April 23, 20215 yr Zdravím, zajímalo by mě, zda tu nebude nějaký super borec síťař, který by mi poradil. Mám Compal modem v módu bridge a rád bych měl v celé své LAN možnost pro zařízení vzít si veřejnou IP (na VLAN 3). Myšlenka tedy je dát za modem switch, který propojí můj router na modem a zároveň toto spojení (tuto síť) pošle jako VLAN id např. 3 do LAN. Konfigurace switche je nějak takto: port 1 - do modemu Compal (jen VLAN 3 untagged) port 2 - do routeru port WAN (jen VLAN 3 untagged) port 3 - do routeru port LAN (jen VLAN1 untagged) port 4 - do zbytku mé LAN sítě (VLAN1 untagged, VLAN 3 tagged) Problém je, že to nefunguje, a celá LAN síť se nějak rozpadne.. Pingy nejedou atd. Všechny ostatní switche mají povolenou taggovanou vlan 3 na všechny porty a netagovanou 1 taky na všechny porty- Naprosto netuším, kde je problém. Nejsem úplnej fanda L2... Neporadíte? Díky.
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.