Přejít na obsah

neznámé zařízení v síti


Návštěvník aagar

Doporučené příspěvky

Návštěvník aagar

Dobrý den, 

měl bych prosím technický dotaz.

Domácí internet od Vodafone mi jede přes modem Compal (černý).

Při skenování sítě nezávislým skenerem mi výsledek ukazuje připojené neznámé zařízení v mojí síti a to značky Maxlinear.

Když si otevřu rozhraní samotného modemu přes 192.168.0.1, tak mezi připojenými zařízeními není.

Rozhodl jsem se tedy na základě MAC adresy neznámé zařízení zablokovat. Po tom co jsem tedy Maxlinear zablokoval, přestal jít celý internet a musel jsem modem komplet zresetovat a nastavit znovu. Jakoby nalezené zařízení bylo součástí modemu Compal a tím jak jsme ho zablokoval, přestal modem pracovat. Ale ve vlastnostech modemu Compal se žádná jeho část neshoduje s MAC adresou uvedenou u neznámého naskenovaného zařízení Maxlinear.

Nevíte někdo prosím, zda nějaké zařízení od Vodafone používá uvnitř prvky Maxlinear a je možno, že je skener sítě vidí ...

Nebo jiný důvod?

Děkuji všem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník aagar

Děkuju za rychlou odpověď. Netušil jsem a už alespoň vím, že nemám MAC Maxlinearu blokovat.

Jen je stejně zajímavé, že to samotný modem neukáže v připojených zařízeních a skener sítě ano a pod jasným názvem Maxlinear. Samotný Compal to najde také samostatně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...