Přejít na obsah

Jaký WiFi router můžete doporučit?


Návštěvník tomus

Doporučené příspěvky

Ahoj, zdravím. Plánuji si koupit WiFi router pro nasdílení netu po bytě pro víc PC nebo notebooků. Mám nějaké představy a požadavky, ale nabídka trhu je docela velká a docela tápu. Jaké máte zkušenosti a co byste doporučili, případně před čím varovali.

 

Mám tuhle představu:

- pár 10/100 RJ45 LAN portů použitelných jako switch, RJ45 WAN do modemu Karnevalu

- WiFi 802.11g s možností zabezpečení, co nejlepší pokrytí panelákového bytu bez přídavné antény

- NAT, bezproblémový průchod VPN, DHCP klient pro přihlášení ke Karnevalu, DHCP server pro domácí síť s možností pevného přidělení IP podle MAC klientů

- možná nějaký firewall, příp. možnost namapování portů

 

Snad jsem na nic nezapomněl 8) O cenách moc přehled nemám, záleží spíš na té kvalitě a spolehlivosti. Ale řekněme tak do 2 tis.? Díky za tipy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník TomK

Vami uvedene pozadavky (snad krome fixed IP adress by DHCP) splnuje kazdy WiFi router. Treba Ovislink, MSI, ...

Pokud chcete neco "futureproof", tak jednoznacne Linksys WRT54GL/GS pripadne drazsi Asus WL-500g s USB portem. Spolehlivost s dodanym FW vyborna, alternativni firmware umi nac si vzpomenete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce a za tipy, zaměřím se na ty zmíněné typy.

Tou externí anténou jsem myslel opravdu externí přídavnou anténu, tzn. jinou než tu malou dodávanou. Šlo mi o to, aby i s tou malou anténou bylo dobré pokrytí sousedních pokojů v paneláku, tzn. dva tři panely v cestě signálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce a za tipy, zaměřím se na ty zmíněné typy.

Tou externí anténou jsem myslel opravdu externí přídavnou anténu, tzn. jinou než tu malou dodávanou. Šlo mi o to, aby i s tou malou anténou bylo dobré pokrytí sousedních pokojů v paneláku, tzn. dva tři panely v cestě signálu.

 

Externí anténu je zpravidla potřeba si dokoupit, stačí když má router odnímatelnou anténu. Přes několik panelových stěn to ale vidím bledě, nikdy ti nikdo nezaručí, že to bude OK - stačí železná armatura ve stěně. Možná by bylo lepší rozvést do dalších místností kabelový rozvod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno jsem v jednom panelovém bytě instaloval wifi přes 2 zdi. Chce to na každý straně 5 dB antény místo stávajících 2 dB. Bez nich to bude dosti nestabilní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty výkonější antény budeš muset dát na obě zařízení, jedná se o obousměrnou komunikaci. V bytě raděj požij všude UTP kabel. S wifinou i 120Mbit, moc rychle totiž nepojedeš, počítej realně okolo 3MB.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vami uvedene pozadavky (snad krome fixed IP adress by DHCP) splnuje kazdy WiFi router. Treba Ovislink, MSI, ...

Pokud chcete neco "futureproof", tak jednoznacne Linksys WRT54GL/GS pripadne drazsi Asus WL-500g s USB portem. Spolehlivost s dodanym FW vyborna, alternativni firmware umi nac si vzpomenete.

 

 

Pozor, aktualni revize wrt54gs uz v sobe nema Linux a dohrani alternativnich firmwaru neni mozne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pro tyto ucely je nadale vyrabena verze wrt54gl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...