AI-223 a z neho jeden vystup primo do modemu a na druhy jsem povesil kompletni kabelaz s odbocovaci a rozbocovaci na X televizi a radii.Zisk zesilovace se da regulovat,navic zpetny kanal je u obou vystupu,takze se modem da zapojit na jakykoliv odbocovac v kabelazi.Rozbocovace maji ve zpetnem smeru utlum cca 12 az 15dB coz je pro zpetny kanal jeste dostacujici.Na napojeni modemu je vsak urcite lepsi zapojit ODBOCOVAC v jeho pruchozim smeru (tam kde ma minimalni utlum) - tam je take minimalni utlum pro zpetny kanal (1 az 3dB).Tu hruzu (TRATEC- optimizer) co ted Karneval dodava s modemy WEBSTAR jsem vubec nepouzil.Modem ma podle datasheetu dostatecnou selektivitu na to,aby si z celeho spektra signalu na kabelu vybral to co mu patri - t.j. 85-862MHz pro download a 5-65MHz pro upload (zpetny smer).Takto je kabelaz naprosto korektni - nikde neni zdrbana impedance,stojate vlneni a zpetne se neovlivnuje zadny parametr privodu kabelu do bytu.

Navic v temer kazdem miste kabelaze mate k dispozici vsechny signaly - internet radio i televizi.Pozor !!! na odbocovacich vystupech ODBOCOVACU bude velmi slaby signal zpetneho kanalu pro internet.Toto zapojeni mi "posvetil" profesionalni antenar a technik zabyvajici se navrhem kabelove site u UPC (Chello).

Pro neznale doplnuji : ODBOCOVAC je neco jineho nez ROZBOCOVAC !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...