Přejít na obsah

Změny v nabídce


Návštěvník MadButcher

Doporučené příspěvky

Mám v PC TV kartu pro příjem digitálního signálu, až do těch posledních změn které skončily v pátek 14.4. jsem v PC normálně naladil všechny základní programy, teď už jen ČT-1, ČT-2, Novu, ČT-24 a ČT-4 Sport. Dost mi chybí hlavně Prima, která předtím šla. Naladíte teď někdo volně Primu, nebo je opravdu definitivně fuč? Zrovna zítra na ní jde "Poslední zůstává", chtěl jsem nahrávat.... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevim jestli si trochu nepleteš DVB-C s DVB-T. U Karnevalu neměli Novu nekódovanou a taky v prvním balíku nedělali zásadní změny.

Programy ČT1, ČT2, Nova, Prima, ČT24 i ČT sport zůstali na svých místech.

V DVB-T je od 14.4. problém s vysílačem CDG na 46k. Nebude to tenhle tím :roll:

 

A odkud jsi, podle IP nejsi na siti Karnevalu :-)

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevim jestli si trochu nepleteš DVB-C s DVB-T. U Karnevalu neměli Novu nekódovanou a taky v prvním balíku nedělali zásadní změny.

Programy ČT1, ČT2, Nova, Prima, ČT24 i ČT sport zůstali na svých místech.

V DVB-T je od 14.4. problém s vysílačem CDG na 46k. Nebude to tenhle tím :roll:

 

A odkud jsi, podle IP nejsi na siti Karnevalu :-)

 

 

Stando, doufám že nepletu :-D Terrestrial anténu fakt nemám, do PC mám vedenou jenom rozbočku od kabelovky, a jsem z Prahy 9 jenže teď píšu z práce, proto jiná IP. Až do minulého týdne jsem naladil i Primu, věř mi, mám pár nahrávek ;-) jenže ta prostě minulý týden zmizela, a s ní i další programy, teď už nevím jaké, byly to samý kraviny, něco jako Vh1 apod. a k tomu nějaká rádia. 14.4. by tak asi odpovídalo, je možné že bych to chytel DVB-T na kabel místo antény??? To mě teda zatím nenapadlo. Mám zato, že Karneval pouští DVB-C tak, že některé stanice jsou úplně nezašifrované (a není teda potřeba k jejich příjmu STB přijímač Karnevalu s kartou, stačí na to DVB karta v PC pokud dokáže naladit potřebnou frekvenci/pásmo), a ostatní zašifrované (a ty jsou přístupné pouze přes STB Karneval s platnou kartou), a z těch ještě některé kódované (HBO, adulty atd.). Je to tak, nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karneval má své balíky na kmitočtech 410, 418, 426, 442 a 450 MHz celkem 47 programů (do úterka "jen" 36) volně vysílali ČT1, ČT2, Primu, ČT sport, a programy ze ZDF balíku. Mluvíš o "nějakém" hudebním programu - to bude nejspíše Óčko, dále pak asi TA3 a 24cz (ten Karneval v DVB-C nevysílá vůbec) - vše balík CDG na kmitočtu 674 MHz, kanál K46.

Karneval asi v siti vysílá DVB-T signál. Jen je mi divné, že nevíš jakou máš v PC kartu. DVB-T nebo DVB-C to je dost velký rozdíl na to abys nevěděl co si kupuješ.

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teda Stando, Ty jseš protivnej a rejpavej :-)) Samozřejmě že vím jakou mám kartu, Compro VideoMate DVB-T300, takže je originál určená evidentně pro DVB-T, ale vysvětli mi jestli je nějaký rozdíl mezi DVB-T kartou v PC a DVB-C kartou, když tohle Compro má rozsah od 47MHz po asi 864MHz. To by snad naladila nekódovaný signál na těch kmitočtech které uvádíš, nebo ne? Je v těch kartách ještě nějaký jiný rozdíl? Napadá mě že karta pro DVB-C by mohla navíc mít modul pro kódovací kartu, jinak už nic. Stream je přece pořád stejný, jde jen o frekvenci na které je vysílaný. Nejsem na to fakt odborník, doufal jsem že někdo poradí ;-) Jinak to co teď dokážu naladit je podle obsahu multiplex A (a ukazuje mi to že je to naladěné na 802MHz!), a to co šlo předtím a teď už nejde je podle obsahu opravdu multiplex B. Takže vidím dvě možnosti - buď Karneval opravdu přenáší v kabelu mimo dosah STB Handan ještě i DVB-T kanály na 802MHz, anebo prostě chytám terrestrial signál bez antény (v paneláku cca 3 metry od okna a ve stínu jiných paneláků) a ten údaj 802MHz je chyba programu. Vysvětlí mi to prosím někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak jsem nakonec zavolal do Karnevalu, a vysvětlili mi že skutečně přejímají terestriální DVB-T signál a pouští ho do kabelu, takže to co naladím v PC na DVB-T kartě je fakt z kabelu. Akorát že ze zákona tam pouštějí nekódovaně jen ČT-1, ČT-2, ČT-4 a ČT24 + nějaká rádia. To že jsou tam i nějaké nekódované stanice navíc (třeba Nova) je prý možné, ale nezaručené, a nebyli mi schopni říct nic o nějaké změně z minulého týdne, kdy by něco mělo důvod zmizet :-( No nevadí, vydržím i s tímhle, a třeba tu Primu zase někdy odblokují. Jo a pozná se to prý v STB jednoduše - u kterého programu není symbol dolaru, tak není kódovaný a dá se naladit i jakýmkoliv jiným STB nebo TV kartou, na nichž lze naladit potřebný kmitočet (v tomto případě prý 410MHz, takže těch 802MHz je asi nějaká chyba programu) - nejenom tedy blokovaným Handanem s vloženou kódovou kartou. Doma to zkontroluju, jestli je u Primy dolar nebo ne. Doufám že jo, protože pak už budu mít pokoj a pocit že vím jak to opravdu je! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

No na kmitočtu 802 MHz je tusim K63 určený pro analogovou televizi, který končí někde u 807,25 MHz. Snad až od 834 by byla nějaká možnost využití DVB-T, ale tam možná i teď nic nebude. Tedy pravděpodobně chyba na příjmači :)

 

PS: Na 410 MHz se vysílá, ale předpoklad z mé strany je takový, že brzy bude přemístěn a využit pro stream DOCSISu/EuroDOCSISu, jenž se někde na nižších kmitočtech nyní využívá.

Upraveno uživatelem dmnc
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále pleteš hrušky s jabkama. DVB-T je COFDM modulace, DVB-C je QAM modulace. Přijímač / PC karta určená pro jeden systém neumí přijímat druhý systém.

 

Karneval si pouští DVB-T kanály do rozvodu (pravděpodobně testovací účely), nikde nemají napsanou povinost tyto signály šířit. Na KC nevěděli co je rozdíl DVB-T vs DVB-C :P .

 

Pokud to nevysílají ofiko tak máš prostě smůlu

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, Stando, já to tak taky beru - když to zruší, strčím tam prostě místo kabelu Karnevalu nějakou obyč anténu a budu to prostě a jednoduše lapat ze vzduchu, a ne z kabelu ;-) To mě taky zajímalo, jestli je vůbec možné aby se z kabelu dal naladit signál na DVB-T kartu, neboli jestli je to technicky a technologicky neslučitelné. Ty modulace - to je opravdu naprosto vyloučené, aby si s tím poradila jedna karta? Třeba to Compro umí i DVB-C a jen to u ní neuvedli do specifikace :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...