Přejít na obsah

Poraďte mi s nastavením routeru prosím


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

mam toto pripojeni

MODEM -> ROUTER ovislink IP-3047 -> PC 1, PC 2, (casem PC 3)

 

 

nez jsem zacal pouzivat router, mel jsme switch a PC jely na dynamickych verejnych IP. Kvuli mistni siti jsem si poridil switch. Ted me ale prestaly fungovat vsechny vyhody verejne IP (aktiv v DC++, rychle video ve Skype...)

Co musim na tom routeru nastavit, aby to zase jelo jako predtim a zaroven me fungovala mistni sit? Pouzivam taky Kerio.

 

.....casem chci pripojit jeste treti PC.[/code]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strana 22 originálního manuálu Ovislink 3047: Virtual server

 

Napíšu ti příklad pro bittorent:

1. Add virtual server. Method by port.

2. Port type TCP, UDP (zvolíš oba, pokud to neumožní vytvoříš dvě pravidla, každý pro jeden typ paketů)

3. Single. Port number 6881. (Pokud přijde z venku paket na toto číslo, použije následující přesměrování).

4. Lokal server IP adres: 192.168.1.101 (příklad IP adresy v lokální síti - aby věděl routr kam to má poslat - dejme tomu PC1).

5. Nakonec dáš přidat: Add.

 

Pro druhý počítač PC2, opět bittorent:

1. Add virtual server. Method by port.

2. Port type TCP, UDP

3. Single. Port number 6882. (musíš použít jiný číslo, 6881 bylo použito!!!).

4. Lokal server IP adres: 192.168.1.102 (IP adresa v lokální síti druhého počítače).

5. Nakonec dáš přidat: Add.

 

Samozřejmně v každém počítači si musíš ověřit zda používá port 6881 (PC1) a port 6882 (PC2). Případně nastavit.

 

Pro jiné služby to budou jiné porty:

FTP: 20+21 TCP a nějaká řada vysokých pro pasivní přístup, třeba 55000-59000 TCP (zkontroluj podle serveru).

HTTP: 80 TCP

 

Ostatní mají asi tyto čísla portů (ověř si to v nastavení daných programů, pravděpodobně UDP+TCP):

6880 - 6889 BitTorrent

411 - 413 Direct Connect

1214 Kazaa

4662 eDonkey

6346 - 6347 Gnutella

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v Keriu si musíš na příslušných počítačích otevřít dané porty z venku! Tj. jakoby vypnout firewall (na těch portech a protokolech). Jinak ti to nepujde. Mám zkušenost, že právě s Keriem bývají problémy. Takže doporučuju, úplně vypnout Kerio (pokud se ti to podaří), nastavit routr a když to bude chodit, pak teprve zapnout kerio a otevřít v Keriu dané porty. Aspoň budeš vědět čím to je, když ti to nepůjde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...